قوانین استفاده از VAR تغییر می‌کند

سیستم کمک داور ویدیویی باز هم در فوتبال انگلستان جنجال‌ساز شد و در دیدارهای هفته اخیر لیگ برتر این کشور پنج تیم گل‌هایشان با آفسایدهایی میلیمتری مردود اعلام شد....

به گزارش مدال، در دیدارهای هفته اخیر لیگ برتر انگلیس تیم‌های ولورهمپتون، کریستال پالاس، نورویچ، برایتون و شفیلدیونایتد به گل رسیدند اما گل‌هایشان با آفسایدهایی میلیمتری مردود اعلام شد.

این اتفاق واکنش «لوکاس برود» مشاور کل مرجع قانون‌گذاری جهان فوتبال را در پی داشت. او درباره زمان استفاده از تکنولوژی کمک داور ویدیویی لب به سخن گشود و گفت: «از این تکنولوژی فقط باید برای تصحیح اشتباهات فاحش و واضح استفاده شود. در حقیقت این یک امر بسیار مهم در استفاده از VAR است و نباید زمان زیادی صرف شود تا یک اشتباه میلیمتری در تصمیم داور پیدا کنیم. اگر صحنه‌ای در نگاه اول واضح و پیدا نباشد، ناواضح و ناپیدا خواهد ماند. اینکه بخواهیم یک صحنه را با 15 زاویه دوربین بررسی کنیم جزو قوانین استفاده از VAR نیست.»

«کانر کودی» کاپیتان تیم ولورهمپتون پس از اینکه گل تساوی تیمش به لیورپول در ثانیه‌های پایانی نیمه اول به دلیل آفساید میلیمتری و جزئی مردود اعلام شد، در مصاحبه با «BBC» گفت: «پذیرفتن این تصمیم برای من بسیار بسیار سخت است. برخی می‌خواهند بگویند که تصمیم داوران صحیح بود اما به من بگویید کدام قسمت از بدن در آفساید قرار داشت؟ تمام بدن در آفساید قرار داشت یا فقط بخشی از انگشت پا!»

انتقادات از نحوه استفاده از کمک داور ویدیویی در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر انگلیس بسیار بالا رفته به حدی که «پپ گواردیولا» و «ژوزه مورینیو» ابراز امیدواری کرده‌اند تا در سال آینده استفاده از این سیستم بهبود و پیشرفت پیدا کند.

بیشتر بخوانید:

عصبانیت شدید پپ از VAR و مسئولین لیگ برتر

تگ ها


VAR کمک داور ویدیویی لیگ برتر انگلیس فوتبال جهان داوری فوتبال لیگ برتر فوتبال