قلی پور: یک توطئه باعث دوپینگ من شده!

قهرمان ووشوی جهان گفت: قطعا با دستور یک فرد ایرانی، ماده ممنوعه وارد نمونه دوپینگ من شده و من برایش سند دارم....

به گزارش "ورزش سه"، در چند روز اخیر موضوع دوپینگ حمیدرضا قلی پور بعد از حدود دو سال افشا شده؛ موضوعی که توسط فدراسیون ووشو از سال ۲۰۱۸ اعلام نشده بود و حالا بحث های زیادی پیرامون آن وجود دارد. قلی پور هم که با ۴ طلای جهانی مجبور شد بعد از این اتفاق از دنیای قهرمانی خداحافظی کند، حالا به این ماجرا واکنش نشان داده و معتقد است مثبت شدن دوپینگش یک توطئه بوده.

حمیدرضا قلی پور در گفت و گو با رادیو ایران در رابطه چرایی افشا شدن دوپینگش بعد از دو سال گفت: مطمئنم که این کار به خاطر تغییراتی است که در فدراسیون رخ داده. البته قرار ما این نبود که مردم دوپینگ مرا ندانند، اما وقتی کسی دوپینگش مثبت شده، نمی رود آن را در خیابان فریاد بزند.

وی افزود: من در جلسه با نمایندگان وادا و فدراسیون جهانی گفتم این نمونه قطعا دستکاری شده. علی نژاد، اوجاقی و لشگری هم در این جلسه بودند و من گفتم اگر ماده تزریقی بوده باشد، شاید قبول کنم که با یک آمپول وارد بدنم شده، اما اگر خوردنی است که به هیچ وجه قبول نمی کنم که این موضوع حتی سهوی برایم رخ داده باشد.

قهرمان چهار دوره مسابقات جهانی ووشو عنوان کرد: من ۱۳ سال عضو تیم ملی بودم و میانگین سالی دو بار آزمایش دوپینگ دادم. من و دو نفر دیگر از ملی پوشان ووشو جزو نخبه ها بودیم که تعهدنامه فدراسیون جهانی را امضا کردیم که هر زمان بخواهند و در هر مکان که هستیم از ما تست دوپینگ بگیرند. من خودم به فدراسیون جهانی این اجازه را دادم، پس نادان هستم در مسابقه ای که می خواستم خداحافظی کنم، دوپینگ کنم؟

قلی پور در پاسخ به این سوال که معتقد است کسی باعث دوپینگ او شده، گفت: اتفاقاتی که یک روز قبل از اعزام و در روز اعزام در اتاق من و معین تقوی رخ داد که به موقعش درباره آن ها افشاگری می کنم. دو رییس فدراسیون جهانی به من زنگ زدند و گفتند باورمان نمی شود تو این کار را کردی. معین تقوی هم این مشکل را دارد و جالب است که ماده ممنوعه در آزمایش ما یک نوع بوده است.
وی در پاسخ به این سوال که یک ایرانی این کار را کرده، افزود: شک نکنید کار یک ایرانی بوده. خارجی ها در این وادی ها نیستم. برای یکسری مسائل نمی توان سند جور کرد چون در هرصورت ماده ممنوعه در بدن من بوده و مسئولیتش با من است. هم من و هم معین می گوییم که نمونه ما دست کاری شده و من هم برای آن سند و مدرک دارم. این نبوده که یک نفر با خواست خودش ماده ای را مثلا در آب معدنی من بریزد. این کار با دستور فرد دیگری صورت گرفته.

تگ ها


حمیدرضا قلی پور ووشو