قواعد و سیدبندی قرعه‌کشی یک‌هشتم چمپیونزلیگ

در آستانه برگزاری قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی چمپیونزلیگ، مارکا نگاهی به برخی احتمالات در این قرعه‌کشی پرداخت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مراسم قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا امروز تا ساعاتی دیگر برگزار شده و دنیای فوتبال با کم و کیف برگزاری اولین مرحله حذفی بزرگترین رقابت باشگاهی فوتبال دنیا آشنا خواهد شد.

موفق‌ترین فوتبالهای اروپایی امسال فوتبال اسپانیا و آلمان است که هر کدام چهار نماینده در بین شانزده نماینده این مرحله دارند. سه تیم انگلیسی‌، سه تیم ایتالیایی، یک تیم فرانسوی و یک تیم پرتغالی شانزده تیم حاضر در این مرحله را تشکیل می دهند.

امروز در شهر نیون هشت تیمی که قهرمان گروه های خود شده اند قرعه کشی را به عنوان سید یک آغاز می کنند. بایرن مونیخ، رئال مادرید، منچسترسیتی، لیورپول، چلسی، دورتموند، یوونتوس و PSG هشت تیم سید یک هستند. مزیت این تیمها این است که بازی خود در این مرحله را با یکی از هشت تیمی برگزار می کنند که در گروه های خود دوم شده اند. از این گذشته بازی برگشت تیمهای سید یک در خانه خودشان برگزار می شوند.

هشت تیم سید دو که در گروه های خود دوم شده اند اتلتیکو مادرید، مونشن گلادباخ، پورتو، آتالانتا، سویا، لاتزیو، بارسلونا و لایپزیش هستند.

یک استثنا این است که تیمهای یک کشور نمی توانند در این مرحله با هم روبرو شوند. به این ترتیب رئال مادرید، اتلتیکو مادرید، بارسلونا و سویا نمی توانند در این مرحله با هم بازی کنند. این در حالی است که در مرحله گروهی شاهد همگروه شدن تیمهای یک کشور و بازی کردن آنها با هم بودیم.

بر اساس قاعده دیگر تیمهای که در گروه های خود اول و دوم شده اند هم در این مرحله مقابل هم قرار نمی گیرند. برای مثال رئال مادرید در این مرحله با گلادباخ بازی نخواهد کرد، اتلتیکو مقابل بایرن قرار نخواهد گرفت، بارسلونا با یوونتوس دیدار نخواهد کرد و سویا مقابل چلسی نخواهد ایستاد.

برای نمونه اگر رئال مادرید را به عنوان یکی از تیمهای سید یک در نظر بگیریم با توجه به دو قاعده بالا رئالی‌ها در مرحله یک هشتم با یکی از تیمهای لاتزیو، پورتو، آتالانتا یا لایپزیش دیدار خواهد کرد.

بیشتر ببینید:

مرور گلهای هفته ششم لیگ قهرمانان اروپا

گلهای برتر بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان اروپا 2020/21

 

 

تگ ها


فوتبال جهان فوتبال