قطبی: بیرانوند بهترین دروازه‌بان آسیا است

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران گفت: علیرضا بیرانوند یک دروازه‌بان کامل و در واقع بهترین دروازه‌بان آسیا است....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، کنفدراسیون فوتبال آسیا در روزهای گذشته یک نظرسنجی را برای انتخاب بهترین بازیکن آسیایی تاریخ جام های جهانی برگزار کرد. این نظرسنجی علاوه بر هواداران، از بعضی از کارشناسان و مربیان هم صورت گرفت.

پارک جی سونگ از کره جنوبی، تیم کیهیل از استرالیا، سامی الجابر از عربستان، کیسوکه هوندا از ژاپن و علیرضا بیرانوند از ایران پنج گزینه کنفدراسیون آسیا برای نظرسنجی بودند که در نظرسنجی نهایی پارک جی سونگ، تیم کیهیل و سامی الجابر اول تا سوم شدند و هوندا و بیرانوند مشترکا در رده چهارم قرار گرفتند.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در این ارتباط با فیلیپ تروسیه سرمربی سابق تیم های نیجریه، آفریقای جنوبی، مراکش، قطر و ژاپن، افشین قطبی مربی سابق تیم ملی کره جنوبی و سرمربی پیشین تیم ملی ایران و استیو دربی سرمربی سابق تیم های ملی بحرین، تایلند و لائوس صحبت کرده است.

تروسیه درباره پنج گزینه بهترین بازیکن آسیایی تاریخ جام های جهانی گفت: تمام این بازیکنان تاثیر بزرگی برای کشورهای قابل احترامشان داشته اند. همه آنها شایسته این هستند که نفر اول باشند. می توانیم بگوییم که پارک جی سونگ موفق ترین بازیکن از نظر عناوین در تیم منچستریونایتد بود و به کره جنوبی کمک کرد که در جام جهانی ۲۰۰۲ در جمع چهار تیم برتر قرار بگیرد. به عنوان یک هافبک می توانیم بگوییم او در تیمش خیلی تاثیرگذار بود.

وی افزود: هوندا و کیهیل هم تاثیر زیادی در آسیا داشته اند.

سرمربی سابق ژاپن ضمن تمجید از سامی الجابر درباره علیرضا بیرانوند دروازه بان ایران تاکید کرد: بیرانوند در جام جهانی ۲۰۱۸ بسیار تاثیرگذار بود. او مشهورانه یک ضربه پنالتی (رونالدو) را در جریان این جام مهار کرد و یک مانع سخت برای گلزنی بود. این واقعیت که او به عنوان دروازه بان کاندیدا است، وقتی معمولاً موقعیتی باشد که به نفع مهاجمان نادیده گرفته شود ، نشان از اهمیت تأثیر وی دارد.

افشین قطبی هم که سابقه کار در تیم های ملی ایران و کره جنوبی را دارد، گفت: هر پنج بازیکن سهم بسزایی در تیم هایشان داشته اند. انتخاب یکی از میان آنها شاید ناعادلانه باشد چرا که آنها در سطوح مختلفی از کیفیت و قدرت قرار داردن. تاثیر آنها بر تیم های ملی خودشان چه داخل و چه خارج از زمین آنها را به عنوان بهترین های آسیا مطرح کرده است.

قطبی ضمن تمجید از بازی و عملکرد پارک جی سونگ و تیم کیهیل، سراغ علیرضا بیرانوند رفت و گفت: بیرانوند بهترین دروازه بان آسیا است. شخصیت، کیفیت دفع توپ و دامنه پرتاب توپ او را یک دروازه بان کامل کرده است. نمایش بیرانوند در جام جهانی ۲۰۱۸ به تیم ایران کمک کرد تا این تیم در آستانه صعود به مرحله حذفی قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید:
جهانبخش: آن پورشه‌ها را حتی ندادند بو کنیم!
عابدزاده: دست کسی که خاطراتم را دزدید قطع شود!
بشار رسن شاگرد ژاوی می‌شود؟

تگ ها


افشین قطبی شیجیاژوانگ علیرضا بیرانوند پرسپولیس تهران چین فوتبال ایران علیرضا بیرانوند پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال