قوانین جدید به ضرر استقلال

سوالی که طی 24 ساعت گذشته مطرح شده این است که کارت قرمز میثم حسینی بخشیده شد اما فرشید اسماعیلی نه؟...

سوالی که طی 24 ساعت گذشته مطرح شده این است که کارت قرمز میثم حسینی بخشیده شد اما فرشید اسماعیلی نه؟

به گزارش مدال،مدیر عامل باشگاه استقلال به عدم بخشیده شدن کارت قرمز فرشید اسماعیلی معترض است و از بایگانی شدن این پرونده انتقاد کرده است. در این باره برخی کارشناسان داوری حق را به استقلال داده و تاکید دارند در صورت تایید و مسلم بودن  اشتباه داور می توان کارت داده شده را حذف کرد اما برخی کارشناسان داوری هم خلاف این نظر را دارند. در این میان حتی استقلالی ها می گویند چرا کارت قرمز میثم حسینی مدافع اسبق پرسپولیس در گذشته از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال   بخشیده شد. حال حق با کیست؟ چه کسی درست می گوید. آیا قانون اجازه می دهد کارت  قرمز فرشید اسماعیلی همچون میثم حسینی بخشیده شود. 

در این باره پاسخ نهایی کمیته داوران فدراسیون فوتبال درمورد اخطار فرشید اسماعیلی این بوده که مطابق قوانین انضباطی، درباره اعتراض باشگاه استقلال، تنها در صورت اشتباه داور در تشخیص بازیکن خاطی موضوع قابل بررسی و اصلاح است.

و اما یک نظریه دیگر که می تواند این معما را تا حدی حل کند. صمد ابراهیمی کارشناس حقوقی فوتبال می گوید :
 تصوير بالا مقررات انضباطي قبل است و تصوير پايين مقررات فعلي. در مقررات قبلي برابر بند ٣ ماده ٣١ اشتباهات واضح داور درباره كارت ها به هر نحو قابل تصحيح و اصلاح بود اما مقررات فعلي فعلي فقط ناظر بر اشتباه در هويت است. يعني علي خطا كند و حسن كارت بگيرد قابل اصلاح است ولاغير.

در مجموع به نظر می رسد کارت قرمز  میثم  حسینی طبق قوانین قبلی بخشیده شد اما قوانین جدید چنین اجازه ای را  نمی دهد.

بیشتربخوانید:

فتحی:نامه اعتراض ما به محرومیت اسماعیلی به کمیته انضباطی نرسیده است!

قوانین جدید به ضرر استقلال

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران محرومیت فرشید اسماعیلی فوتبال