قلی زاده ستاره ای که تیمش را صدرنشین کرد (عکس)

اسپورتینگ شارلروا با حضور دو ستاره ایرانی توانست در هفته دهم سرکل بروژ را با سه گل در هم کوبیده و با یک بازی کمتر صدرنشین رقابت های لیگ بلژیک شد....

به گزارش"ورزش سه"، شالروا پس از شروع درخشان در ابتدای فصل و پیروزی در شش بازی نخست، چند هفته ای افت را تجربه کرد و در سه هفته پشت سرهم بردی را به دست نیاورد اما در بازی برابر سرکل بروژ و در شبی که علی قلی زاده و کاوه رضایی در ترکیب این تیم بودند با سه گل کلوب بروژ را شکست دادند تا نشان دهند شایسته ترین برای صدرنشینی هستند.


در این بازی که نیمه اولی پایاپای و فشرده داشت ، علی قلی زاده وینگر چپ ایرانی شارلروا ستاره زمین بود و با درخشش او شارلروا دو گل در ۵ دقیقه ابتدای نیمه دوم به ثمر رساند . سیدو براهینو و شمر نیکلسون دو گل دیگر شارلروا را در این شب به ثمر رساندند. علی قلی زاده در این بازی عملکرد قابل توجهی داشت چرا توانست بار اصلی حملات شارلروا را به دوش بکشد.


کریم بلهوسین سرمربی شارلروا در این بازی تیمش را با روش ۴-۲-۳-۱ به میدان فرستاد. قلی زاده در این سیستم وینگر چپ بود و کاوه رضایی در نوک خط حمله بازی می کرد. با وجود قلی زاده در سمت چپ ، مامدو فال  در سمت راست و براهینو در وسط بازی کردند و هماهنگی و فضاسازی این ها باعث شد تا خط حمله شارلروا شب سختی را برای بروژ رقم بزند که با روش ۴-۱-۴-۱ بازی می کرد.


یکی از دلایل موفقیت شارلروا در این بازی پرس و بازی دفاعی بازیکنان خط حمله اش و بخصوص علی قلی زاده مامدو فال بود. این دو در زمان حمله حریف به دو هافبک دفاعی تیم اضافه شده و ترکیبی چهارنفره را می ساختند.

بعد از بن بست تاکتیکی در نیمه اول ، شارلروا در ۴۵ دقیقه دوم همه اسلحه هایش را به کار گرفت و تهدید های این تیم در خط حمله شکل جدی تری گرفت. کوارتت هجومی تیم با فال، قلی زاده ، براهینو و رضایی در طول نیمه دوم دردسرهای زیادی را برای کلوب بروژ به وجود آورد.


نکته اینجا است که در نیمه دوم تیم ها در ظاهر تغییر شکل ندادند اما آنچه روی کلیت بازی تاثیرگذاشت تغییر موقعیت دائم قلی زاده و مامدوفال بود.  


فال با دریافت توپ پشت مدافعان حریف خودش و تیم را به سمت دروازه می کشاند. این موضوع اجازه داد تا شارلروا سرعت انتقال خوبی داشته و حملات خطرناکی تدارک ببیند. اما این قلی زاده بود که در دقیقه ۵۳ پس از یک کار فردی درخشان قفل بازی ا باز کرد و براهینو به سرعت بازی را دو بر صفر کرد.


قلی زاده ستاره نمایش
علی قلی زاده نمایش بسیار خوبی برای بروژ داشت. او روی هر سه گلی که شارلروا به ثمر رساند نقش داشت و البته یکی از آن ها را خودش روی یک حرکت فردی به ثمر رساند. وینگر ایرانی با سرعت و تکنیک بالا یک تهدید دائمی برای حریف بود. او در جدال های یک برابر یک کاملا یک بازیکن موفق بود. روی گل او مدافع مستقیم خودش را از پیش رو برداشت و از یک زاویه تنگ و با یک ضربه هوشمندانه دقیق دروازه را باز کرد.


قلی زاده بازیکنی که قدرت بالایی در دادن پاس هم دارد. او بارها در این بازی از سمت راست به سمت چپ که مورد علاقه اش است زده و توپ های عالی را به محوطه جریمه فرستاد.


در این بازی صحنه های جالبی از بازی قلی زاده مورد تحلیل و آنالیز قرار گرفته است که او با وجود اینکه بارها توسط دو یا چند مدافع تحت فشار قرار گرفته توانسته خودش را خلاص کرده و ارسال های خطرناکی را به محوطه جریمه داشته باشد. این موضوع باعث شد که سرکل بروژ عقب بنشیند و نتواند برنامه تهاجمی بریزد. وینگر ایرانی روی گل سوم و آخر بازی نیز چنین نقشی را ایفا کرد.


برای شارلروا این یک برد بسیار مهم بود که پس از سه شکست متوالی به دست آمد وآن ها را بار دیگر به صدرجدول برد. این تیم که فصل گذشته به مقام سوم رسیده بود امسال به نظر به کمتر از قهرمانی راضی نیست.

تگ ها


علی قلی زاده شارلروا