قرعه بازی‌های پرسپولیس زیر ذره بین مدال/ استان به استان، شروع آسان، پایان سخت

برنامه قرعه کشی لیگ هجدهم نشان می دهد که این تیم در هفته های ابتدایی کار نسبتا آسانی پیش رو دارد ......

برنامه قرعه کشی لیگ هجدهم نشان می دهد که این تیم در هفته های ابتدایی کار نسبتا آسانی پیش رو دارد.

به گزارش سایت مدال، مراسم قرعه کشی لیگ هجدهم شب گذشته برگزار شد و تیم ها رقبای شان را شناختند به همین منظور نکات جذاب قرعه کشی تیم پرسپولیس را مرور می کنیم:

1-نماینده های استان ها به صف شده اند؛

 پرسپولیس در هفته اول رقابت ها به مصاف پدیده (خراسان) و در هفته های دوم، سوم و چهارم به مصاف استقلال خوزستان، نفت مسجد سلیمان و نفت آبادان (خوزستان) می رود. سرخ ها در هفته های ششم و هفتم به مصاف دو تیم سپیدرود و نساجی از خطه شمال خواهند رفت. در هفته های 8، 9 و 10 پرسپولیسی ها مقابل تیم های تهرانی (استقلال، پیکان و سایپا) قرار می گیرند و سپس در هفته های 11 و 12 مقابل اصفهانی ها صف آرایی می کنند (سپاهان و ذوب آهن). سرخپوشان در هفته های 13 و 14 مقابل نمایندگان استان تبریز (گسترش فولاد و تراکتورسازی) قرار می گیرند و در هفته اخر هم به مصاف تنها نماینده استان بوشهر یعنی تیم پارس جنوبی جم می روند.

2-زنده باد پدیده؛

 پرسپولیسی ها در حالی در نخستین دیدار لیگ هجدهم به مصاف تیم پدیده می روند که از این تیم خاطرات خوشی دارند. دو قهرمانی سرخ ها در لیگ 17 با برد مقابل این تیم در مشهد اتفاق افتاد و ضمنا پرسپولیس در لیگ 16 هم بعد از برد مقابل پدیده در آزادی جشن قهرمانی گرفت. 
3-تکرار گذشته؛ 

لیگ پانزدهم هم برای پرسپولیس با تقابل با پدیده آغاز شد. در آن زمان، بازیکنانی چون رامین رضاییان، بابک حاتمی، محسن بنگر مهرداد کفشگری و... در جمع سرخپوشان حضور داشتند و فصل برای پرسپولیس با نایب قهرمانی به پایان رسد.

4-پایان سخت برای سرخ ها؛

 پرسپولیسی ها به جز بازی با فولاد، تا هفته هشتم جدال سختی نخواهند داشت اما پس از دربی تهران باید یکی پس از دیگری با مدعیان روبرو شوند. پیکان، سایپا، ذوب آهن، سپاهان، تراکتورسازی، گسترش فولاد و پارس جنوبی جم حریفان پرسپولیس در هفته های پایانی هستند و در چنین شرایطی، تعدد بازیکنان با کیفیت و بدنسازی اصولی، نقش تاثیرگذاری در نتایج تیم ها خواهد داشت.

5-دیدارهای گرم؛

 پرسپولیسی ها در هفته سوم میهمان استقلال خوزستان هستند و دو هفته بعد با صنعت نفت در آبادان در این شهر دیدار خواهند داشت. هر دو دیدار در تابستانی برگزار می شود و با توجه به گرمای شهرهای جنوبی، پرسپولیس کار سختی پیش رو دارد.

6-سه هفته طاقت فرسا؛

 پرسپولیس در هفته های 11، 12 و 13 کار سختی پیش رو دارد. سرخپوشان ابتدا در تهران میزبان ذوب آهن خواهند بود، سپس در اصفهان میهمان سپاهان هستند در هفته سیزدهم در خانه به مصاف تراکتور می روند و باتوجه به خریدهای جذاب تیم سپاهان و وضعیت مناسب تیم ذوب آهن و همچنین واگذاری تراکتورسازی به بخش خصوصی، به نظر می رسد این سه تیم شهرستانی مدعی جدی عنوان قهرمانی و رقیبی برای قهرمان بلامنازع دو فصل اخیر باشند و از این رو، دیدار مستقیم شان نیز جذابیت بیشتری نسبت به فصول گذشته خواهد داشت.

7-یکی در میان با فولاد؛

 از لیگ سیزدهم و 16 تیمی شدن این مسابقات، دیدار پرسپولیس و فولاد به صورت یک در میان در هفته دوم برگزار شده که خود نکته جالبی است.
در لیگ چهاردهم فولادی ها بازی رفت را با نتیجه 2-0 در غدیر اهواز از پرسپولیس بردند و در بازی برگشت نیز پیروز میدان شدند. فصل بعد نوبت پرسپولیسی ها بود که طعم دبل برابر نماینده سرخپوش خوزستان را بچشند اما این بار بازی دو تیم . تیم برانکو ایوانکوویچ در اهواز با 2 گل طارمی و در تهران نیز با تک گل آقای گل آن زمانش به برتری رسید تا 6 امتیاز حساس را از تیم فولاد بگیرد. پس از آن در لیگ شانزدهم دو تیم بار دیگر در دومین به یکدیگر خوردند. بازی رفت در تهران با نتیجه 1-1 به پایان رسید و در اهواز، این قرمزهای تهران بودند که به برتری پرگل رسیدند. فصل پیش پرسپولیس و فولاد بازی نخست را برابر هم برگزار کردند و این بار نوبت بازی در هفته دوم بود.

8-از آسیا تا دربی؛ 

بازی دربی در روز ۵ یا ۶ مهرماه انجام خواهد شد. این قرعه در حالی رقم خورده که سرخابی های پایتخت در روزهای ۲۶ و ۲۷ شهریور ماه بازی برگشت مرحله یک چهارم نهایی آسیا را مقابل تیم های السد و الدحیل قطر برگزار می کنند.
بدین ترتیب استقلال و پرسپولیس حدود ۱۰ روز پس از مشخص شدن تکلیفشان در لیگ قهرمانان آسیا باید در مهم ترین بازی فصل به میدان بروند.در این شرایط، اینکه کدام تیم راهی نیمه نهایی آسیا شده باشد و کدام تیم از آسیا کنار رفته باشد، در روحیه بازیکنان برای دربی بسیار تعیین کننده خواهد بود‌.

9-آزادی سرخپوش می شود؛

 پرسپولیس در دربی رفت، میهمان و در دربی برگشت میزبان خواهد بود. بنابراین سرخ ها این شانس را دارند تا در هفته بیست و سوم برای نخ اولین بار در لیگ برتر در بازی دربی 90% ورزشگاه را سرخپوش کنند.

10-قهرمانی در بوشهر؟؛

 پرسپولیس هفته پایانی را در بوشهر برگزار خواهد کرد و شاگردان برانکو ایوانکوویچ برای برگزاری جشن قهرمانی در تهران، ملزم به کار بزرگی همچون دو فصل اخیر یعنی قطعی کردن قهرمانی پیش از هفته پایانی دارند.
گزارش از دانیال اکبری خبرنگار مدال

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال