قوچان‌نژاد: تا آخرین نفس مبارزه می‌کنیم

قوچان نژاد: تا آخرین نفس مبارزه می کنیم یک عضو تیم ملی فوتبال گفت: ه ......

قوچان نژاد: تا آخرین نفس مبارزه می کنیم

یک عضو تیم ملی فوتبال گفت: هواداران نتیجه کار و تعهد ما را در به دست آوردن نتایج خوب و نخوردن گل در بازی های قبلی دیده اند.

به گزارش مدال به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، رضا قوچان نژاد با ۲۲ گلی که تنها در لیگ برتر هلند و در باشگاه هیرنوین زده است به یکی از بازیکنان موفق ایرانی در اروپا تبدیل شده است و تمرکز اصلی روی وی است. این بازیکن به تازگی به کمپ اتریش رسیده و امروز تمرینات خود را با تیم ملی شروع کرده است.

او درباره اهمیت این کمپ آماده سازی در بازی بعدی مرحله ی مقدماتی جام جهانی یعنی بازی با ازبکستان گفت: واضح است که این کمپ اهمیت بالایی دارد. ما شرایط کاری، امکانات و زمین خوبی داریم، بنابراین می توانیم به بهترین روش تیم مان را آماده کنیم. علاوه بر این ما فرصت انجام بازی دوستانه در برابر مونتنگرو را داریم که تیم بسیار خوبی است و ما در سال ۲۰۱۴ هم با آن بازی کرده ایم. برای همین تنها کاری که باید انجام دهیم این است که تمرکز کرده و بهترین تلاش خود را انجام دهیم. ما می دانیم که بازی مان در مقابل ازبکستان چقدر اهمیت دارد و می دانیم که باید در بهترین وضعیت خود باشیم. ما باید برای به دست آوردن هر امتیاز سخت تلاش کرده و بجنگیم چرا که هنوز به جام جهانی صعود نکرده ایم.

وی در پاسخ به این سوال که در ایران از شما توقع زیادی دارند و به نظر شما چقدر اهمیت دارد برای رفتن به جام جهانی که صعودمان هنوز قطعی نشده، تمرکز خود را حفظ کرد؟  بیان کرد: برای ما عادی است که طرفداران از بازی با ازبکستان نتایج خوبی را توقع داشته باشند. آن ها نتیجه ی کار و تعهد ما را در به دست آوردن نتایج خوب و نخوردن گل در بازی های قبلی دیده اند اما می دانیم که باید تا آخرین لحظه برای رسیدن به هدف کار کنیم و بجنگیم. ما  بی ادعا بوده و می دانیم اگر به سختی تلاش کرده و خودمان را وقف کارمان کنیم به هدف مان نزدیک تر می شویم.

قوچان نژاد درباره این که تیم ملی در سال های گذشته چه تحولاتی داشته است؟ گفت: از زمانی که کارلوس کی روش آمده تیم ملی ایران بسیار رشد داشته است. ما برای فوتبال ایرانی قدم های اصلی را برداشته ایم. امروزه بازیکنان ایرانی بسیاری را در تیم های خوب اروپایی داریم که روی بازی و تجربه ی خود کار می کنند و هر روز کیفیت کارشان بالاتر می رود و بیش تر به بازی کردن در فشار بالا عادت می کنند. این تجربیات به ما کمک می کند تا سطح تیم ملی را نیز بالاتر ببریم. بازیکنان یکدیگر را به چالش می کشند و ما همه از این رقابت سازنده ای که بین مان وجود دارد سود می بریم.

این مهاجم تیم ملی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا برای او جام جهانی بزرگ ترین چالش به حساب می آید؟ گفت: اولین چالش ما این است که  با ازبکستان بازی کرده و به جام جهانی صعود کنیم. از این گذشته من به جام جهانی به چشم یک هدف پایانی (پایان کار) نگاه نمی کنم. ما در جام جهانی قبل هم بودیم و خیلی عالی می شود اگر در بعدی هم باشیم، مسلما ما نهایت تلاش مان را می کنیم که در جام جهانی باشیم، اما اگر به صعود به جام جهانی دست یافیم من بدان به چشم یک گام مهم دیگر نگاه می کنم که پیش روی ما است تا این که نهایت تلاش مان را در آن انجام دهیم. بنابراین جام جهانی پایان کار نیست

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال