قطبی:یکی ازبهترین تیم‌های آسیا می‌شویم/یک بازی تاریخی با سپاهان داریم

سرمربی فولاد گفت:ممکن است که برخی اوقات نتایج خوبی نمی‌گیریم ولی مسیر درستی طی می‌کنیم و به هدفی که برای فولاد و خوزستان داریم، می‌رسیم. قطعاً یکی از بهترین تیم‌های آسیا در فولاد ساخته خواهد کرد....

سرمربی فولاد گفت:ممکن است که برخی اوقات نتایج خوبی نمی‌گیریم ولی مسیر درستی طی می‌کنیم و به هدفی که برای فولاد و خوزستان داریم، می‌رسیم. قطعاً یکی از بهترین تیم‌های آسیا در فولاد ساخته خواهد کرد.

به گزارش مدال،تیم‌های فولاد و سپاهان فردا (جمعه) در چارچوب هفته بیست و دوم لیگ برترفوتبال ایران به مصاف هم می‌روند. افشین قطبی، سرمربی فولاد بعدازظهر پنج‌شنبه در نشست خبری پیش از این دیدار اظهار کرد:خیلی خوشحالم که شمار را  در این مجموعه (فولاد آره‌نا) می‌بینم. از ته دلم به خاطر کسانی که پشتیبانی کرده و ورزشگاه جدید را احداث کردند، تشکر می‌کنم. احداث این ورزشگاه عیدی و کادویی به مردم خوزستان و نقطه امیدی برای جوانان خوزستان است. سعی می‌کنم از کلمات مناسبی برای این استادیوم استفاده کنم، چون یاد دوران کودکی‌ام می‌افتم که دوست داشتیم در زمین چمن بازی کنیم. ما بیشتر روی زمین‌های خاکی بازی می‌کردیم یا روی آسفالت. وقتی استادیومی به این زیبایی می‌بینم، امیدی برای جوانان خواهد بود که یک روز بتوانند در این ورزشگاه بازی کنند. از همه کسانی که زحمت کشیدند تشکر می‌کنم. با چشم خودم دیدم که از صبح زود همه کارگران مشغول کار هستند.

وی افزود: فردا یک بازی تاریخی برای خوزستان خواهد بود، چون بازی در ورزشگاه زیبایی برگزار می‌شود. واقعا از خوزستانی‌ها که حالا می‌توانند حضور در استادیوم را تجربه کنند، می خواهم بیایند و با اخلاق‌شان نشان بدهند که می‌توانیم با میهمان‌نوازی و احترام از حریف‌مان میزبانی کنیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان تصریح کرد: شاید برخی مواقع نتیجه‌هایی که می‌خواهیم به دست نمی‌آوریم اما به راه‌مان شک نمی‌کنیم. این تیم خیلی زود به هدف‌هایی که می‌خواهد، می‌رسد. با این استادیوم و بازیکنانی که قرار است پرورش دهیم به سطح بین‌المللی می‌رسیم. مردم باید از بازیکنان‌شان پشتیبانی کنند. مردم باید روش بازی را مدنظر قرار دهند و خیلی زود قضاوت نکنند، اگر چه ما همیشه نتیجه را می‌بینیم. مطمئنا یکی از بهترین تیم‌های آسیا در مجموعه فولاد ساخته خواهد شد.

قطبی درباره شکست‌های اخیر فولاد در لیگ برتر عنوان کرد: فکر کنم باید درباره گذشته صحبت کنیم. تیمی که من چهارمین مربی‌اش هستم که از 6 بازی برده، سه دیدارش با هدایت من بوده است. اینها نتایج بدی نیست، اما قضاوت‌ها همیشه عادلانه نبوده است. 12 سال پیش در پرسپولیس به این نتیجه رسیدم که کسانی هستند که می‌خواهیم موفق باشیم و کسانی هستند که دوست ندارند موفق باشیم. وقتی نتیجه نگیریم، انتقادها شروع می‌شود. کسانی که فوتبال‌شناس باشند، تیم را می‌بینند. برخی مواقع، در بازی‌هایی هستیم که سه موقعیت داریم و گل می‌شود اما در یک دیدار 10 موقعیت داریم و توپ‌ها وارد دروازه‌ نمی‌شود. متأسفانه همه می‌خواهیم با انتقادها همدیگر را ضعیف کنیم.

وی ادامه داد: مقابل استقلال و سایپا فوتبال خیلی خوبی انجام دادیم اما از موقعیت‌مان استفاده نکردیم. باید از بازیکنانم تشکر کنم که هر روز تلاش می‌کنند که بهتر کار کنند. شک ندارم که فردا در استادیوم جدید بازی بسیار قشنگی انجام می‌دهیم. فولادی‌ها دوست ندارند تیم‌شان بازی مستقیم انجام داده، توپ‌ها را بلند بفرستد و گل‌های اتفاقی بزند. همه دوست دارند فولاد فوتبال منطقی انجام داده و در فاز دفاعی و حمله نمایش خوبی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: من 35 سال تجربه کار در حرفه‌ام را دارم و در هفت کشور کار کرده‌ام. می‌دانم کسانی هستند که بخواهند پشتیبانی کرده یا انتقاد کنند. انتقاد سالم را دوست دارم، اما چیزی که مهم است، جوان بودن بازیکنان ما بوده که به خاطر احساسات‌شان لازم است که آرامش داشته باشند. بازیکنان
جوان نیاز به زمان دارند تا فوتبالی که می‌خواهیم را به نمایش بگذارند.

به گزارش مدال به دلیل همزمانی پرواز تیم فوتبال سپاهان به اهواز با ساعت برگزاری نشست خبری، امیر قلعه‌نویی به این نشست حضور نیافت.