قلعه نویی: من را بزنید اما به تیمم کاری نداشته باشید

سرمربی گل گهر معتقد است بر اساس آمار موجود، او در هر تیمی که حضور داشته یک فوتبال هجومی ارائه داده است....

به گزارش "ورزش سه"، تمرینات تیم گل گهر سیرجان صدرنشین لیگ برتر برای برگزاری بازی با ذوب آهن در حال انجام است. امیر قلعه نویی سرمربی سیرجانی ها در حاشیه تمرین امروز تیمش در گفتگویی صحبت های جالبی را مطرح کرده است.


قلعه نویی در مورد شرایط تیم گل گهر گفت: وظیفه بازیکن است که خوب تمرین کند و وظایفش را انجام دهد چون در قبال آن قرارداد دارد و مبلغی را دریافت کند. وظیفه ماست که تمرینات شاداب و با نشاطی طراحی کنیم. خدا را شکر امسال سالی است که همه تلاش می کنند.


او ادامه داد: گل گهر تیمی است که از نظر زیرساخت های ورزشی تیم بسیار خوبی است. مدیرعامل و هیئت مدیره محترمی دارند که همه برای این مجموعه زحمت می کشند. ما براساس افکار تاکتیکی خود بازیکنانی را به خدمت گرفتیم که در خدمت تیم هستند و منیت ندارند. قبلا قول داده بودیم که تیم باثباتی داشته باشیم و الان نیز از نظر تیمی ثبات داریم و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.


وی در مورد بازگشت گل گهر به روند پیروزی پس از دو شکست متوالی و صعود به صدر جدول خاطرنشان کرد: ما اصلا نباید به جدول فکر کنیم. اکنون تمام فکر و ذکر ما بازی با ذوب آهن است. دو باختی که ما داشتیم، موقعیت هایمان خیلی بیشتر از بازی با پدیده بود. گل گهر تیمی است که این شرایط را تاکنون تجربه نکرده بوده است.


قلعه نویی گفت: در این شرایط یک اشتباه فاحش داوری، تمرکز تیم را به هم می زند. چرا که این بازیکنان تازه جمع شده و این شرایط جدول را نداشته اند. به نظر من بدشانسی و کم شانسی باعث آن دو شکست شد. گل هایی دریافت کردیم که اصلا نباید در لیگ برتر این گل ها را بخوریم. خدا را شکر در بازی با شهرخودرو خیلی خوب بودیم. آنها در بازی های قبل حداقل بالای ۷ تا ۸ موقعیت داشتند. بجز گلی که دریافت کردیم، آنها موقعیت ۳۰ درصدی هم نداشتند.


او ادامه داد: در مجموع تیم ما یک ثبات تیمی خیلی خوب دارد. حالا چه بازی هایی که می بریم و چه در دیدارهایی که می بازیم، بچه ها زحمت می کشند و مواردی که از آنها می خواهیم را در زمین به نحو احسن انجام می دهند.


سرمربی گل گهر در مورد اینکه تیم آنها راحت به گل می رسد ولی سایر تیم ها خیلی سخت به گل می رسند، پاسخ داد: یک مجموعه و اتاق فکری که از سال ۸۸ و پس از قهرمانی با استقلال در مشهد، بیش از ۱۰ سال است که هدفشان فقط زدن قلعه نویی است. اگر شما فقط به آمار کلی سالهای گذشته مراجعه کنید، همیشه تیم هایی که بنده مسئولیتش را در هر جایگاهی داشتم، تیم های هجومی بودند. بعضی مواقع حتی دو آقای گل داشتیم ولی آن اتفاق فکر مترصد این بود که قلعه نویی را بزند و خیلی جاها من را زدند و به من آسیب وارد کردند که آنها را به خدا واگذار می کنیم.


