لئو مسی در خاک برزیل به دنبال رکورد پادشاه

لیونل مسی، کاپیتان تیم ملی آرژانتین فرصت دارد امشب به رکورد پله، اسطوره فوتبال این کشور برسد....

به گزارش ورزش سه"، تیم ملی برزیل حدود دو ماه پیش و در شبی که به دنبال فتح دومین کوپای متوالی بود، در خانه خود برابر آرژانتین مغلوب شده و به تماشای برگزاری جشن قهرمانی رقیب دیرینه نشست. آنخل دی ماریا در همان دقایق ابتدایی موفق به باز کردن دروازه سلسائو شد و بازیکنان برزیل هر چه تلاش کردند نتوانستند این گل را جبران کنند تا آرژانتین بعد از سه دهه به عنوان قهرمانی دست پیدا کند.

اما حالا امشب دو تیم دوباره در برزیل و این بار در چارچب رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ به مصاف هم می روند. لیونل مسی که در دیدر فینال در امر گلزنی توفیقی نداشت، امشب می تواند با باز کردن دروازه برزیل به رکورد ۷۷ گل ملی پله دست پیدا کند. پله، اسطوره فوتبال برزیل در طی ۱۵ سال بازی برای سلسائو ۷۷ بار موفق به گلزنی شد و حالا لیونل مسی با ۷۶ گل پشت سر این فوق ستاره دنیای فوتبال قرار دارد.

لیونل مسی که از سال ۲۰۰۵ در ترکیب تیم ملی آرژانتین حضور دارد، همین چند هفته قبل و در برزیل موفق به فتح اولین جام ملی خود شد و حالا امیدوار است این روند در قطر ۲۰۲۲ نیز ادامه داشته باشد. این در حالیست که رقیب همیشگی او کریستیانو رونالدو همین چند روز قبل به رکورد ۱۱۱ گل در لباس تیم ملی پرتغال رسیده و عنوان بهترین گلزن تاریخ در رده ملی را از آن خود کرد.

تگ ها


لیونل مسی تیم ملی آرژانتین پله کلمنت آرژانتین برزیل