قطع همکاری بارسا با ۲ بازیکن؛ می‌توانید فسخ کنید

باشگاه بارسلونا به میرالم پیانیچ و ساموئل اومتیتی العلام کرده است که دیگر به آنها نیاز ندارد و مشکلی برای فسخ شان وجود ندارد....

به گزارش "ورزش سه"، ماجرای تمدید قرارداد بارسلونا با لیونل مسی به درازا کشیده شده و هفته گذشته قرارداد این فوق ستاره رسما به اتمام رسید. مسی حالا دیگر تعهدی به بارسا ندارد ولی هدف او ماندنی شدن است هرچند در این راه مشکلات زیادی وجود دارد.

دستمزد ۷۵ میلیون یورویی مسی به قدری بالاست که بارسلونا برای تمدید با او باید چند بازیکن خود را بفروشد یا از دستمزد دیگر بازیکنانش به میزبان قابل توجهی کسر کند. سقف تعیین شده برای بودجه دستمزدهای بارسا از سوی لالیگا ۴۰۰ میلیون یورو است و در صورت تمدید با مسی، بارسا از این سقف عبور خواهد کرد.

طبق ادعای موندودپورتیوو، مسئولان بارسا به دو بازیکن خود اطلاع داده اند که به عنوان بازیکن آزاد می توانند راهی تیم دیگر شوند و در واقع باشگاه مانعی برای فسخ قراردادشان ایجاد نخواهد کرد.

میرالم پیانیچ هافبک بوسنیایی و ساموئل اومتیتی مدافع فرانسوی دو بازیکن هستند که بارسا نسبت به آنها اعلام عدم نیاز کرده ولی جالب اینکه هر دو فعلا این پیشنهادرا قبول نکرده اند. پیانیچ البته مشتاق به جدایی است ولی فعلا ترجیح می دهد در این مورد عجله نکند. برای جذب او سال گذشته ۶۰ میلیون یورو هزینه شد و جدایی او به این شکل، برای بارسا ۴۵ میلیون یورو سود خواهد داشت.

طبق همین گزارش، پیانیچ و اومتیتی تنها بازیکنانی نیستند که بارسا نسبت به آنها اعلام عدم نیاز خواهد کرد و در ادامه بر تعدادشان افزوده خواهد شد. بارسلونا می داند که به فروش رساندن بازیکنانی که دستمزد بالایی می گیرند و در عمل کارایی لازم را ندارند، به سادگی نخواهد بود و راه چاره را در فسخ با آنها می بیند.

تگ ها


ساموئل اومتیتی میرالم پیانیچ فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال