قلعه‌نویی: می‌گویند جانشینم انتخاب شده است!

سرمربی تیم تراکتورسازی در جواب آنهایی که می گویند برایش در تراکتور جانشین انتخاب شده ابراز امیدواری می کند فردی بیاید که بتواند به مردم آذربایجان خدمت کند ......

سرمربی تیم تراکتورسازی در جواب آنهایی که می گویند برایش در تراکتور جانشین انتخاب شده ابراز امیدواری می کند فردی بیاید که بتواند به مردم آذربایجان خدمت کند.
به گزارش مدال به نقل از"ورزش سه"، تیم تراکتورسازی تبریز در هفته بیست و ششم لیگ برتر مقابل صبای قم شکست سنگینی را متحمل شد تا انتقادها از تیم تحت هدایت امیر قلعه نویی زیاد شود. بسیاری اعتقاد دارند بلند شدن تراکتور با شرایط کنونی و کمبود بازیکنی که دارد، کار دشواری است اما قلعه نویی به آینده امیدوار است.
امیر قلعه نویی در گفت و گو با خبرنگار "ورزش سه"، درباره شکست تیمش مقابل صبای قم، اشتباهات داور مسابقه، شایعات پیش آمده درباره جدایی اش از تراکتورسازی و برخی مسائل دیگر صحبت هایی راانجام داد که ماحصل آن را در ادامه می خوانید: 
گل بدی خوردیم
تیم صبا تبریک می گویم؛ بازی بسیار خوب و تاکتیکی و قدرتی میان ما و صبا انجام شد. ما خوب شروع نکردیم اما با تغییراتی که در زمین دادیم، نبض بازی را در دست گرفتیم. شرایط خوب بود و چند موقعیت داشتیم که فروزان عالی کار کرد و توپ ها را گرفت. با این حال یک گل برخلاف بازی دریافت کردیم و شرایط فرق کرد. گل اولی که خوردیم، توپی نبود که گل شود. چون توپ زاویه خاصی نداشت و گل شدنش کمی عجیب بود.
داور 3 اشتباه بزرگ داشت
داور مسابقه 3 اشتباه تاثیرگذار داشت. اول اینکه یک پنالتی روی فرزاد حاتمی گرفته نشد؛ موضوع دوم بر سر اخراج سعید آقایی بود که اشتباها به او کارت زرد نشان داد. موضوع سوم هم گل دوم صبا است که دیروز درباره اش حرف زدم. در آن صحنه کرنر ما را داور نگرفت و بعد هم توپ به سمت دروازه تیم ما آمد که با خطا توپ را رد کردند و به گل دوم رسیدند. این اشتباهات تاثیرگذار بود؛ با این حال بازهم به صبا تبریک می گویم.
کاش داوری را می گذاشتند که...
برد و باخت در فوتبال یک مساله طبیعی است؛ شما دیدید همانطور که قبل از بازی برخورد گرمی با صبایی ها داشتیم بعد از بازی هم به سمت آنها رفتم و تبریک گفتم. فقط کاش داوری را می گذاشتند که کار به اینجا نمی کشید. من درباره این داور به دپارتمان داوری گفته بودم اما آنها انتخاب خودشان را انجام دادند.
انتظار تعریف و تمجید ندارم
انتقادها از تراکتورسازی در مقطع کنونی طبیعی است؛ به هر حال وقتی نتیجه لازم کسب نمی شود، انتقاد می شود و ما هم انتظار نداریم حالا که خوب کار نکردیم، کسی از تیم ما تعریف و تمجید کند.
اگر آن 5 بازیکنان را داشتیم...
واقعا کمبود بازیکن کار ما را سخت کرده است. شما نگاه کنید پرسپولیس 7 ملی پوش دارد اما یک سروش رفیعی به جمع آنها اضافه شده، سبک بازی شان تغییر کرده است و یا کامیابی نیا فقط نبود، چند بازی را پرسپولیس از دست داد. مثال دیگرش در آرژانتین است که مسی در یک بازی نیست تیم ملی یک کشور دو بر صفر می بازد. می خواهم تاثیر ستاره بر یک تیم را بگویم. شما تصور کنید ما اکنون عالیشاه، نوراللهی، بیگ زاده، شهباززاده وعشوری را داشتیم، چه اتفاقی می افتاد؟ واقعا این بازیکنان می توانستند خیلی به ما کمک کنند.
از محرومیت فیفا ضرر کردیم
معمولا بازیکنانی که در نیم فصل دوم به تیم ها اضافه می شوند، کمک زیادی می کنند. پارسال تراکتورسازی سیزدهم جدول بود اما با بازیکنانی که نیم فصل آوردیم، روزنه امیدی برای قهرمانی پیدا کردیم و در نهایت چهارم شدیم. همین صبای قم را ببینید که بازیکنان جدیدش چقدر در نیم فصل به آنها کمک کرده است. واقعیت قضیه این است که ما از محرومیت بازیکنان ضرر کردیم.
40 درصد بازیکنان مصدومند
از طرف دیگر 30، 40 درصد بازیکنان ما مصدوم هستند؛ اخباری با مصدومیت برای ما بازی می کند، ایرانپوریان هم همینطور. به نظر شما اگر اخباری شرایط ایده آل داشته باشد و مصدوم نباشد، این گلها را می خورد؟
ماندن در تراکتورسازی؟
برخی دوستان می گویند جایگزین های ما را نیز انتخاب کردند و برخی اسامی برای حضور در سمت سرمربیگری تراکتورسازی اعلام شده است! من فقط باید بگویم تراکتورسازی و مردم آذربایجان بزرگ هستند و امیدوارم کسی بیاید که خدمت کند و لیاقت این مردم را داشته باشد. مردم آذربایجان مردم بزرگی هستند؛ ما که نتوانستیم برای آنها کاری انجام دهیم، انشاءالله آنهایی که کاندیدا هستند قدر محبت های این مردم را بدانند.
تمرکزم روی فینال حذفی و 4 بازی لیگ است
من این حرف ها را فقط در جواب آنهایی می دهم که می گویند برایم جایگزین هایی انتخاب شده است؛ انرژی و تمرکز من در حال حاضر فقط برای 4 بازی باقیمانده لیگ و فینال حذفی است تا انشاءالله نتایج خوبی بگیریم. بعد از آن هم خدا بزرگ است و هرچه خدا بخواهد، همان می شود.

تگ ها


فوتبال