قلعه‌نویی: برای من اولویت سلامتی و اقتصاد است نه فوتبال

امیرقلعه نویی می گوید همچنان برای او سلامتی و مسائل اقتصادی مردم اولویت دارد و شرایط را برای برگزاری مسابقات فوتبال مناسب نمی داند....

به گزارش "ورزش سه"، امیرقلعه نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان در نشست خبری ای که به صورت آنلاین در هتل کوثر برگزار شد، شرکت کرد و اینطور حرف هایش را آغاز کرد: خوشحالم بعد از ۱۰۰ روز دوباره در خدمت دوستان هستیم. قبل از پاسخ به سوال، یک تشکر ویژه از مدافعان سلامت کنیم که از خود و خانواده شان برای سلاتی جامعه گذشتند. یک عرض تسلیت هم داشته باشیم برای درگذشت هنرمند عزیز آقای محمدرضا اعرابی به خانواده محترم و جامعه هنری و مردم خوب اصفهان. برای تمام عزیزانی که به این ویروس لعنتی مبتلا هستند آرزوی سلامتی داریم.

او ادامه داد: به هر حال کل دنیا و کل ایران و فوتبال ایران درگیر این مسائل بود و نشستند با پروتکل هایی که تدوین کردند یک سری تمرینات را در چند مرحله آغاز کردند و ما هم بر همان اساس تمرینات را آغاز کردیم. چند مشکل داشتیم؛ یکی دو بازیکن ما کرونا گرفتند هنوز هم در تمرینات ما نیستند، یکی دو بازیکن مثل کی‌روش استنلی دیر اضافه شدند و یکی دو مصدوم هم داریم که از نظر روحی در شرایط خوبی نیستند. وقتی شما از نظر روحی شرایط خوبی نداشته باشی از نظر فنی و جسمانی هم شرایط خوبی نخواهی داشت. ما تمرینات را شروع کردیم و وضعیت تیمی ما خوب است اما به هر حال بعد از ۱۰۰ روز بخواهی مسابقه بدهی، احتیاج به زمان داری. در مسابقات دوستانه تیم شرایط خوبی داشت اما ایده آل نبود. هم ۱۰۰ روز از مسابقات دور بودیم و هم ترس در وجود همه هست.

قلعه نویی سپس با مطرح کردن درخواستی از مردم اضافه کرد: خواهش می‌کنم و عاجزانه از ملت ایران خواهش دارم که مواظب خودشان باشند. شرایط شرایط خوبی نیست، همه امکانات بسیج است، شاید امکانات ما و ایثارگری ما با شرایط حاکم همخوانی نداشته باشد، دلیلش این است که شاید خودمان یک سری مسائل را رعایت نکردیم، آن عزیزان زحمتشان را کشیدند اما باعث شد که مملکت به این سمت برود و شرایط قرمز شود. من دست تک تک مردم ایران را می‌بوسم، به خاطر خودشان، خانواده شان و جامعه شان مواظب باشند. حتی المقدور در خانواده بمانند، می‌دانم دغدغه اقتصادی هست اما سلامت از هرچیزی مهم تر است. از دولت مردان هم می‌خواهم که به فکر مردم هم باشم اما صحبت من با خود مردم است؛ عاجزانه مراقب سلامتی تان باشید.


اولین سوال از قلعه نویی در رابطه با شرایط استنلی کی روش بود و او در اینباره اضافه کرد: استنلی کی روش در اردو هستند. شرایط خوبی دارند ولی صد در صد نیست. باید ارزیابی کنیم تا ببینیم چقدر می توانیم از او استفاده کنیم.


از امیرقلعه نویی در رابطه با دیدگاهش درباره شروع دوباره لیگ پرسیدند و او به این سوال اینگونه واکنش نشان داد: به هر حال باشگاه در این رابطه چند بار موضع گیری کرده است. من هم چند بار صحبت کردم و موضع خود بنده سلامت جامعه و دغدغه های اقتصادی مردم به خصوص قشر آسیب پذیر بود و گفته بودم که فوتبال نمی تواند در این شرایط اولویت یک باشد. حالا با توجه به اینکه مقامات بالایی تصمیم گرفته اند و منشا این تصمیم از وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال هم بالاتر بوده است، مجبور به تمکین هستیم. از همه عزیزان می خواهیم که موارد بهداشتی را رعایت کنند ولی شرایط خوبی نیست و وضعیت قرمز است. ما مجبور به تمکین هستیم. برای من سلامت و مسائل اقتصادی مردم است؛ خصوصا قشر اسیب پذیر.


خبرنگاری از شرایط محسن مسلمان پرسید که سرمربی سپاهان به این سوال اینطور پاسخ داد: جا دارد از همکاران خوبم و تیم پزشکی و کادر خدماتی تشکر کنم. در این شرایط خیلی از تیم ها با پارگی رباط روبرو شده اند ولی ما تمرینات را با توجه به استراحت ۱۰۰ روزه بازیکنان طوری طراحی کرده ایم که آسیب های کمتری به همراه داشته باشد. این مصدومیت ها طبیعی است. محسن مسلمان تلاش خوبی انجام می داد و ما را هم امیدوار کرده بود ولی کشیدگی برای او پیش آمد و الان در کلینیک دکتر صدیقی مراحل درمانی را طی می کنند. برای محسن مسلمان در تمرینات کشیدگی ایجاد شد.

تگ ها


فولادمبارکه سپاهان امیر قلعه نویی