قطر – امارات/ رونمایی از قهرمان اعراب در قلب امارات

قطر و امارات در دیداری از مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا فردا به میدان خواهند رفت....

قطر و امارات در دیداری از مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا فردا به میدان خواهند رفت.

به گزارش خبرنگار مدال، قطر و امارات در دیداری از مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا فردا مقابل هم به میدان خواهند رفت.


اطلاعات بازی:
ساعت: 17:30/ سه‌شنبه 9 بهمن/ ورزشگاه محمد بن زاید، ابوظبی


تیم داوری:
داور وسط: سزار راموس (مکزیک)/ کمک داوران: میگل هرناندز و آلبرتو موری (مکزیک)/ داور چهارم: روشن ایرماتوف (ازبکستان)/ VAR: پائولو والری (ایتالیا)، محمد بن جهاری (سنگاپور) و کریستوفر بیث (استرالیا)


نمای بازی:
در دومین بازی مرحله نیمه نهایی، قطر در قلب امارات به مصاف تیم ملی این کشور خواهد رفت. قطر اولین حضور خود در نیمه نهایی را تجربه می‌کند و امیدوار است با نسل جدید فوتبالی خود که محصول برنامه‌ریزی دقیق و کار روی آکادمی‌ها بوده نخستین قهرمانی خود در قاره کهن را کسب کند تا از همین حالا رویای درخشش در جام جهانی 2022 را در سر بپروراند. امارات برخلاف حریف خود سابقه 3 حضور در نیمه نهایی را داشته که در دو بازی آن با شکست از زمین خارج شده است و یک بار نیز 23 سال پیش و زمانی که مثل همین دوره میزبانی بازی‌ها را برعهده داشته در فینال مغلوب عربستان شده است. امارات نمایش‌های چندان خوبی در این دوره نداشته اما در تلاش است تا با آلبرتو زاکه‌رونی نخستین قهرمانی خود در آسیا را کسب کند و در این راستا ابتدا باید از سد قطر بگذرد. در کنار تمام اتفاقات فوتبالی، این بازی از نظر سیاسی با توجه به روابط دو کشور نیز حساسیت بالایی دارد و هر کدام از این دو تیم در تلاش خواهند بود تا در کنار صعود به فینال جام ملت‌ها، برترین تیم عربی جام نیز لقب بگیرند.


چهره‌های برتر:
المعز علی و اکرم عفیف دو بازیکن کلیدی ترکیب قطر هستند و علی مبخوت و فارس جمعه بازیکنان کلیدی ترکیب امارات به شمار می‌روند.


ترکیب احتمالی قطر:
سعد الشیب، طارق سلمان، بوعلام خوخی، پدرو میگل، عبدالکریم حسن، عاصم مادیبو، سالم الهاجری، کریم بوضیاف، اکرم عفیف، حسن الهیدوس و المعز علی


ترکیب احتمالی امارات:
خالد عیسی، علی حسن صالح، اسماعیل احمد، خلیفه مبارک، فارس جمعه، علی سالمین، اسماعیل الحمادی، بندر الاحبابی، خلفان مبارک، ماجد حسن و علی مبخوت


تقابل‌های قبلی:
دو تیم پیش از این 27 بار مقابل هم به میدان رفته‌اند که سهم قطر 12 پیروزی بوده و امارات در 9 بازی به برتری رسیده و 6 بازی نیز با تساوی خاتمه یافته است.