قلعه نویی در گفت و گو با مدال: این اتفاقات درفوتبال افغانستان هم نمی افتاد

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان درباره اختلافات اخیر میان کادر فنی تیم ملی و اعضای فنی تیم امید نظرات خود را بیان کرد ......

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان درباره اختلافات اخیر میان کادر فنی تیم ملی و اعضای فنی تیم امید نظرات خود را بیان کرد.
امیر قلعه نویی که این روزها تیمش را برای بازی حساس برابر نساجی مازندران آماده می کند در گفت گو با خبرنگار مدال درباره اتفاقات مهم این رزها و بویژه جدال رسانه ای کارلوس کی روش و حمید استیلی و اطرافیان آنها صحبت کرد.
متن صحبت های سرمربی سپاهان با خبرنگار مدال را در زیر می خوانید:

وقتی شما می خواهی تیمی را که سالهای اخیر شریط خوبی نداشته را درست کنید می آیند و لیگ را تعطیل می کنند روند شما خراب می شود. البته این فقط برای ما نیست و همه تیم ها با این مشکل روبرو هستند. برنامه ریزی ما با این تعطیلی ها بهم ریخته است. 40 سال در این فوتبال بوده ام و این مدلی اش را ندیده ام. این اتفاقات در فوتبال روز دنیا قابل هضم نیست.

«فیفادی»ها را برای چه می خواهیم؟
شما لیگ را تعطیل می کنید و بعد بازی برگزار نمی کنید! این دیگر چه برنامه ای است؟ مگر نمی گویید فیفا دی؟ پس چرا بازی نمی کنید؟ الان اگر یکی مثل من و یا یک مربی ایرانی جای این آقایان بود عده ای نابودش می کردند!زمان من در تیم ملی فوتبال تعطیل بود و دو گروه سیاسی هم با هم جنگ داشتند اما این یادتان هست که چه بازی هایی را برگزار می کردیم. الان می گویند بخاطر مسایل سیاسی نمی توانیم با تیم های بزرگ بازی کنیم! اگر مشکل سیاسی داریم پس چرا فقط برای فوتبال است؟ چرا والیبال ما این مشکلات را ندارد؟ لابد تیم ملی والیبال مال این کشور نیست!


50 روز تعطیلی به همه ضربه می زند
حدود 50 روز تعطیلی داریم که اوج آن در آذرماه است. یعنی در آن سرما باید چند بار بدنسازی کنیم. خودمان هم مانده ایم چکار انجام دهیم. داریم با دو سه نفر مشورت می کنیم تا یک برنامه طراحی کرده و بر اساس آن کمتر آسیب ببینیم.

سه تیم دو برابر ما هزینه کرده اند
بنده از روز اول به موازات مسایل فنی سعی کردم در بحث روحی روانی نیز روی تیم کار کنم. هدف ما این بود که بار روانی برای تیم ایجاد نکنیم و توقعات را بی جهت بالا نبریم. شما می دانید که این تیم سال قبل چه مشکلاتی داشت. اگر کسی می خواهد توقع ایجاد کند همین امروز اسناد مالی سپاهان را به مردن نشان دهد تا مشخص شود چقدر هزینه کرده ایم. ما از بعد هزینه تیم پنجم ایران هستیم و یقین دارم که چهار تیم بیشتر از ما هزینه کرده اند و حتی این را می دانم که سه باشگاه دوبرابر ما امسال هزینه کرده اند.

به آینده این تیم امیدوارم
هیچوقت هیچ جایی قول قهرمانی نداده ام و اینجا هم فقط یک قول دادم و آنهم این بود که از همه توانم برای بهبود اوضاع تیم استفاده کنم. البته باید به شما بگویم که به این تیم خیلی امیدوارم و آینده اش را روشن می بینم.

نویدکیا می تواند عصای دستم شود
رسول نویدکیا با شرایطی که پیدا کرده من را خیلی خوشحال کرده است. او می تواند در بازی بعدی عصای دست من باشد. او بازیکنی است که وزن می دهد منتهی با توجه به شرایط سنی اش باید برنامه ای درست برایش طراحی کنیم.

نساجی بازهم با فوتبال بسته می آید
در بازی بعدی برابر نساجی می دانیم که آنها باز هم می آیند تا بازی بسته ای را ارائه کنند و به ضدحملات چشم داشته باشند. ما در بازی جام حذفی برابر آنها خوب بازی کردیم؛ بویژه در نیمه دوم. آن روز از دقیقه 70 به بعد به تیمم خیلی امیدوار شدم.

اتفاقاتی که در افغانستان هم دیده نمی شود
اختلافات اخیر تیم ملی و تیم امید واقعا عجیب بود. این اتفاقات در فوتبال افغانستان هم رخ نمی دهد. مگر این آقایان ادعا ندارند عاشق ایران هستند و خودشان را خدمتگزار نمی دانند؟ پس چرا به گونه ای رفتار می کنند که انگار تیم فوتبال امید برای این مملکت نیست.می گوییم امید ایران اما ظاهرا این آقایان تیم امید را متعلق به کشور دیگری می دانند. همین الان ما در باشگاه سپاهان یک سالن وزنه و چند زمین تمرین داریم که با هماهنگی های لازم رشته های مختلف که نزدیک به 73 رشته می شود و چند تیم فوتبال از این امکانات استفاده می کنند. ما در این 40 سال هرگز نمونه این رفتارها را ندیده بودیم. این همه در سالهای گذشته فوتبال ما کمبود داشته اما هرگز کسی به خودش اجازه نداده بود با تیم امید این مملکت اینگونه رفتار کند.حالا شما خودتان پیدا کنید پرتقال فروش را!
به نظرم آقایان قرارداد سرمربی تیم ملی را منتشر کنند؛ شاید ایشان بر اساس بندهای قراردادش رفتار می کند و ما بی اطلاعیم.

تگ ها


سپاهان فوتبال