قزاقستان – برزیل؛ این بار حریف برزیلی تر است!

تیم ملی قزاقستان در تاریخی ترین برهه خود قرار دارد و به دنبال کسب اولین عنوان خود در جام جهانی است....

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی فوتسال قزاقستان پس از برتری مقابل ایران در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۲۱ لیتوانی در دیدار رده بندی مقابل پرتغال قرار گرفت؛ بازی پس از تساوی در وقت های قانونی و اضافه به ضربات پنالتی کشید که پرتغال با غلبه بر قزاقستان در پنالتی ها راهی دیدار پایانی شد. این گونه بود که رویای حضور در دیدار پایانی برای نسل منحصربفرد قزاق ها محقق نشد.

قزاقستان یکی از تیم های ویژه در جام جهانی ۲۰۲۱ است؛ هدایت این تیم را کاکا، سرمربی تیم باشگاهی غیرت آلماتی قزاقستان به عهده دارد؛ تیمی که غالب بازیکنان برزیلی قزاقستان در آن توپ می زنند. البته تاینان از جمع برزیلی های غیرت جدا شده و فصل گذشته همراه با اسپورتینگ لیسبون فاتح پرتغال و اروپا شد.

استفاده از سه بازیکن برزیلی (تاینان، هیگیتا و داگلاس) و حضور سرمربی برزیلی روی نیمکت قزاقستان، این تیم را به برزیل دوم جام تبدیل کرده بود؛ تیمی که با مثلث مخوف خود رویای حضور در فینال را داشت و فاصله زیادی هم برای رسیدن به این هدف بزرگ نداشت اما در ثانیه های پایانی وقت های اضافه از پرتغال گل خورد تا بازی ۲-۲ شده و به پنالتی کشیده شود؛ آنها در پنالتی ها مغلوب پرتغال شده و از صعود به فینال بازماندند.

به این ترتیب قزاقستان راهی دیدار رده بندی شد؛ دیداری که برزیل یک پای دیگر آن است؛ بله، برزیل واقعی این بار حریف تیمی خواهد بود که به واسطه درخشش برزیلی هایش تا اینجای مسابقات بالا آمد و اینک تقابل کاکا، تاینان، هیگیتا و داگلاس با هموطنانشان در تیم ملی برزیل بسیار جذاب خواهد بود. آنها کار بسیار سختی خواهند داشت چرا که برزیل، قدرت بلامنازع فوتسال جهان که برای دومین دوره متوالی از صعود به فینال بازمانده، به دنبال کسب حداقل رتبه سوم از لیتوانی ۲۰۲۱ است.

تگ ها


فوتسال