قرعه‌کشی لیگ‌قهرمانان آسیا؛ کدام ستاره‌ها به ایران خواهند آمد؟

در لیگ قهرمانان آسیا باید منتظر دیدن کدام ستاره‌های دنیای فوتبال در ایران باشیم....

گروه‌بندی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و هر قدر استقلال و پرسپولیس از قرعه خوب و مناسب رضایت دارند، سپاهانی‌ها بابت گروه مرگی که تویش افتاده‌اند، شکایت دارند. اما یکی از حاشیه‌های جذاب لیگ قهرمانان آسیا، حضور ستاره‌های فوتبال جهان در ایران است؛ اتفاقی که در سال‌های گذشته باعث شده بود ژاوی، لوکا تونی، رائول، ریوالدو و کلی ستاره دیگر به ایران سفر کنند و سحر و جادویشان با توپ شویم.

خیال آسوده استقلال

کار سخت استقلال عبور از الریان قطر در مرحله پلی‌آف خواهد بود. اتفاقی که اگر بیفتد، باید منتظر حضور الوحده امارات، الشرطه عراق و احتمالا الاهلی عربستان باشند. اماراتی‌ها چندسالی است سرمایه‌گذاری زیادی روی لیگشان نمی‌کنند و بزرگترین بازیکنانی که در قالب این تیم به ورزشگاه آزادی می‌آیند، اسماعیل مطر کهنه‌کار و البته یک بازیکن برزیلی به نام کارلیتوس است که فصل پیش در لژیاورشوی لهستان بازی می‌کرد. اما الاهلی عربستان ترکیب قدرتمندی در اختیار دارد و استقلالی‌ها باید راهی برای کنترل کردن عمر السوما پیدا کنند تا عادت گلزنی به تیم‌های ایرانی را کنار بگذارد. هافبک برزیلی این تیم سوزا هم که سابقه بازی در فنرباغچه و پورتو را دارد، زوکانوویچ هم مدافع باتجربه بوسنیایی است که لباس رم و سامپدوریا و آتالانتا را پوشیده است.

جووینکو علیه یحیی

شهرخودرو هم دغدغه زیادی از بابت برخورد با پاختاکور و الشباب امارات ندارد، اما چه کسی است که نداند ستاره‌های الهلال چه قدرتی به این تیم اضافه کرده‌اند. قهرمان سال گذشته لیگ قهرمانان آسیا با سباستین جووینکو، گومیس، سالم الدوساری، کارلوس ادواردو و آندره کاریلو به ورزشگاه امام رضا می‌آید و یحیی گل محمدی باید تاکتیک ویژه‌ای برای مهار آنها داشته باشد.

شب‌های سخت کالدرون

پرسپولیسی‌ها در یکی دوسال گذشته تقریبا به طور ثابت با الدحیل روبه‌رو شده‌اند و تقریبا ستاره‌های تیم قطری برای ایرانی‌ها اشناست؛ اما مهمترین ستاره بدون شک مهدی بن عطیه است که این روزها در قطرخوش می‌درخشد. نفر بعدی هم بازیکن تازه‌واردی است که در این ماه‌ها تیمهای ایرانی را خیلی اذیت کرده است؛ مهند علی، مهاجم 18ساله تیم ملی عراق در حالی که پیشنهادات اروپایی زیادی داشت، ترجیح داد پول قطری‌ها را بگیرد و راهی الدحیل شود و باید منتظر تقابل او و مدافعان پرسپولیس بود. التعاون عربستان با سرمربی فصل گذشته نفت آبادان، پائولو سرجیو به تهران می‌آید و الشارجه امارات که قهرمان سال گذشته لیگ این کشور بو  مثلث برزیلی خط‌حمله الشارجه مندس، گومز، کورونادو هم بزرگترین دلیل موفقیتهای الشارجه در سال  گذشته بوده‌اند.

وضعیت قرمز در اصفهان

سختترین گروه لیگ قهرمانان آسیا در غرب آسیا بدون شک گروه سپاهان است؛ تقابل با النصر عربستان، السد قطر و احتمالا العین امارات یعنی امیر قلعه‌نویی کار سختی برای صعود از گروه دارد. النصر عربستان احمد موسی ستاره نیجریه در جام جهانی 2018 و نورالدین امرابات مراکشی و مایکون برزیلی را به اصفهان می‌آورد. السد با 80درصد ترکیب تیم ملی قطر و گابی اسپانیایی به ایران سفر می‌کند و العین امارات هم با برادران عبدالرحمن تیم امیر قلعه نویی را به چالش خواهد کشید.

 

بیشتر بخوانید:

گزارش لحظه‌ به لحظه از قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا

تگ ها


یادداشت یادداشت اختصاصی