لازم نیست نگران لیونل مسی باشید

لیونل مسی، کاپیتان بارسلونا در گذشته نیز روزهایی مشابه این مقطع را تجربه کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، انتقادات از لیونل مسی شدت گرفته و او از ابتدای فصل مانند گذشته در لالیگا قادر به باز کردن دروازه رقبا نبوده است. اما نشریه اسپورت با انتشار گزارشی نشان داد هواداران بارسلونا نباید خیلی هم نگران او باشند. درست است که لیونل مسی در شش بازی ابتدایی لیگ فصل فقط یک گل آنهم از روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده است و در پنج دیدار بدون در این امر ناکام بوده، اما در گذشته نیز چنین مواردی در کارنامه او وجود داشته است.

برای یافتن مورد مشابه این روند باید به فصل ۱۴-۲۰۱۳ مراجعه کرد. بین تاریخ ۱۹ اکتبر تا ۱۰ نوامبر، لیونل مسی در پنج بازی در لیگ و در دیدار برابر اوساسونا، رئال مادرید، سلتاویگو، اسپانیول و رئال بتیس نیز موفق به گلزنی نشد. البته ستاره آرژانتینی در پنجمین بازی در آن مقطع مقابل بتیس مصدوم شده و به مدت دو ماه از میادین دور بود.

لیونل مسی هنگام بازگشت در سه مسابقه دیگر موفق به گلزنی نشد و این روند را به هشت بازی در لیگ رساند. در نهایت مسی در جریان پیروزی در کوپا دل ری مقابل ختافه در نیوکمپ با یک دبل به این شرایط پایان داد.

البته لیونل مسی ادوار مشابه دیگری مانند چهار بازی بدون گلزنی در فصل ۲۰-۲۰۱۹  سه بازی بدون توفیق در باز کردن دروازه رقبا در هفت مقطع نیز داشته است. اما از طرف مقابل لیونل یک بار در ۱۹ بازی متوالی در لیگ در فصل ۱۳-۲۰۱۲  گلزنی کرده و ۳۰ گل به ثمر رساند.

تگ ها


لیونل مسی بارسلونا