لبخند دوباره مسی با بارسای بدون سوارز

لبخند دوباره مسی با پیراهن بارسا، شروع مقتدرانه رونالد کومان و پیروزی بدون حضور لوئیس سوارز از جمله نکات مهم بازی دیشب بلوگرانا بود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بارسلونا دیشب در خانه خود فصل جدید لالیگا را با پیروزی مقتدرانه ۴-۰ مقابل ویارئال آغاز کرد. هر چهار گل بارسا در نیمه اول یک طرفه بازی به ثمر رسید. نیمه دوم شاهد یک بازی نسبتاً متعادل از دو تیم بودیم اما بارسا در این نیمه هم کمتر به مشکل برخورد و حتی در اواخر بازی چند فرصت داشت و می‌توانست به گلهای خود اضافه کند.

لبخند دوباره مسی بعد از اتفاقات دراماتیک تابستانی

لیونل مسی شاید بعد از جار و جنجال بزرگی که در اواخر تابستان بر سر تقاضایش برای ترک بارسلونا بوجود آمد و البته انتقاد تندش از مدیریت باشگاه در هفته گذشته متعاقب خروج لوئیس سوارز از این تیم، چندان راضی نباشد ولی بازی دیشب دست کم باعث شد بعد از مدتها او در حال لبخند زدن با پیراهن بارسلونا دیده شود.

مسی در نهایت بعد از آنکه اعلام کرد فعلاً در بارسا ماندگار است قول داده بود که با تمام وجود برای تیم کاتالان تلاش خواهد کرد. مسی دیشب دوباره خود را در محیطی دید که بیش از هر محیط دیگری با آن راحت است: بازی در زمین فوتبال برای بارسلونا. مسی گل سوم بارسا را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. مسی دیشب به عنوان شماره ۹ کاذب عملکردی عالی داشت و چند تلاشش برای گلزنی هم توسط سرخیو آسنیو دروازه بان ویارئال مهار شد.

مسی اگر در روزهای اوج خود بود شاید دیشب را با یک هت تریک به پایان می رساند ولی با اینحال او در بازی دیشب رویهم رفته عملکرد مثبتی داشت. نکته مهمتر برای تیم کاتالان این بود که بارسا دیشب کمتر از هر زمان دیگری به مسی وابسته نشان می داد و این مسلماً برای آینده این تیم خبر خوبی است.

شروع رویایی برای رونالد کومان

رونالد کومان که در ماه آگوست جانشین کیکه ستین شده زمان کافی برای تزریق ایده های تاکتیکی خود به تیمش نداشته ولی بعد از سه پیروزی در بازی های دوستانه، بارسای کومان در بازی دیشب علائم مثبتی نشان داد.

کومان با استفاده از یک سیستم جذاب ۴-۲-۳-۱ آنسو فاتی، فیلیپ کوتینیو، لیونل مسی و آنتوان گریزمان را همزمان به میدان فرستاد و ترکیب و تاکتیک او در کنار عملکرد منضبط تیم باعث شد تماشاچیان شاهد یک فوتبال جذاب از بلوگرانا باشند.

به استثنایی گریزمان که البته کومان از او هم تعریف کرد، همه مهاجمین بارسلونا عالی کار کردند و فرانکی دی یونگ هم در کنار سرخیو بوسکتس پشت سر آنها عملکرد خوبی داشت. شکی نیست که بارسا در بازی‌های آتی محکهایی جدی تر خواهد خورد چرا که ویارئال نتوانست مشکل چندانی برای کاتالانها ایجاد کند ولی با توجه به همه مشکلات هفته های اخیر در باشگاه، پیروزی دیشب یک شروع ایده آل برای کومان بود.

درخشش آنسو فاتی در نبود لوئیس سوارز

وقتی دیشب در بازی اتلتیکو لوئیس سوارز درخشید و دو گل برای تیمش زد خیلیها گفتند بارسا در فروش او مرتکب اشتباهی بزرگ شده. اما در بازی مقابل ویارئال بارسلونا جای خالی او را اصلاً احساس نکرد. آنسو فاتی پدیده جوان بارسا توانست جای خالی او را پر کرده و با حملاتی از عمق زمین دو گل به ثمر برساند و یک پنالتی بگیرد.

فاتی جوانی ۱۷ساله است و سرعت و انرژی که فقدانش در لوئیس سوارز احساس می‌شد را به وفور در اختیار دارد. با حضور آنسو فاتی خط حمله بارسلونا خاصیت انفجاری بیشتری پیدا کرده و تحرک آن نسبت به دوران اخیر حضور سوارز بیشتر است.

بیشتر ببینید:

خلاصه بازی بارسلونا 4 - ویارئال 0/ ویدیو

گل سوم بارسلونا به ویارئال توسط مسی (پنالتی)

 

 

تگ ها


لیونل مسی فوتبال جهان لیونل مسی بارسلونا لالیگا فوتبال