قصد داشتم معلم شوم اما دوباره به کشتی بازگشتم

طاهاآکگول آزادکار مطرح سنگین وزن و عنوان‌دار ترکیه در خصوص بازگشتش به کشتی گفت: قصد داشتم معلم شوم، اما همه چیز به کشتی ختم شد....

به گزارش مدال و به نقل از فدراسیون کشتی، طاها آکگول آزادکار وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشور ترکیه که مدال های طلای المپیک و طلا، نقره و برنز جهان را در کارنامه خود دارد، گفته است که زمانی برای معلم شدن تلاش می کرده است.

قهرمان کشتی آزاد جهان و المپیک تصریح کرد: اصول کشتی را آموخته بودم، اما نتوانستم موفقیت زیادی کسب کنم به خاطر همین تصمیم گرفتم ورزش را ترک کنم و به تحصیلات بپردازم.

وی ادامه داد: تصمیم گرفتم وارد دانشگاه شوم و حرفه معلمی را دنبال کنم و ۳ سال کشتی را کنار گذاشتم. اما در حالی که در دانشگاه شهر ازمیر در حال تحصیل بودم، یک باشگاه کشتی را در این شهر پیدا کردم. در آن زمان ندایی از درون به من گفت باید دوباره امتحان کنم و من به تمرین در آنجا پرداختم.

آکگول اظهار داشت: پس از تمرین در این باشگاه تا پایان سال توانستم مدال کسب کنم و وقتی فهمیدم می توانم از استعدادم به شکل خوبی استفاده کنم بر روی کشتی تمرکز کردم و از آن زمان تا به حال در این ورزش بوده ام.

وی در پایان خاطرنشان کرد: من قصد داشتم یک معلم ترک باشم و اکنون یک کشتی گیر هستم. وقتی به گذشته نگاه می کنم می گویم" خُب، اینگونه بود که اتفاق افتاد".

 پیش از این نیز عبدالرشید سعداله یف کشتی گیر مطرح روس گفته بود بین پزشکی و کشتی، کشتی را انتخاب کرده است.

بیشتر بخوانید:

میزبان المپیک هم اردوهای کشتی خود را لغو کرد

اخلاقی: تعطیلی‌ها به کشتی آسیب می‌زند

 

 

تگ ها


طاها آکگول ترکیه کشتی آزاد کشتی