قهرمانی نه؛ فرصت برابری بارسا با رکورد ویژه رئال

بارسلونا شاید نتواند قهرمان لالیگا شود ولی هنوز فرصت برابری با یک رکورد رئال مادرید را دارد....

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا امشب در حالی از هفته ۳۷ لالیگا میزبان سلتاست که می داند با توجه به فاصله ۴ امتیازی با اتلتیکوی صدرنشین، شانس بالایی برای قهرمانی ندارد اما آبی اناری ها می توانند به یک رکورد ویژه در پایان فصل دست پیدا کنند. تیم تحت هدایت رونالد کومان با ۷۶ امتیاز دوم است و رئال را با ۷۸ امتیاز، بالاتر از خود می بیند.

بارسلونا همچنان از لحاظ ریاضی می تواند قهرمان شود و همچنین در نهایت رتبه دوم را به خود اختصاص دهد. اگر بارسا بتواند حداقل نایب قهرمان لالیگا شود، به رکورد ۱۳ دوره متوالی حضور در بین دو تیم اول لالیگا دست خواهد یافت. بارسا از سال ۲۰۰۸ تاکنون همواره یا در رده نخست قرار گرفته(۸ بار) یا دوم شده است(۴ بار). در این صورت بارسلونا با رکورد رئال بین سال های ۵۶ تا ۶۹ (۱۰ قهرمانی و سه نایب قهرمانی) برابری خواهد کرد.

بارسلونا همچنین اگر بتواند همین رتبه سوم را حفظ کند و به سویای رده چهارمی اجازه گذر از خود را ندهد، می تواند برای هفدهمین بار متوالی بین سه تیم نخست لالیگا قرار بگیرد. بارسا از سال ۲۰۰۳ همیشه بین سه تیم اول لالیگا قرار داشته است. رکورد در اختیار رئال مادرید است که بین سال های ۵۱ تا ۶۹( هجده دوره متوالی) از رده سوم پایین تر قرار نگرفت.

تگ ها


اتلتیکو مادرید فوتبال جهان رئال مادرید بارسلونا لالیگا فوتبال