او گفت: هنوز رکورد بیشترین گل زده و کسب بیشترین امتیاز دست من است. اکثر تیم هایی که من در آنجا بودم آقای گل از تیم من بوده است. ما بیشتر از اینکه به فکر دفاع باشیم، به فکر فوتبال هجومی هستیم. آن اتفاق فکر میکروفن و قلم های زیاد و قوی ای داشتند و تا توانستند به ما حمله کردند و ما را زدند ولی این مسئله برای من مهم نبود. در هر تیمی که باشیم، اصول و اهدافی داریم که آن را دنبال می کنیم.


قلعه نویی گفت: متاسفانه یک سری از هواداران با این اتفاق فکر هم صدا شدند ولی اصول کار ما بر روی تمرینات ۵۰ متر رو به جلو و ضربه به دروازه بود البته باید روی اصول دفاعی هم کار کنیم ولی تماشاگر نیز دوست دارد بازی بجای یک بر صفر با نتیجه دو بر یک تمام شود. امسال زوج های خوبی در خط حمله داریم و امیدواریم این ثبات تیمی نیز حفظ شود.


سرمربی گل گهر در مورد آمار گلزنی گادوین منشا در لیگ بیستم گفت: ما این کار را در تیم های دیگری نیز انجام دادیم. مثلا روزی که من قصد داشتم سیدجلال حسینی را در مقابل ازبکستان بازی بدهم، یک سری مقاومت ها صورت گرفت. شما باید براساس افکار تیمی، بازیکنان را انتخاب کنید.


او گفت: بازیکنان دیگری نظیر سجاد شهباززاده یا کی روش استنلی نیز اینگونه بود و آن اتفاق فکر اجازه نداد استنلی ۶ هفته بازی کند ولی ما بعد از دیدن فیلم های این بازیکن، استنلی را انتخاب کردیم و رقم قرارداد او خیلی پایین بود. ولی به افکار تاکتیکی ما می خورد. اکنون منشا نیز اینگونه است. به نظر من تنها سالی است که منشا تمرینات پیش فصلش را انجام داده است. او جزو بازیکنان کاملی است. هم روی هوا و هم روی زمین قوی است. او به خوبی حفظ توپ می کند و از دو پایش استفاده می کند و ویژگی های خوبی دارد ولی اکنون شرایط بدنی او آماده است و بازیکنان کنارش نیز او را همراهی می کنند.قلعه نویی گفت: تیم ما دو ستاره دارد و آن هم کارگران گل گهر و دوم خود تیم گل گهر است که تمام اینها باعث شده است گل های زیادی به ثمر برسانیم. شما اگر به تیم مس کرمان دقت کنید، ما در نیم فصل دوم جزو تیم هایی بودیم که هم بیشترین امتیاز را کسب کردیم و هم گل های زیادی به ثمر رساندیم.


او گفت: امیدوارم کرونا به همه ما درسی بدهد که از آدمیت به انسانیت تبدیل شویم. چرا که این زندگی زود می گذرد. به قول بزرگی چه زود، دیر شد. اگر می خواهند قلعه نویی را بزنند، این کار را انجام دهند ولی با تیم او کاری نداشته باشند. آدم ها بروند دنبال معرفت و آرامش و این کرونا درس بزرگی برای ماست.


او ادامه داد: این افرادی که در این سالها من را زدند، با خودشان و خدایشان خلوت کنند و بروند دنبال اینکه انسانیت بدست بیاورند. دنیا به سمتی رفته است که به آرامش، معرفت و اخلاق مداری دارد. کرونا آسیب های زیادی به کل دنیا زد ولی از این مسئله درس بگیریم و به قداست و کرامت انسان ها احترام بگذاریم. این زندگی خیلی زودگذر است.


قلعه نویی در مورد درگذشت پائولو روسی و مارادونا گفت: مردم خیلی از قضایا جلوترند. زندگی مارادونا فراز و نشیب های زیادی داشت ولی پس از فوتش، مردم حق مطلب را ادا کردند. عمر ما نیز زود می گذرد و کسانی که به ما آسیب زدند، اگر وجدان دارند به آن مراجعه کنند.

تگ ها


گل گهرسیرجان امیر قلعه نویی