قهرمانی لیورپول چه زمانی قطعی می‌شود؟

با وجود شکست ۳-۰ لیورپول مقابل واتفورد، قرمزهای آنفیلد همچنان با اختلاف بسیار زیاد صدرنشین لیگ برتر هستند. اما سریع‌ترین زمانی که لیورپولی‌ها می‌توانند قهرمانی‌شان را قطعی کنند چه زمانی است؟...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، لیورپول با اینکه دیشب در خانه واتفورد با نتیجه ۳-۰ شکست خورد تا شانس دستیابی به رکورد آرسنال در قهرمانی بدون شکست در لیگ برتر را از دست بدهد اما قرمزهای آنفیلد همچنان با ۲۲ امتیاز اختلاف نسبت به نزدیک‌ترین رقیب‌شان منچسترسیتی صدرنشین این لیگ هستند، هر چند یک بازی بیشتر از سیتی انجام داده‌اند. سوال حالا این است که سریع‌ترین زمانی که شاگردان یورگن کلوپ می‌توانند قهرمانی‌شان را در فصل جاری لیگ برتر انگلیس قطعی کنند چه زمانی خواهد بود؟

لیورپول بعد از شکست دیشب که در هفته بیست و هشتم لیگ اتفاق افتاد حالا به ۱۲ امتیاز برای قطعی کردن قهرمانی‌اش نیاز دارد. یعنی قرمزهای آنفیلد با چهار برد دیگر قهرمانی‌شان را قطعی خواهند کرد.

در صورتیکه لیورپول در بازی‌های بعدی مثل روند گذشته خود پیروزی‌های پیاپی بدست بیاورد می‌تواند در روز ۵ آوریل که در خانه سیتی، ورزشگاه اتحاد، به مصاف این تیم خواهد رفت قهرمانی‌اش را در حالی قطعی کند که هنوز شش هفته به پایان فصل باقی مانده است.

این در حالی است که تا کنون سریعترین زمانی که یک تیم موفق شده پیش از پایان فصل قهرمانی‌اش را در لیگ برتر قطعی کند به فصل ۲۰۰۱ برمی‌گردد که منچستریونایتد موفق شد پنج هفته مانده به پایان رقابتها جام قهرمانی را به خود اختصاص دهد. بنابراین لیورپول در صورتیکه بازی‌های بعدی‌اش را با پیروزی‌های پیاپی پشت سر بگذارد می‌تواند این رکورد را بشکند.

بیشتر بخوانید:

فن‌دایک: صحبت در مورد رکورد؟ این سوژه مورد علاقه رسانه‌ها است!

کلوپ: باید شکست را مثل مرد بپذیریم

 

 

تگ ها


فوتبال جهان لیورپول فوتبال