قهرمانی در سه راهی اصفهان، تبریز و اهواز

نماینده اصفهانی لیگ برتر فوتسال در صورت کسب دو پیروزی به عنوان قهرمانی دست پیدا می کند اما سه بازی سخت در انتظار آنها است و از طرف دیگر رقبای آنها به ویژه مس سونگون مسابقات آسان تری دارند ......

نماینده اصفهانی لیگ برتر فوتسال در صورت کسب دو پیروزی به عنوان قهرمانی دست پیدا می کند اما سه بازی سخت در انتظار آنها است و از طرف دیگر رقبای آنها به ویژه مس سونگون مسابقات آسان تری دارند.
 
به گزارش مدال به نقل از"ورزش سه"، گیتی پسند از هفته سوم تاکنون صدرنشین قاطع لیگ برتر فوتسال بوده و فاصله زیادی با تیم هایی پایین تر از خود داشته اما آنها با نتایجی که در دیدارهای اخیر کسب کردند قهرمانی شان به اما و اگر کشیده شده و هیچ بعید نیست در هفته آخر، جام به یکی از تیم های تبریزی یا حتی نماینده اهواز برسد.
شاگردان رضا لک با شکست تمام رقبا تا هفته دهم 10 برد پیاپی کسب کردند و با درخشش هفت ملی پوش خود تاکنون در صدر جدول قرار دارند اما نقطه ضعف آنها که از دست دادن امتیاز برابر تیم های بزرگ است موجب شده قهرمانی شان تا اکنون که سه هفته به پایان لیگ باقی مانده مشخص نباشد.
گیتی پسند در نیم فصل اول به غیر از دیدار برابر تاسیسات دریایی که به تساوی خارج از خانه رسید و در دیدار جنجالی و همراه با رای کمیته انضباطی که 6 بر صفر مقابل حفاری اهواز بازنده شد، امتیازهای کامل را گرفت ولی لغزش آنها از همان آغاز دور برگشت شروع شد که در اصفهان مقابل تیم نه چندان قدرتمند مقاومت البرز مساوی کردند.
گیتی پسند بعد از این تساوی دوباره اوج گرفت و پنج مسابقه پیاپی را با برتری پشت سر گذاشت ولی کسب 4 امتیاز از چهار مسابقه اخیر موجب شده  کمی وارد بحران شوند.
* لغزش گیتی پسند در مهم ترین زمان
صدرنشین اصفهانی لیگ برتر دیروز مهم ترین بازی فصل را برابر دبیری در تبریز داشت اما نتوانست در این دیدار معوقه از هفته هفدهم سربلند بیرون بیاید و با غافلگیری نتیجه را 7 بر 5 به حریف قدرتمندش واگذار کرد تا آنها را در 4 امتیازی خود (با احتساب برتری دبیری مقابل طرح و توسعه الوند که هنوز رای اش اعلام نشده است) ببینند.
در حال حاضر گیتی پسند با 54 امتیاز صدرنشین لیگ برتر فوتسال است اما اگر دبیری را 50 امتیازی بدانیم و احتساب دو تیم 48 امتیازیِ ملی حفاری اهواز و مس سونگون ورزقان، نماینده اصفهان برای کسب عنوان قهرمانی نیاز جدی به دو پیروزی از سه مسابقه پیش رو دارد که قطعا کار سختی برای آنها است.
گیتی پسند در سه مسابقه آتی به ترتیب باید به مصاف تاسیسات دریایی تهران، ملی حفاری و یاسین قم برود که مطمئنا گرفتن 6 امتیاز از این تیم ها خیلی آسان نخواهد بود چراکه تاسیسات در دور رفت اصفهانی ها را متوقف کرد، ملی حفاری هم در اصفهان آنها را شکست داد و تیم قم نیز در زمان آمادگی همواره گربه سیاه گیتی پسند بوده است.
* راه دبیری و حفاری آسان تر از گیتی، سخت تر از مس
از طرف دیگر دبیری که جدی ترین تعقیب کننده گیتی پسند محسوب می شود، در سه مسابقه آتی که دو تای آن خانگی است به ترتیب مقابل فرش آرا مشهد، دانشگاه آزاد تهران و آذرخش بندرعباس قرار می گیرد که به مراتب بازی های آسان تری از گیتی پسند در انتظارش است.
ضمن اینکه نباید در راه قهرمانی از ملی حفاری اهواز چشم پوشی کرد چراکه آنها با وجود فاصله 6 امتیازی با گیتی پسند، تنها تیمی هستند که تفاضل گل شان به تیم اصفهانی نزدیک است و علاوه بر آن در بازی ماقبل پایانی فصل در اهواز پذیرای آنها هستند؛ یاسین قم و مقاومت البرز دو حریف دیگر حفاری تا پایان فصل خواهند بود که باز هم به نظر می رسد کار اهوازی ها برای گرفتن امتیازات کامل در این دیدارها سخت نباشد.
* قهرمانی دور از دست مس سونگون نیست
مس سونگون، دیگر تیم تبریزی هم را باید به جمع مدعیان قهرمانی لیگ برتر فوتسال اضافه کرد چراکه آنها سه بازی تقریبا آسان مقاومت البرز، شهروند ساری و ارژن شیراز دارند و اگر معجزه ای رخ بدهد و سه رقیب دیگرشان لغزش کنند، شاید آنها هم حتی جام را بالای سر ببرند.
علیرضا افضل و شاگردانش در دور رفت هر سه مسابقه با مقاومت، شهروند و لبنیات ارژن را با پیروزی پشت سر گذاشتند و اکنون که آمادگی بالایی دارند و جزو مدعیان جدی به حساب می آیند، پیش بینی می شود از سه مسابقه آینده 9 امتیاز کامل را بگیرند که در این صورت با لغزش گیتی پسند و دیگر حریفانشان می توانند به قهرمانی برسند.
بارها اتفاق افتاده لیگ برتر فوتسال در هفته های پایانی سرنوشت قهرمانش تغییر کند و برای اهالی این رشته شاید دور از تصور نباشد تیمی غیر از گیتی پسند که 21 هفته صدرنشینی را تجربه کرده به مقام اول نرسد و مس سونگون به این مهم دست پیدا کند.
 

تگ ها


اخبار روز فوتبال