قهرمانی کرمان در مسابقات ورزش‌های زورخانه‌ای جوانان

مسابقات مهارت‌های فردی ورزش‌های زورخانه‌ای جوانان کشور با قهرمانی تیم استان کرمان به پایان رسید....

مرحله مقدماتی این رقابت‌ها با توجه به شیوع بیماری کرونا بصورت مجازی برگزار شد که از ۲۴۵ فیلم ارسالی این رقابت ها در سه رده سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان از ۲۲ استان کشور با حضور داوران و عوامل فنی جهت حضور در مرحله نهایی این مسابقات بررسی و بازبینی شد.

بر همین اساس در مرحله نهایی این رقابت‌ها مدعیان قهرمانی از ۱۵  استان کشور اعم از کرمان، فارس، خراسان رضوی، البرز، خراسان شمالی، تهران، اصفهان، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، لرستان، قم، زنجان، چهارمحال و بختیاری، همدان و گلستان حضور داشتند که برای کسب عنوان برتری در رشته های مهارت های فردی (چرخ تیز، چرخ چمنی، سنگ، کباده، میل بازی) در ۳  وزن منفی منفی ۶۵، ۶۵ تا منفی ۸۰ و مثبت ۸۰ کیلوگرم با یکدیگر به رقابت پرداختند.

مهرعلی باران چشمه (سرپرست فدراسیون)، سیدحسن سبزواری (نایب رئیس فدراسیون)، مسعود ملکی (دبیرکل فدراسیون)، خسروزاده (رئیس هیئت زورخانه ای استان البرز)، مسئولین ادارات و نهادها ،مسوولین هیئت استان البرز و شهرستان کرج، پیشکسوتان و قهرمانان اسبق ورزش های زورخانه ای در آیین اهدای مدال قهرمانان این دوره از رویداد ملی ورزش های زورخانه ای حضور داشتند.

سخنرانی چند نفر از مسئولین استان، اجرای آیین های زورخانه ای تیم نوجوانان استان البرز که در قهرمانی کشور شاهرود موفق به کسب عناوین قهرمانی شده اند، تجلیل از جانبازان دفاع مقدس، تجلیل از آتش نشانان نمونه استان البرز، تجلیل از قهرمانان رده سنی نونهالان و نوجوانان در رقابت های سال جاری و ... بخشی از برنامه های مراسم اختتامیه این رقابت ها بود.

نتایج  رشته های مختلف و نفرات برتر آن به شرح زیر می باشد.

رشته سنگ:

وزن منفی ۶۵ کبلوگرم: مقام اول. امید سلیمی(البرز) ،  مقام دوم. محمدجواد بازمانده (کرمان)،   مقام سوم. محمدعلی قاسم پور (اصفهان)  و مقام سوم مشترک. امیرحسین صادقی (قم)

وزن ۶۵ تا منفی ۸۰  کیلوگرم: مقام اول. ابوالفضل پیغمبرزاده(کرمان) ،  مقام دوم. علیرضا محمدی (زنجان)،   مقام سوم. سیدمسیح میرصفایی (اصفهان)  و مقام سوم مشترک. علی سبب ساز (فارس)

وزن مثبت ۸۰ کیلوگرم: مقام اول. مقام اول. سجاد بیرمی نیا(کرمان) ،  مقام دوم. نیما موحدی نیا (گلستان)

رشته چرخ تیز:

وزن منفی ۶۵ کبلوگرم: مقام اول. مانی عبدهو(کرمانشاه) ،  مقام دوم. اسماعیل پیردهقان (فارس)،   مقام سوم. مرتضی مرادآبادی (تهران)  و مقام سوم مشترک. محمدجواد میرزایی (لرستان)

وزن ۶۵ تا منفی ۸۰  کیلوگرم: مقام اول. سیدعباس حسینی(البرز) ،  مقام دوم. محمدجواد محمدی (کرمان)،   مقام سوم. امیرمحسن آقا حسینی (فارس)

وزن مثبت ۸۰ کیلوگرم: مقام اول. مقام اول. امیرحسین بالاوی(کرمانشاه) و مقام دوم. آرمان مرادقلی (کرمان)

رشته میل بازی:

وزن منفی ۶۵ کبلوگرم: مقام اول. محمد قیاسوند(همدان) ،  مقام دوم. طاها آزادی (تهران)،   مقام سوم. امید سلیمی (البرز)  و مقام سوم مشترک. علی حصاری (خراسان شمالی)

وزن ۶۵ تا منفی ۸۰  کیلوگرم: مقام اول. علی اکبر خاکدوست(قم) ،  مقام دوم. محمدجواد محمدی (کرمان)،   مقام سوم. امین قدمی (چهارمحال و بختیاری)

وزن مثبت ۸۰ کیلوگرم: مقام اول. مقام اول. آرمان مرادقی(کرمان) ،  مقام دوم. بهزاد بابازاده (تهران)،   مقام سوم. عارف موذنی (اصفهان)  و مقام سوم مشترک. محمدجواد بشیری (همدان)

رشته کباده:

وزن منفی ۶۵ کیلوگرم: مقام اول. محمدعلی قاسم پور(اصفهان) ،  مقام دوم. احمرضا عباسی (فارس)،   مقام سوم. امیرحسین حسنی (زنجان)

وزن ۶۵ تا منفی ۸۰  کیلوگرم: مقام اول. حسین اشکش(کرمان) ،  مقام دوم. امیرحسین کیهان (فارس)،   مقام سوم. علی آفتابی (اصفهان)  و مقام سوم مشترک. سیدامیرعلی حسینی (گلستان)

وزن مثبت ۸۰ کیلوگرم: مقام اول. مقام اول. محمدرضا کوه کن(فارس) ،  مقام دوم. محمدسجاد باسفهرجانی (کرمان)،   مقام سوم. محمدجواد بشیری (همدان) 

رشته چرخ چمنی:

وزن منفی ۶۵ کبلوگرم: مقام اول. محمد مرادآبادی(تهران) ،  مقام دوم. امیرحسین صلواتی (لرستان)

وزن ۶۵ تا منفی ۸۰  کیلوگرم: مقام اول. سیدعباس حسینی(البرز) ،  مقام دوم. امیرمحسن آقا حسینی (فارس) 

وزن مثبت ۸۰ کیلوگرم: مقام اول. مقام اول. سام سبکی(تهران)

تگ ها


زورخانه ای باستانی