لبخند را به لب‌های پرتغال برمی‎‌گردانیم

ژوائو موتینیو، ستاره پرتغال، در حال یکه این تیم در خطر حذف از یورو ۲۰۲۰ قرار دارد، قول داده است که لبخند را به چهره پرتغالی ها بازگرداند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شکست در برابر فرانسه قهرمان جهان که مصمم است انتقام شکست پنج سال پیش را از پرتغالی ها بگیرد، برای ژوائو موتینیو و یارانش در حکم حذف زودهنگام از یورو خواهد بود، مگر اینکه اوضاع در گروه های دیگر به فریاد آنها برسد.

پرتغال د رنخستین بازی خود برابر مجارستان ۳-۰ به پیروزی رسید و در دومین مسابقه ۴-۲ برابر آلمان شکست خورد تا اکنون با سه امتیاز سرنوشت صعودش به مرحله بعدی به آخرین روز از مسابقات مرحله گروهی یورو وابسته باشد.

موتینیو گفت: "ما مثل همیشه در حال یپا به این مسابقه خواهیم گذاشت که به شدت برای کسب پیروزی می جنگیم، روی اهداف خود تمرکز می کنیم و امیدواریم که بتوانیم دوباره لبخند را به پرتغال بازگردانیم. می خواهیم که هر چه که در توانمان هست را ارائه دهیم و تصویری بهتر از آنکه در برابر آلمان داشتیم از خود به نمایش بگذاریم.

پرتغال در صورت پیروزی برابر فرانسه در آخرین بازی مرحله گروهی خود می تواند از حضور در مرحله یک هشتم نهایی اطمینان حاصل کند و این فرانسه خواهد بود که باید نگران سرنوشت صعودش باشد.

موتینیو افزود: "ما نمی توانیم هرگز فکر کنیم که چیزی تضمین شده است. فرانسه تیم بسیار خوبی است اما ما هم همچنان تلاش خواهیم کرد و قبل هم موفق شده ایم دیگر تیم های بزرگ را از پیش رو برداریم.

ما سعی خواهیم کرد بازی خود را به آنها تحمیل کنیم و پیروز شویم، که هدف همیشگی ما است.

در بازی آخر اوضاع خوب پیش نرفت. در بازی اول هم در بهترین حالت خود نبودیم. کارها خیلی خوب پیش نرفت، بنابراین ما نمی توانیم از این وضعیت راضی باشیم اما هر روز یک روز جدید است. ما روی هدف بعدی متمرکز شده ایم و کار در برابر فرانسه دشوار خواهد بود.

الان نمی توانیم غصه گذشته را بخوریم و به بازی های قبلی فکر کنیم."

پرتغال می داند که در صورت صعود، چگونگی عملکرد در مرحله گروهی دیگر اهمیتی ندارد.

در یورو ۲۰۱۶ که پرتغالی ها اولین جام بزرگ خود را به دست آوردند، آنها با تنها سه امتیاز از سه تساوی از گروه خود صعود کردند. اما به مرور تبدیل به قدرت برتر تورنمنت شدند.

موتینیو اضافه کرد: "ما قبلاً نشان داده ایم که مهارت های لازم برای غلبه بر همه مشکلات را داریم. این یک راه طولانی است. ما این را می دانیم.

ما سرنوشت خود را در دست داریم و مسیر ما کاملاً مشخص است. ما می دانیم که چه می خواهیم و می دانیم از چه راهی برای رسیدن به آن تلاش کنیم. "

بیشتر بخوانید:

رونالدو به دنبال طلسم‌شکنی در یورو ۲۰۲۰

کروس فاش کرد؛ به رونالدو چه گفتم؟

 

 

تگ ها


ژائو موتینیو تیم ملی پرتغال یورو ۲۰۲۰ فوتبال جهان فوتبال