قرعه‌کشی لیگ‌برتر فوتبال به تاخیر افتاد

فدراسیون فوتبال به شدت روی رفع ایرادات استادیوم‌هایی که قرار است بازی‌های لیگ نوزدهم فوتبال ایران در آن برگزار شود اصرار می‌کند و همین عامل سبب شده است تا لیگ‌برتر فوتبال ایران با تاخیر برگزار شود....

به گزارش مدال، مهدی تاج در نامه رسمی به باشگاه‌ها و اداره کل ورزش و جوانان استان‌های مختلف به‌صراحت تاکید کرده بود اگر سه شرط راه‌اندازی و استقرار سیستم بلیت الکترونیک به‌همراه نصب گیت‌های ورودی و شماره‌دار شدن صندلی‌ها، تجهیز ورزشگاه به سیستم اتاق کنترل و دوربین‌های مدار‌بسته از مبادی ورودی تا سکو‌ها و جدا‌سازی و تفکیک فضا‌های بیرونی تا سکو‌ها و مسیر‌های تردد تماشاگران میهمان، میزبان و عوامل اجرایی انجام نشود، جلوی شروع مسابقات را خواهد گرفت.
نکته قابل تامل اینجاست که مدیران فوتبال ایران با این سیاست چکشی و سختگیری تاریخی در مقابل باشگاه‌ها با درس گرفتن از فجایعی که سال گذشته در فوتبال ایران اتفاق افتاد، تصمیم جدی دارند تا زمانی که استانداردهای مورد نظر آنها در ورزشگاه‌ها لحاظ نشود، لیگ را آغاز نکنند. در همین رابطه و از آنجایی که هیچ‌کدام از دستورالعمل‌های مورد نظر در استان‌های میزبان لیگ اجرایی نشده، سازمان لیگ برگزاری مراسم قرعه‌کشی لیگ را هم به تعویق انداخت و اصلا معلوم نیست لیگ در تاریخ دهم مرداد که سازمان لیگ از قبل اعلام کرده بود شروع خواهد شد یا خیر.

اتفاق جالب دیگر مربوط به قرارداد اسپانسرینگ تبلیغات محیطی لیگ برتر است که هنوز به‌صورت شفاف مشخص نیست پیمانکار تبلیغاتی سال آینده سازمان لیگ کدام شرکت خواهد بود. شواهد و قرائن نشان می‌دهد آنها باز هم با شرکت تیراژه همکاری خود را مثل فصل قبل ادامه خواهند داد.

نکته بسیار مهم دیگر درباره سختگیری فدراسیون برای استاندارد شدن ورزشگاه‌ها این است که مسوولان سازمان لیگ از همین حالا سه تاریخ مشخص را برای شروع لیگ در نظر گرفته‌اند و اگر بدون هیچ‌گونه مصلحت‌اندیشی و دخالت بیرونی آنها جلوی شروع لیگ در تاریخ دهم مرداد را بگیرند، با بررسی شرایط استادیوم‌ها و شرایط اجرای سه شرط اصلی، تاریخ جدید شروع لیگ نوزدهم مرداد خواهد شد.

گفته می‌شود وزارت ورزش مخالف جدی به تعویق افتادن آغاز لیگ برتر است و از فدراسیون خواسته در همان تاریخ دهم مرداد مسابقات را آغاز کند تا مشکلات در آینده به‌خاطر فشردگی مسابقات بیشتر نشود.

بیشتر بخوانید:
رایزنی برای ورود بانوان به ورزشگاه‌ها/ تاج بدنبال راهکار

تگ ها


قرعه‌ــکشی‌ــلیگ‌ــنوزدهم قرعه کشی لیگ برتر زمان شروع لیگ برتر برنامه لیگ برتر شروع مسابقات لیگ برتر لیگ برتر خلیج فارس فوتبال