لئو در تله بارتو؛ فروش مسی راه نجات بارسا

برخی معتقدند لیونل مسی با ارسال بوروفکس به باشگاه بارسلونا و درخواست برای فسخ قرارداد، در تله کادر مدیریتی باشگاه افتاده است....

به گزارش "ورزش سه"، لیونل مسی با ارسال یک بوروفکس به باشگاه بارسلونا خواستار فسخ قرارداد و جدایی به عنوان بازیکن آزاد شده است. درخواستی که بلافاصله از سوی باشگاه رد شد و روز گذشته رامون پلانس مدیر ورزشی نیز تاکید کرد که روی مسی برای فصل بعد حساب کرده اند اما این شاید ظاهر ماجرا باشد و در باطن، جوزپ ماریا بارتومئو رئیس باشگاه بیش از همیشه نیاز به فروش مسی داشته باشد.

باشگاه بارسلونا یکی از باشگاه هایی بود که از ناحیه شیوع کرونا بیشترین ضرر اقتصادی را متحمل شده است. گفته می شود این رقم به ۳۰۰ میلیون یورو نزدیک می شود. 

برای هیچ مدیر باشگاهی جدایی مسی نمی تواند خبر خوبی باشد. هیچ هوادار و هیچ مسئولی در بارسلونا نیز از جدایی مسی خوشحال نخواهند شد ولی شرایط بارسا به گونه ای است که رفتن مسی می تواند باعث نجات این باشگاه از سقوط اقتصادی بیشتر باشد.

تاکنون لوئیس سوارز، ایوان راکیتیچ، آرتورو ویدال و ساموئل اومتیتی از سوی رونالد کومان سرمربی جدید بارسا در فهرست فروش قرار داده شده اند و اگر جدایی مسی نیز قطعی شود، بارسا احتمالا ۲۲۰ میلیون یورو ذخیره خواهد کرد و ۲۵ درصد این مبلغ نیز به دستمزد بازیکنان اختصاص پیدا خواهد کرد.

اگر فرض را بر این بگذاریم که مسی با توافق دو طرفه و به عنوان بازیکن آزاد از بارسا جدا شود، بازهم باشگاه می تواند ۱۲۰ میلیون یورو ذخیره کند. مبلغی که شامل دستمزد و پاداش های مسی در طول یک سال می شود.

بارسا در ظاهر تلاش برای حفظ مسی دارد ولی باشگاهی که از لحاظ اقتصادی نتوانسته توازن درستی در سال های اخیر ایجاد کند، با شیوع کرونا به ورطه سقوط رفته تا جایی که حالا جدایی مسی می تواند یک راه نجات برایش محسوب شود. بارسا این روزها بیش از همیشه به خانه تکانی و ذخیره پول نیاز دارد.

تگ ها


لیونل مسی جوزپ ماریا بارتومئو بارسلونا