قلعه‌نویی: کافر همه را به کیش خود پندارد/ فرهاد مجیدی شاگردم نبوده است

امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان نسبت به برخی مسائل مطرح شده در رابطه با دعوت امید نورافکن به تیم ملی واکنش نشان داد....

امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان نسبت به برخی مسائل مطرح شده در رابطه با دعوت امید نورافکن به تیم ملی واکنش نشان داد.

به گزارش مدال، امیر قلعه‌نویی در گفت و گو با رادیو ایران در مورد صحبت‌هایی که پیرامون تعویق بازی سپاهان و پیکان در جام حذفی و دعوت امید نورافکن به اردوی تیم ملی بزرگسالان به عنوان چهارمین ملی پوش سپاهان مطرح شده است، گفت: آنهایی که این حرف‌ها را می‌زنند به نظر من مصداق ضرب‌المثل کافر همه را به کیش خود می‌پندارد، هستند. اینها احتمالا در گذشته خودشان این کارها را کرده‌اند و نتیجه گرفته‌اند و فکر می‌کنند همه تیم‌ها این مدلی هستند. ما در سه بازی گذشته چه نتایجی به دست آوردیم؟ تنها تیمی که به نظرم واقعا ضرر کرد سپاهان بود که در بهترین شرایط از مسابقات دور شده است.

وی در مورد اینکه نورافکن به واسطه عملکردش حقش بود که به تیم ملی دعوت شود، گفت: شما اگر این سوال را از ویلموتس بپرسید به همه ما می‌خندد که بگوید یک چنین شایعه‌ای است. خود او گفته مجید حسینی نبوده و ما نورافکن را دعوت کردیم. این آدم‌ها چون در گذشته این کارها را کرده‌اند و واقعا شاید نتیجه هم گرفتند، فکر می‌کنند همه باشگاه‌ها این مدلی هستند. اما نه! ما تنها چیزی که از این فوتبال می‌خواهیم عدالت است. به زمین برویم، قشنگی‌های فوتبال همین برد و باخت به قول علی آقا پروین 72 ساعت تا یک هفته است. بعدش تمام می شود و می‌رود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا همه مطالباتش را از استقلال گرفته است، گفت: البته آن موقع طلبی که از باشگاه استقلال داشتیم 500 هزار دلار بود و وقتی ما مطالباتمان را گرفتیم چیزی در حدود 70 هزار دلار بود. البته این عشق و علاقه من به باشگاه استقلال را می‌رساند. چون همان موقع هم که پول بود من ایثار کردم و نگرفتم. پس مطالبات من به گذشته برمی‌گردد، جایی که یک پولی می‌آمد به هر حال به اندازه کافی نبود، من مدام گفتم این دفعه را نگیر این دفعه را نگیر، شد 8-7 سال. 500 هزار دلار ما شد 70 هزار دلار. اما بله با من تسویه کردند، ان‌شاءالله برویم به سمتی که باشگاه‌هایمان قانون‌مدار باشند و این دغدغه‌ها را نداشته باشند و کشور ایران و ملت ایران به آن چیزی که لیاقت دارد برسد.

قلعه‌نویی در ادامه گفت:‌ برای تیم ملی بزرگسالان و امید هم آرزوی موفقیت می‌کنم. امیدوارم شرایط طوری شود که هم تیم امید ما به المپیک برود و هم تیم ملی بزرگسالان سهمیه جام جهانی بگیرد و این جوان‌ها نشان دادند که لیاقت دارند.

سرمربی سپاهان در مورد تغییر و تحول کادر فنی تیم ملی امید و اینکه فرهاد مجیدی شاگرد او بوده است، گفت: البته او شاگرد من نبوده است و به هر حال صحبت‌هایی می‌کنند که شاگرد بنده بوده است. من در زندگی‌ام از هیچ کس دلخور نیستم. من کار را برای خدا و وجدان خودم انجام می‌دهم و از هیچ کس دلخور نیستم. هر کس هر کاری بکند با اعمال خودش باید در آن دنیا حساب پس بدهد. این دنیا هم دار مکافات است. بعضی دوستان حرف‌هایی زدند که من نمی‌خواهم ورود کنم، اما کلا می‌گویم ما باید آدم‌ها را بر اساس مطالعه بیاوریم، براساس قابلیت‌هایشان بیاوریم که بعدها این گونه به مشکل نخورد. مجیدی هم جوانی است که دوست داشته بیاید و خدمت کند، اما اگر آن آدم‌هایی که تصمیم گرفتند، تصمیم درستی می‌گرفتند کار به اینجا نمی‌کشید. من نمی‌خواهم بگویم حق با فرهاد مجیدی است یا حمید استیلی، چون ماها نمی‌توانیم قضاوت کنیم، می‌خواهم بگویم چون آمدن و رفتن این افراد بر اساس مطالعه نبوده، به این مشکلات و دغدغه‌ها می‌خورد، ولی چه خوب بود که آوردن فرهاد مجیدی با رفتنش این مدلی نبود. به هر حال او هم دوره‌هایی دیده و تجربیاتی دارد. دوست داشت در اختیار یکسری از جوانان بگذارد، و حالا اینکه چه اتفاقی افتاده و حق با کیست و... حمید استیلی بچه محل من است. او را شاید 30 سال است که می‌شناسم. بسیار آدم خوبی است، دوست دارد به جامعه و به فوتبال کمک کند ولی کاش این اتفاقات نمی‌افتاد.

بیشتر بخوانید:
پیروزی 9 گله شاگردان قلعه‌نویی در دیداری تدارکاتی

تگ ها


امیر قلعه نویی سرمربی سپاهان سپاهان حواشی سپاهان قلعه نویی ایران فوتبال