قول و قرار دربی آسیایی؛ ۲۶ شهریور در مالزی! (عکس)

کنفدراسیون فوتبال آسیا با تشریح سازوکار قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، اعلام کرد که روز ۲۶ شهریور قرعه کشی انجام می‌شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، کمتر از دو ماه تا برگزاری مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا و تقابل سه نماینده ایران با النصر و الهلال عربستان و استقلال تاجیکستان باقی مانده است. ای اف سی برای چینش ۸ مسابقه این مرحله، به جای قرعه کشی از جدولی بسیار پیچیده استفاده کرد که باتوجه به نتایج تیمها، آنها را در مقابل یکدیگر قرار می‌داد اما برای مرحله بعدی، قرار است قرعه کشی به شیوه معمول انجام شود.

آنطور که کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده، قرعه کشی روز ۲۶ شهریور در کوالالامپور انجام خواهد شد و باتوجه به شرایط کرونایی، نمایندگان باشگاه‌ها امکان حضور در این مراسم را نخواهند داشت. سازوکار قرعه کشی نیز نکته عجیبی ندارد و همانند سالهای گذشته مسابقات شرق و غرب به صورت جدا برگزار می‌شوند.

نکته مهم اینکه ابتدا قرعه کشی منطقه غرب برگزار می‌شود و سپس قرعه کشی مرحله شرق به انجام خواهد رسید. بنابراین نمایندگان ایران زودتر از بقیه حریفان خود را خواهند شناخت.

در فایلی که ای اف سی برای تشریح سازوکار قرعه کشی منتشر کرده، اینطور آمده که دو تیمی که اول از گوی بیرون می‌آیند، تیمهای اول دو بازی مرحله یک چهارم نهایی خواهند بود و تیمهای سوم و چهارم، حریفانشان می‌شوند.

این در حالی است که اگر استقلال و پرسپولیس به مرحله بعدی صعود کنند، ۳۳.۳% احتمال دارد که هواداران فوتبال شاهد دربی آسیایی باشند.

نکته جالب اینکه مرحله یک چهارم نهایی یک ماه بعد از قرعه کشی روز ۲۴ مهر برگزار می‌شود و در فاصله سه روز، بازیهای نیمه نهایی نیز به انجام خواهند رسید تا فینالیست‌ لیگ قهرمانان معرفی شود.

تگ ها


دربی لیگ قهرمانان آسیا فوتبال ایران فوتبال