قهرمانی بذری در کشتی زیر 23 سال آسیا

احمد بذری در وزن 86 کیلوگرم موفق به کسب مدال طلا شد...

احمد بذری در وزن 86 کیلوگرم موفق به کسب مدال طلا شد

بذری در وزن 86 کیلوگرم در دیدار نهایی با پیروزی مقابل یسکالی دولتکازی از قزاقستان مدال طلای این دوره از مسابقات را بدست آورد.
به گزارش مدال، در روز پایانی مسابقات کشتی آزاد زیر ۲۳ سال آسیا در مغولستان، احمد بذری صاحب مدال طلای وزن ۸۶ کیلوگرم شد و فرهاد نوری در ۷۰ کیلوگرم، علی سوادکوهی در ۷۹ و عباس فروتن در ۹۷ کیلوگرم در آستانه کسب سه طلای دیگر قرار دارند.
در وزن ۷۰ کیلوگرم فرهاد نوری با سه برد پیاپی مقابلهایری از چین (۱۳ بر ۳)، پرمان هومادوف از ترکمنستان (۱۲ بر ۵) و آیدین تاژیگالی از قزاقستان (۷ بر ۳) به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. نوری برای رسیدن به فینال به مصاف اسلامبک اوروزبکوف از قرقیزستان رفت و در حالی که ۱۰ بر ۶ از حریف خود عقب بود و به شدت نفس کم آورده بود، در ۱۵ ثانیه آخر با یک سوبلس و یک بارانداز ۶ امتیاز گرفت تا به یک برد ارزشمند برسد. اعتراض مربیان قرقیز نیز بی فایده بود و نوری ۱۲ بر ۱۰ برنده مسابقه نیمه نهایی شد و به فینال رسید.
همچنین در وزن ۷۹ کیلوگرم، علی سوادکوهی صاحب سه پیروزی با ضربه فنی شد تا در آستانه کسب مدال طلا قرار گیرد. سوادکوهی در دور اول مراتبک ماژیتوف از قزاقستان را ۱۰ بر صفر برد، سپس باساندورج از مغولستان را ۱۱ بر صفر شکست داد و در کشتی سوم آتای ایزابکوف از قرقیزستان را ۱۱ بر صفر مغلوب کرد. سوادکوهی در صورت پیروزی در مسابقه آخر مقابل هند، صاحب مدال طلا می‌شود. مسابقات این وزن دوره‌ای بود.
در وزن ۸۶ کیلوگرم ۵ نفر حضور داشتند که احمد بذری در کشتی نخست با نتیجه ۵ بر یک گانخویاک گانباتار از مغولستان را مغلوب کرد وی در کشتی بعد با نتیجه ۱۲ بر یک پراوین از هند را شکست داد و در کشتی سوم با نتیجه ۱۲ بر یک برابر دولتمیرات اورازگیلیوف از ترکمنستان به برتری رسید و در دیدار چهارم و نهایی خود نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد یسکالی دولتکازی از قزاقستان گذشت و صاحب مدال طلا شد.
همچنین در وزن ۹۷ کیلوگرم، عباس فروتن ابتدا توموربات از مغولستان را ۵-۰ برد، سپس با حساب ۱۰ بر صفر از سد حسین نصیر از هند گذشت و در کشتی سوم، ۱۵ بر ۵ ژاسولان یرمنبت از قزاقستان را شکست داد.
فروتن در دور آخر به مصاف حریف قرقیز می‌رود که در صورت پیروزی، صاحب مدال طلا خواهد شد. رقابتهای این وزن نیز دوره‌ای بود.
تیم ملی کشتی زیر ۲۳ سال ایران در دو روز گذشته نیز صاحب یک طلا، دو نقره و دو برنز شده بود.
در وزن ۶۱ کیلوگرم محمد نامجو مطلق برنز گرفت، امیر محمدیزدانی در ۶۵ کیلوگرم به مدال نقره رسید، نوید زنگنه در ۷۴ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد، ارشک محبی در ۹۲ کیلوگرم بر سکوی قهرمانی ایستاد و محمد مرادی در ۱۲۵ کیلوگرم برنز گرفت.
افشین مرادی در وزن ۵۷ کیلوگرم بین ۵ نفر پنجم شد تا تنها کشتی گیر ایرانی باشد که به مدال نرسیده است.
هدایت این تیم بر عهده علیرضا رضایی است.