قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی /دربی تهران شاید

تاریخ قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد به گزارش مدال به نقل ازخبرگزاری فارس، با پایان ......

تاریخ قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری فارس، با پایان مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و مشخص شدن 16 تیم برتر این رقابت ها، از اول خرداد ماه استارت مرحله یک هشتم نهایی این رقابت ها خورده و تیم های دو منطقه غرب و شرق آسیا به تفکیک هر منطقه در 8 دیدار برای مشخص شدن 8 تیم برتر در دو دیدار رفت و برگشت به مصاف هم خواهند رفت.

نکته قابل توجه اینکه دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی طبق روال دو سال گذشته به صورت رفت و برگشت انجام شده با این توضیح که تیم های صدرنشین گروه های مختلف در دیدار نخست میهمان تیم های دوم گروه ها هستند و دیدارهای دور برگشت را میزبانی خواهند کرد.

برای مرحله یک چهارم نهایی نیز طبق آیین نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا مراسم قرعه کشی انجام می شود تا تیم های شرق و  غرب آسیا در هر منطقه حریفان خود را در این مرحله بشناسند.

به این ترتیب و طبق اعلام AFC، با پایان مرحله یک هشتم نهایی و مشخص شدن تیم های برتر این مرحله، رقابت های مرحله یک چهارم نهایی در تاریخ 6 ژوئن (16 خرداد 96) در کوالالامپور مالزی قرعه کشی شده و دیدارهای مرحله یک چهارم نیز مشخص خواهد شد.

نکته دیگر اینکه تیم های هر منطقه تا مرحله فینال فقط با هم رقابت می کنند و در بازی پایانی یک تیم از غرب و یک تیم از شرق آسیا برای مشخص شدن قهرمان لیگ قهرمانان در سال 2017 به مصاف هم خواهند رفت.

نکته جالب اینکه در صورتی که استقلال و پرسپولیس از ایران بتوانند حریفان خود را شکست دهند و به مرحله یک چهارم نهایی برسند این احتمال وجود دارد که در قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی، این دو تیم رقیب یکدیگر شده و این بدان معناست که دربی بزرگ ایران این بار در قاره کهن و برای اولین بار زیرنظر کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار خواهد شد.

قرار است صبح روز قرعه کشی یک سمینار توجیهی برای نمایندگان تیم های حاضر در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از سوی AFC برگزار شود.

گفتنی است باشگاه هایی که به این مرحله صعود کنند می توانند دو نماینده خود را به مالزی اعزام کنند.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال