قهرمانی تاریخی ووشو زیر سوال رفت!

بعد از افشای دوپینگ حمیدرضا قلی‌پور، حالا مشخص شده یکی دیگر از ملی پوشان ووشوی ایران هم در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ مرتکب دوپینگ شده است.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، به شکلی عجیب دو سال بعد از قهرمانی تاریخی ووشوی ایران در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ که در هانگژوی چین ثبت شده بود، اخباری مبنی بر مثبت شدن تست دوپینگ برخی از ملی پوشان تیم ایران به گوش می رسد. بعد از اینکه صبح امروز اسناد محرومیت ۴ ساله حمیدرضا قلی پور، نایب قهرمان این مسابقات به خاطر مثبت شدن تست دوپینگش منتشر شد، حالا خبر رسیده که سید معین تقوی دیگر سانداکار سنگین وزن تیم ‌ملی ایران هم به دلیل مثبت شدن تست دوپینگش در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ به مدت ۴ سال از میادین دور خواهد بود!


جالب اینکه این خبر هم همانند خبر قلی‌پور توسط فدراسیون ووشوی ایران اعلام نشده است و حالا بعد از دو سال به گوش رسانه ها و مردم رسیده است.


در حالی که فدراسیون ووشو و وزارت ورزش در قبال این اخبار سکوت کرده اند، با توجه به مثبت شدن دوپینگ یک طلایی و یک نقره ای ایران در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ چین، مشخص نیست تکلیف قهرمانی تاریخی ایران در این رقابت ها چه خواهد شد.


ایران که برای نخستین بار در بخش ساندا قهرمانی خود را جشن گرفته بود،‌ با از دست رفتن یک طلا و یک نقره، در این شرایط دو کشور ایران و چین به صورت مشترک در بخش ساندا اول خواهند شد و قهرمانی جام جهانی توسط ایران که از آن به عنوان یک قهرمانی تاریخی یاد می شد زیر سوال رفت.

تگ ها


حمیدرضا قلی پور ووشو