قوچان‌نژاد: از هیچ حریفی نباید غول ساخت

به گزارش مدال به نقل از جبار قوچان نژاد در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارس، درخصوص عملکرد تیم ملی والیبال ایران در هفته اول رقابت های لیگ جهانی 2017 اظهار داشت: غیبت ستاره هایی مانند موسوی و محمودی موضوعی نیست که بخواهیم به راحتی از آن عبور کنیم ......

به گزارش مدال به نقل از جبار قوچان نژاد در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درخصوص عملکرد تیم ملی والیبال ایران در هفته اول رقابت های لیگ جهانی 2017 اظهار داشت: غیبت ستاره هایی مانند موسوی و محمودی موضوعی نیست که بخواهیم به راحتی از آن عبور کنیم. به هر حال نبودن آنها کار را برای تیم ملی سخت می کند، اما باید جوانان را هم باور کنیم که این اتفاق هم افتاد.

وی ادامه داد: فکر می کنم از حالا به بعد و با توجه به شرایط ملی پوشان بیشتر باید به جوانان فرصت داد. بازیکنان جوان ایران نشان دادند که قابلیت و شخصیت بالایی دارند، اما از طرفی نباید ستاره ها از نظر روانی از دست داد. آنها همیشه باید با آمادگی کامل در خدمت تیم ملی باشند و گاهی هم در مواقع نیاز از جوانان استفاده شود.

کارشناس والیبال ایران با بیان اینکه باید ترس از باخت را کنار بگذاریم، خاطرنشان کرد: در توانایی جوانان ایرانی شکی نیست، اما فکر می کنم یکی از عواملی که موجب شد تا ترکیب متحول شده ایران برابر لهستان به پیروزی برسد عدم شناخت کافی حریف از بازیکنان ایران بود. شاید این روند تا چند بازی بعدی هم ادامه پیدا کند، اما باید رفته رفته ترکیبی از جوانان و باتجربه ها داشت. اگر بازیکنی حتی یک درصد هم آماده نبود یا احساس کرد در شرایط آرمانی نیست باید بیرون بماند و به عنوان بازیکن ذخیره به تیم ملی کمک کند.

قوچان نژاد عنوان کرد: فکر می کنم تیم ملی و ملی پوشان باید سرویس های موجی خطرناک تری بزنند. اگر این کار را نمی کنند باید از سرویس های پرشی و ریسکی استفاده شود. زدن سرویس های موجی هدف دار توسط بازیکنانی مانند معروف می تواند هر تیمی را دچار دردسر کند. موضوع دریافت اول هم بسیار مهم است که باید تقویت شود. اگر سرویس های خوبی بزنیم می توانیم در دفاع هم خوب باشیم، همچنین اگر در دریافت خوب باشیم در حمله هم می توانیم قدرتمند عمل کنیم.

وی با بیان اینکه نباید تیمی را دست کم بگیریم، افزود: به عقیده من نباید حریفی را هم بیش از حد بزرگ کرد و از آنها غول ساخت. ضمن اینکه برای دیدار با آرژانتین هم نباید بازیکنان را نسبت به ولاسکو حساس کرد و از آنها خواست تا به هر قیمتی برنده شوند. باید از بازیکنان درخواست کرد تا در هر مسابقه بجنگند تا در پایان مزد زحمات خود را بگیرند. اگر تیم ملی بتواند مانند بازی های هفته اول با ثبات باشد می تواند نتایج خوبی بگیرد. ملی پوشان باید اشتباهات خود را کم کنند و درمورد تماشاگران هم باید بگویم که حضور آنها فشار های مثبت و منفی دارد که باید مدیریت شود.

 

تگ ها


اخبار روز لیگ جهانی والیبال والیبال