قلعه نویی همیشه به من انگیزه می دهد/کی روش: زیاد به آقای گلی فکر نمی کنم

کی روش؛ اسم اول در فوتبال ایران! تا پیش از این و حتی در برهه فعلی این اسم به دفعاتشنیده میشد و حالا این اسم به واسطه درخشش مهاجم سپاهان در فوتبال ایران دوباره بر سر زبانها افتاده است ......

کی روش؛ اسم اول در فوتبال ایران! تا پیش از این و حتی در برهه فعلی این اسم به دفعات شنیده می‌شد و حالا این اسم به واسطه درخشش مهاجم سپاهان در فوتبال ایران دوباره بر سر زبان‌ها افتاده است.

 به گزارش مدال، کی‌روش استنلی، مهاجم برزیلی سپاهان جمعه‌شب با گلزنی مقابل استقلال هم این تیم تهرانی را دوباره وارد بحران کرد و هم خودش یک قدم به صدر جدول گلزنان نزدیک‌تر شد.  کی‌روش توسط قلعه‌نویی سال گذشته از طریق تیم ذوب‌آهن وارد فوتبال ایران شد، هرچند که در ابتدا به خاطر برخی قوانین جدید و البته عجیب نتوانست مجوز حضور در لیگ برتر را بگیرد اما بعد از حدود یک ماه و نیم به ترکیب ذوب‌آهن اضافه شده و درخشش خود در فوتبال ایران را با لباس سبز تیم اصفهانی آغاز کرد.

حالا کی‌روش همراه با قلعه‌نویی به سپاهان آمده و همچنان به درخشش خود ادامه می‌دهد. جالب اینکه سرمربی سپاهان هفته گذشته پرسیده بود: «آیا برخی جسارت دارند بابت 6 هفته بازی‌نکردن کی‌روش و انرژی‌ای که در آن زمان بابت این موضوع صرف شد، عذرخواهی کنند؟» قلعه‌نویی با این مصاحبه نشان داد به‌شدت به کی‌روش علاقه دارد و حالا نوبت این بازیکن برزیلی است تا دینش را به وی ادا کند.

گفت‌وگو با کی‌روش استنلی که با کمک مختاری، مترجم باشگاه سپاهان حاصل شده است را در ادامه می‌خوانید.

گل حساسی به استقلال زدی. بازی چطور بود؟

بازی بسیار حساسی بود و خوشبختانه با گلی که به ثمر رساندم با برتری سپاهان به پایان رسید. گل حساس و شیرینی بود که باعث شد این بازی خارج از خانه را با برتری به پایان برسانیم.

 امیر قلعه‌نویی چقدر درباره حساسیت و اهمیت این دیدار به مجموعه تیم و شخص خودت نکات لازم را گوشزد کرده بود؟

آقای قلعه‌نویی نه‌فقط این بازی را مهم ارزیابی کرد، بلکه همه بازی‌ها برای وی مهم هستند. قلعه‌نویی اعتقاد دارد هر بازی برای ما حکم بازی فینال را دارد و به این طریق به ما‌ انگیزه می‌دهد.

با نحوه بازی‌تان در نیمه اول به نظر می‌رسید برای مساوی به تهران آمدید اما موفق به برتری مقابل استقلال شدید. چقدر با این موضوع موافق هستید؟

نه این‌طور نیست، ما برای برد استقلال به تهران آمده بودیم. من و تیمم اصلا با مساوی موافق نیستیم و باید تحت هر شرایطی هر بازی را که برای سپاهان به میدان می‌رویم، ببریم.

چقدر در فصل جاری شانس قهرمانی برای سپاهان قائل هستی؟

ما این‌طور نمی‌توانیم شرایط را تحلیل کنیم چون هنوز خیلی کار داریم. هنوز خیلی از بازی‌ها مانده و زود است درباره قهرمانی صحبت کنیم اما هدف‌مان بازی به بازی پیروزی و کسب هر 3 امتیاز ممکن است. درنهایت هم آخر فصل قهرمان مشخص می‌شود.

قلعه‌نویی اعتقاد عجیبی به تو دارد و سال گذشته هم در دوران محرومیتت پای تو ایستاد و امسال نیز با هم به سپاهان آمده‌اید. رابطه‌ات با قلعه‌نویی چطور است؟

بله؛ آقای قلعه‌نویی مربی بزرگی است و به من همیشه ‌انگیزه می‌دهد. او از من روزبه‌روز پیشرفت بیشتر می‌خواهد و من هم تمام تلاشم را برای ایشان و موفقیت سپاهان انجام می‌دهم.

چقدر به آقای گلی فکر می‌کنی؟

به آقای گلی زیاد فکر نمی‌کنم و تمام فکر و ذکرم کمک به تیم سپاهان است.

تشابه اسمی‌ات با سرمربی تیم ملی ایران تا حالا عواقبی برایت نداشته؟ قلعه‌نویی و کارلوس کی‌روش با هم خوب نیستند اما قلعه‌نویی به‌شدت تو را قبول دارد.

تشابه اسمی با کارلوس کی‌روش هیچ ربطی به من ندارد و مهم این است که آقای قلعه‌نویی را خیلی دوست دارم و برای ایشان احترام خاصی قائل هستم.

چقدر با قانونی که فصل قبل باعث دوری چند هفته‌ای تو شد، موافق بودی؟ این قانون باعث می‌شود بازیکنان خارجی تحت برخی شرایط و از برخی لیگ‌ها بتوانند در فوتبال ایران بازی کنند.

این مورد را باید از فدراسیون فوتبال بپرسید و من نمی‌توانم در این‌باره نظری بدهم.

در ابتدای فصل از استقلال و پرسپولیس پیشنهاد نداشتی؟

خیر این تیم‌ها هیچ پیشنهادی به من نداده بودند و فقط تیم ذوب‌آهن بود که برای فصل جدید هم من را می‌خواست که درنهایت تصمیم گرفت به سپاهان ملحق شوم.

دوست داری در کدام لیگ و تیم مطرح دنیا بازی کنی؟

این موضوع بستگی به خیلی مسائل دارد ولی من الان در تیمی که هستم خیلی راضی‌ام./ فرهیختگان

تگ ها


سپاهان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال