قطع ارتباط باکارگز و افزایش ابهامات مالی/منبع مالی پرسپولیس کجاست

مدیریت جدید باشگاه پرسپولیس که تمایلی برای ادامه همکاری با کارگزار ندارد، هنوز در مورد منابع مالی تامین کننده برخی بدهی های این باشگاه شفاف سازی و اطلاع رسانی نکرده است....

به گزارش خبرنگار مهر، هیات مدیره باشگاه پرسپولیس پس از جنجال‌های فراوان با رفتن مهدی رسول پناه و علی رغبتی شکل تازه ای به خود گرفت تا سید مجید صدری به عنوان ریاست این مجموعه انتخاب شده و جعفر سمیعی مدیرعامل این باشگاه نیز به عضویت آن در آمد.

صدری پس از حضور در ریاست هیات مدیره باشگاه پرسپولیس وعده پرداخت طلب سنگین ۴۷۵ هزار یورویی به همراه سود سالیانه پنج درصد آن را به هواداران این تیم داد و توانست در مدت زمان کوتاه یک هفته‌ای قسط اول آن را پرداخت کند.

مبلغی که قرار بود طبق حکم دادگاه عالی ورزش تا یازدهم بهمن ماه پرداخت شود که با چهار روز تاخیر به بودیمیر داده شد و قسط دوم آن نیز قرار است در ۱۵ روز آینده به حساب مهاجم کروات پیشین سرخپوشان واریز شود.

باشگاه پرسپولیس در حالی این پول را پرداخت کرد که کارگزار برند باشگاه با توجه به پرداختی‌های خود در ۶ ماهه اول سال، دیگر پولی به باشگاه نداد تا باعث تنش بین این مجموعه با جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه شود.

سمیعی که همچنان علاقه‌ای به همکاری با کارگزار برند باشگاه ندارد در ابتدای حضور خود در ابتدای فصل جاری نیز ۳۰ میلیارد تومان پول وارد باشگاه کرد که تاکنون مشخص نیست این مبلغ که از سوی یک شرکت ارتباطی به پرسپولیس داده شد بر چه اساسی به حساب باشگاه واریز شد.

ابهامات مالی دنباله‌دار در بدنه مدیریت پرسپولیس
باشگاه پرسپولیس با نحوه پرداخت قسط اول بدهی خود به ماریو بودیمیر به ابهامات مالی خود افزوده است. صدری با نوشتن چند جمله در صفحه شخصی اش در اینستاگرام خبر از پرداخت پول به مهاجم طلبکار خارجی پرسپولیس داد و سپس باشگاه اقدام به انتشار این خبر در سایت رسمی خود کرد. با این حال درباره جزئیات آن مطلبی را بیان نکرد تا به علامت سوال‌ها در زمینه نحوه فعالیت اقتصادی این باشگاه بیافزاید.

منبع جذاب برای جذب ترابی
مهدی ترابی پس از حضور ناموفق کوتاه مدت خود در العربی قطر به تهران بازگشت تا پای میز قرارداد با سمیعی نشسته و با مبلغ مالی قابل توجهی به جمع شاگردان یحیی گل محمدی بازگردد.

ترابی که از سپاهان اصفهان و تراکتور تبریز نیز پیشنهاد رسمی داشت در حالی به پرسپولیس باز می‌گردد که در نقل و انتقالات تابستانی به دلیل مبلغ ناچیز ۵۰ میلیونی مطالباتش اقدام به فسخ یکطرفه قرارداد خود کرد تا پولی بابت رضایتنامه اش به پرسپولیس نرسد.

حالا سمیعی برای جذب ترابی دست به جیب شده تا این بازیکن را به پرسپولیس بازگردانده و یکی از بهترین کامبک های نقل و انتقالاتی را در لیگ برتر ایران به نام خود بزند.

چرتکه پاداش‌های نایب قهرمانی آسیا هم مبهم است؟!
باشگاه پرسپولیس در حالی مشکلات اقتصادی خود را یکی پس از دیگری پیگیری می‌کند که هنوز پاداش مربوط به نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا را از AFC دریافت نکرده است.

حال باید دید مجموعه مدیریتی باشگاه پرسپولیس که با شعار شفاف سازی مالی وارد این مجموعه پرطرفدار شد می‌خواهد چرتکه خود را نیز به همین میزان مبهم بیندازد تا بدهی‌های نامشخص خود را پرداخت کند یا این بار تغییر رویه داده و تکلیف این حجم از پول مشخص خواهد شد.

تگ ها


باشگاه پرسپولیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس تیم فوتبال پرسپولیس