قضاوت داور زن ایرانی در رقابت‌های جام جهانی

با اعلام فیفا، دو نماینده از ایران در رقابت‌های جام جهانی فوتسال ۲۰۲۱ لیتوانی به عنوان داور حضور خواهند داشت....

به گزارش "ورزش سه" گلاره ناظمی یکی از چهره‌های شناخته شده و برجسته داوری فوتسال ایران به شمار می‌آید که در سالیان گذشته توانسته پله‌های ترقی را با موفقیت طی کند و به جز قضاوت در مسابقات فوتسال زنان، در عرصه فوتسال مردان هم قضاوت مسابقات حساسی را تجربه کند و حالا امروز با اعلام فیفا، یک دستاورد بزرگ در کارنامه این داور موفق به ثبت خواهد رسید.

ناظمی که به جز قضاوت در رقابت‌های فوتسال زنان، تجربه قضاوت در رقابت‌های المپیک جوانان و مقدماتی جام جهانی مردان را در کارنامه خود دارد، حالا با اعلام فیفا قرار است در کنار ابراهیم محرابی افشار دو نماینده داوری ایران در رقابت‌های جام جهانی مردان که به میزبانی کشور لیتوانی برگزار خواهد شد، باشند. در کنار این دو نماینده از ایران، دیگر کشورهایی آسیایی هم داورانی را در این تورمنت خواهند داشت که مجموعاً آسیا به عدد ۸ می‌رسد.

این برای اولین بار است که یک داور زن ایرانی رقابتهای جام جهانی مردان را سوت می زند و بدون‌تردید تجربه فوق‌العاده‌ای برای گلاره ناظمی که همواره توانسته سربلند از آزمون‌های سخت داوری بیرون بیاید، خواهد بود؛ تورنمنت جام جهانی فوتسال مردان به میزبانی کشور لیتوانی، از ۲۱ شهریور تا ۱۱ مهر ۱۴۰۰ انجام می‌شود که باید دید قضاوت در کدام مسابقات نصیب داوران ایرانی خواهد شد.

گفتنی است که زری فتحی که در مسابقات انتخابی جام جهانی مردان در آسیا به عنوان اولین داور زن قضاوت کرد، دیگر کاندید زن داور برای قضاوت در مسابقات جام جهانی مردان بود که انتخاب نشد.

تگ ها


گلاره ناظمی