قطعی؛ برگزاری رفراندوم علیه رئیس بارسلونا

دولت محلی کاتالونیا با درخواست جوزپ ماریا بارتومئو رئیس بارسا برای لغو رفراندوم مخالفت کرد....

به گزارش "ورزش سه"، پس از جمع شدن آرای لازم برای رفراندوم علیه جوزپ بارتومئو و تایید این آرا، بارسلونا موظف بود تا تاریخی برای برگزاری این رفراندوم اعلام کند.

دیروز و در جلسه هیئت مدیره بارسلونا قرار بود تاریخ رسمی رفراندوم اعلام شود و شایعاتی مبنی بر استعفای بارتومئو و اعضای هیئت مدیره نیز شنیده می شد ولی رئیس بارسا در اقدامی غیرمنتظره، از دولت محلی کاتالونیا رسما درخواست لغو رفراندوم به دلیل وضعیت خاص ایالت از لحاظ شیوع کرونا کرد.

 او برای پره آراگونس معاون رئیس دولت محلی و وزیر اقتصاد ایالت کاتالونیا نوشته بود که ۴۰ هزار عضو باشگاه که قابلیت رای دادن دارند،  بالای ۶۰ سال هستند و متوسط سنی بیش از نیمی از اعضا نیز ۵۸ سال است و به همین دلیل صلاح نیست در شرایط پاندمی کرونا اجازه برگزاری رفراندوم صادر شود.

از سوی دیگر جوردی فاره رهبر کمپین ضد بارتومئو تهدید کرده است که اگر امروز تاریخ رفراندوم اعلام نشود، بر علیه بارتومئو اقدام قضایی خواهد کرد.

دقایقی پیش راک ۱ اعلام کرد که دولت محلی کاتالونیا در نامه ای رسمی برای باشگاه بارسلونا با درخواست لغو رفراندوم مخالفت کرده ولی به باشگاه آزادی داده است تا با آرامش و با بررسی همه جوانب، تاریخ برگزاری مراسم را اعلام کند. بارسلونا ۱۴ و ۱۵ نوامبر(۲۴ و ۲۵ آبان) را برای رفراندوم مد نظر دارد.

قرار است ۱۳ مرکز رای گیری در شهر بارسلونا، هفت مرکز در دیگر نقاط کاتالونیا و یک مرکز نیز در کشور آندورا پیش بینی شوند.

بارتومئو روز گذشته تاکید کرده بود که تحت هیچ شرایطی استعفا نخواهد کرد. او اگر پس از رفراندوم برکنار شود، اولین رئیس تاریخ بارسلوناست که به این شکل از پست خود کنار می رود.

تگ ها


جوزپ ماریا بارتومئو بارسلونا