لاغری عجیب و غریب مهاجم سابق پرسپولیس!

امیرحسین اصلانیان می‌گوید که در هشت ماه اخیر بدون مراجعه به سالن بدنسازی، کاهش وزن شدیدی داشته است....

به گزارش "ورزش سه"، انتشار تصویری از امیرحسین اصلانیان در اینستاگرام که نشان می‌دهد وزن او به شدت کاهش یافته و تناسب اندام پیدا کرده، توجه بسیاری از هواداران فوتبال را به خود جلب کرده است.

اصلانیان که در دوره فوتبال هم از جثه بزرگی برخوردار بود، در سال‌های گذشته با اضافه وزن شدید مواجه شد و تا حوالی ۱۵۰ کیلو گرم هم پیش رفت اما حالا به شکلی عجیب و باورنکردنی در کمتر از یک سال و باوجود شرایط کرونایی توانسته به وضعیت ایده آل خود برسد.

با مهاجم سابق تیم پرسپولیس گفتگویی را انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید:

* آقای اصلانیان استوری شما ما را شگفت زده کرد. واقعا تبریک میگوییم.
لطف دارید، من تقریبا هشت ماهی است که یک لایف استایل جدید را برای خودم شروع و تلاش کردم چیزهای مضر را از زندگی‌ام حذف کنم. مثل نوشابه، برنج، فست فود و... که باعث شده واقعا حال خوبی داشته باشم. البته کرونا باعث شد که آن روند قبلی آب درمانی هم حذف شود. من هدفم کاهش ۵۰ کیلویی بود اما نشد.

* می‌توانید بگویید قبلاً چند کیلو بودید و الان چند؟
من قبلاً ۱۴۰ کیلو بودم اما حالا به مرز ۱۰۰ کیلوگرم رسیده‌ام. زمان بازی ۸۲ کیلو بودم و الان هم هدفم همین وزن است.

* ما نگران شدیم که در این دوره کرونا به سالن بدنسازی می‌روید.
نه من اصلا از سالن استفاده نکردم. تمام ورزش ها را در خانه و خیابان انجام می‌دهم چون دوست ندارم به خودم، خانواده‌ام یا اعضای جامعه آسیب بزنم. الان هم که شمال هستیم شاید باور نکنید اما اصلا دریا را ندیده‌ام.

* چه شد که تصمیم گرفتید لاغر کنید؟
همکاران شما می‌آمدند برای مصاحبه و بعد من فیلم را می‌دیدم میگفتم چرا انقدر من بزرگ شده‌ام؟ انگار باد کرده‌اند من را! بعد در خیابان مردم را می‌دیدم مثلا کسی که ۲۰ سال است من را ندیده می‌گفت آقا چقدر چاق شدی! خب من چیزی نمیگفتم اما واقعا از نظر روحی آسیب می‌دیدم. برای همین تصمیم گرفتم زندگی ام را عوض کنم.

* سخت نبود؟
خیلی سخت بود. شما فکر کن که به هر حال همه ما ایرانی‌ها به برنج علاقه زیادی داریم یا نوشابه. اما من برنج را که می‌خوردم خودم حس میکردم که رویم تاثیر گذاشته. من همیشه با دوستانم میرفتم فست فود اما حالا خیلی وقت است که نرفته ام. خیلی سخت است اما به هر حال وقتی میبینم که لباس های قدیمی ام را میتوانم بپوشم حس خوبی پیدا می‌کنم. من قبلاً در ورزش های رزمی و دو و میدانی عملکرد خوبی داشتم و همین موضوع انگیزه زیادی برایم شد.

* یعنی یک روز برای امیرحسین اصلانیان چگونه می‌گذرد؟
من خیلی با دکتر تغذیه و این چیزها جلو نرفتم. خودم چیزهایی که فکر کردم مضر است را حذف کردم و بعد ورزش هایی مثل وزنه زدن را آغاز کردم. واقعا اگر کسی می‌خواهد لاغر شود یا باید برنج را حذف کند یا به حداقل برساند. من الان شیرینی هم اصلا در زندگی ام نیست و سعی میکنم با سبزیجات و پروتئین کار را جلو ببرم.

* این پیراهن نیجریه را هم همیشه میپوشید.
لباس نیجریه واقعا زیباست و فکر کنم میدانید که پرفروش ترین لباس جام جهانی هم شد. نمیدانم چرا در ایران نیست و من با هزار زحمت از خارج کشور خریدم.

* راستی چرا مربیگری نمی‌کنید؟
من سال ۲۰۱۲ رفتم مدارک مربیگری ام را از کونکاکاف آمریکا گرفتم اما از آن موقع کسی تماس نگرفت که برای تیمی بروم. یک بار آقای نکیسا برای تیم پایه لطف داشت و به من گفت بیا اما رفتم و دیدم اصلا امکاناتش خوب نیست. به هر حال اگر پیشنهاد خوب باشد حتما علاقه مند هستم.

* شما یک مدت به شدت حامی کارلوس کی‌روش بودید و مورد هجمه هم واقع شدید. الان چه نظری دارید.
من یک زمانی از آقای کی‌روش حمایت می‌کردم چون فنی او را قبول داشتم حالا ماجرای اخلاقی و... را کنار بگذارید. در یک برهه ای فدراسیون به آقای برانکو پیشنهاد داد و این به گوش آقای کی‌روش هم رسید و باعث شد تا این دو مربی وارد منازعه شوند و از هواداران پرسپولیس هم سو استفاده شد. بعد هم فدراسیون آقای برانکو را بازی داد.

* در همان زمان بود که هواداران پرسپولیس ضد شما شدند.
بله من واقعا این روزها را می‌دیدم که بدون آقای کی‌روش نمی‌توانیم راحت به جام جهانی برویم. الان ببینید قرارداد فدراسیون با ویلموتس باعث شده تا سه دانگ از باشگاه پرسپولیس مصادره شود. یادم است که آقای مایلی کهن گفتند که این تیم ملی با تدارکات هم به جام جهانی می‌رود؛ خب کو؟ متاسفانه هواداران پرسپولیس که عزیزدل من هستند آن موقع مورد سو استفاده قرار گرفتند و حتی یادم است ۲۰۰ هزار نفر من را انفالو کردند.

* با تمام این اتفاقات خودتان را هوادار پرسپولیس می‌دانید؟

صددرصد. من پرسپولیس را دنبال می‌کنم و امیدوارم امسال هم قهرمان لیگ شویم و در آسیا هم به قهرمانی برسیم. پرسپولیس الان با حضور مغانلو که مهاجم بلند زن است شرایط بهتری دارد. مهدی ترابی و امید عالیشاه هم آماده هستند. یک نکته مهم این است که سرمربی پرسپولیس ثبات خوبی دارد و دیگر اینطور نیست که بقیه کارشان را بهم بریزند.

* چند وقت پیش هم به شدت مورد هجمه از طرف استقلالی ها قرار گرفتید.
باور کنید من اصلا کری خوانی را دوست ندارم. استقلالی ها باید پیشینه تیمشان را بدانند، من در آن برنامه گفتم که دوای درد آبی هم آمده. آیا استقلالی ها یادشان نیست که خودشان این شعار را در دهه ۷۰ و ۸۰ برای بقیه مربیان می‌دادند؟ حتی من گفتم آقا فرهاد که بی احترامی نباشد.

تگ ها


امیرحسین اصلانیان فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال