قرعه‌کشی کوپا آمه‌ریکا؛ برزیل در گروهی آسان قرار گرفت

قرعه‌‌کشی جام ملت‌های آمریکای جنوبی برگزار شد و ۱۲ تیم حاضر در این رقابت‌‌ها رقبای خود را در مرحله گروهی شناختند....

قرعه‌‌کشی جام ملت‌های آمریکای جنوبی برگزار شد و ۱۲ تیم حاضر در این رقابت‌‌ها رقبای خود را در مرحله گروهی شناختند.

به گزارش مدال، قرعه‌کشی رقابت‌های جام ملت‌های آمریکای جنوبی موسوم به کوپا آمه‌ریکا، بامداد امروز (جمعه) در برزیل برگزار شد تا 12 تیم حاضر در این رقابت‌ها، در گروه‌های سه گانه قرار بگیرند.

بر این اساس در این دوره رقابت های کوپا آمه‌ریکا که در پایان فصل جاری (ماه ژوئن) در سائوپائولوی برزیل برگزار می‌شود، تیم ملی برزیل، میزبان رقابت‌ها در گروه نخست با تیم‌های پرو، ونزوئلا و بولیوی قرار گرفت.

در گروه دوم این رقابت‌ها، آرژانتین نایب قهرمان دوره قبلی با رقبایی سرسخت‌تر مانند کلمبیا - تیمی که در صدد استخدام کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران است، و تیم ملی پاراگوئه همگروه شد. تیم ملی فوتبال قطر یکی از دو میهمان دعوت شده به کوپا آمه‌ریکای 2019 نیز در این گروه قرار گرفته است.

در گروه سوم اروگوئه، با ژاپن دیگر تیم میهمان رقابت‌ها و همچنین تیم‌های ملی اکوادور و شیلی، مدافع عنوان قهرمانی این مسابقات قرار گرفته است.

بازی افتتاحیه کوپا آمه‌ریکای 2019، مصاف برزیل و بولیوی در تاریخ 14 ژوئن خواهد بود و این رقابت‌ها در پنج شهر برزیل برگزار می‌شود. فینال این رقابت‌ها نیز 7 جولاری در ورزشگاه تاریخی ماراکانای ریودوژانیرو برگزار می‌شود. پورتو آلگره، بلو هوریزنته و سالوادور دیگر شهرهای میزبان این رقابت‌ها هستند.

مراسم قرعه‌کشی کوپا آمه‌ریکا با حضور ستارگان پیشکسوت فوتبال آمریکای جنوبی مانند کافو کاپیتان سابق تیم ملی برزیل،‌ خاویر زانتی کاپیتان پیشین تیم ملی آرژانتین و دیه‌گو لوگانو کاپیتان سابق تیم ملی اروگوئه انجام شد.