قلعه فدراسیون در محاصره افکار عمومی/ بازی تاج و تخت!

سکوت عجیب مهدی تاج در فدراسیون فوتبال پیرامون موضوعات تیم امید و شکست های تیم ملی و سیل استعفاها مرموز و عجیب است....

محمد سررشته داری
دیدار تیم ملی ایران به عراق شاید آخرین سنگری بود که مهدی تاج و فدراسیون فوتبال پشت آن سنگر گرفته بودند. در واقع پرسش های بسیار زیادی وجود داشت که تاج باید آنها را پاسخ می گفت اما همه انگار منتظر بودند نتیجه نهایی را ببینند. نتیجه اولین چالش در ساده ترین مراحل ممکن. 
شکست از عراق اما ماجرا را برای تاج و فدراسیون فوتبال سهمگین و سخت کرد چون موارد بسیار زیادی بود که تاج باید به همه آنها پاسخ می گفت و پاسخ نگفته بود و حالا تلمبار شده همه آن مواردسئول جنوبی را در محاصره افکار عمومی قرار داده است. 

مبلغ قرارداد ویلموتس!
ماجرای رقم قرارداد ویلموتس و شایعه قرار داد سه میلیون دلاری وی با فدراسیون اگرچه به نظر منطقی نمی آید و احتمالا این قرارداد دو ساله است( سالی یک و نیم میلیون دلار) اما با این وجود پرسش های زیادی با خود به همراه دارد که افکار عمومی و رسانه ها برای آنها جوابی ندارند. 
با این رقم می شد کی روش را نگه داشت، کی روش هم نه، با این رقم می شد یک مربی بزرگ تر در حد تیم ملی ایران را به تیم ملی آورد. اما چنین اتفاقی رخ نداد و حالا تیم ملی به نظر می رسد با ویلموتس در حال دور خود چرخیدن است. این انتخاب قطعا محل سوال است و تاج باید پاسخ آن را بدهد. 

وضعیت تیم امید و فرهاد مجیدی
وضعیت عجیب و غریب  تیم امید و عزل و نصب فرهاد مجیدی در این تیم و اختلاف ها و بی در و پیکر بودن تیم امید هم داستانی بود که تاج باید در مورد آنها توضیح می داد و نداد! تاج باید همه شکست های تیم امید را گردن بگیرد و نمی گیرد. از برکناری کرانچار تا شرایط عجیب و غریب کنونی همه نیازمند توضیح هستند چرا که آینده نزدیک فوتبال ایران را می سازند اما تاج انگار به غار پناه برده و پاسخی به این پرسش ها نمی دهد.

قهر ویلموتس و شکست از عراق و بحرین
شکست از بحرین و عراق قطعا به عذر خواهی نیاز دارد اما کسی تا کنون هیچ عذر خواهی در این رابطه نشنیده است به ویژه آنکه بی نظمی مالی هم در نهایت موجب قهر ویلموتس قبل از بازی مرگ و زندگی ایران شد و تیم ملی را در شرایط بحرانی قرار داد. به واقع باید تاکید کرد که تاج باید پاسخگو باشد و نیست. باید توضیح بدهد که طی یک سال اخیر چه تصمیم هایی گرفته و تبعاتشان چه بوده است؟ 

سیل استعفا ها و درهای بسته قلعه فدراسیون
سیل استعفاها در کمیته انضباطی و انتقاد های شدیدی که در این رابطه و این حوزه وجود داشت هم نیازمند توضیح بود اما توضیح درستی در قبال آنها داده نشد تا فدراسیون همچنان مثل یک قلعه بماند، قلعه ای که درها را به روی افکار عمومی بسته و نیاز به توضیحی نمی بیند. باید دید این قلعه تا کجا در قبال اینهمه پرسش مهم می تواند درها را بسته نگه دارد و تاج تا کجا روی آن تخت به بازی سکوت خود ادامه می دهد؟

بیشتر بخوانید:

حمله مربی اسبق تیم‌ملی به تاج: فوتبال به شما نیازی ندارد!

 

تگ ها


فدراسیون فوتبال ایران رئیس فدراسیون فوتبال مارک ویلموتس مهدی تاج محمد سررشته‌داری یادداشت اختصاصی فوتبال