لبرون جیمز، پنجمین بازیکن امتیازآور تاریخ

پادشاه جیمز که ویترین افتخاراتش با سه عنوان قهرمانی در NBA، ۴ عنوان MVP و ۲ مدال طلای المپیک مزین شده حالا میتواند یک افتخار دیگر هم به این ویترین که پر از عناوین فردی و شکستن رکوردهای مختلف است، اضافه کند ......

«پادشاه جیمز» که ویترین افتخاراتش با سه عنوان قهرمانی در NBA، ۴ عنوان MVP و ۲ مدال طلای المپیک مزین شده حالا می‌تواند یک افتخار دیگر هم به این ویترین که پر از عناوین فردی و شکستن رکورد‌های مختلف است، اضافه کند.

به گزارش مدال، گستره سلطنت لبرون جیمز، ستاره لس‌آنجلس در NBA بیشتر و بیشتر می‌شود؛ او در تازه‌ترین تقابل تیمش با پرتلند در این رقابت‌ها، به تنهایی ۴۴ امتیاز گرفت تا در مجموع، تعداد امتیاز‌های کسب شده اش در این لیگ از سال ۲۰۰۳ تا الان را به عدد قابل توجه ۳۱۴۲۵ برساند. 
«پادشاه جیمز» که ویترین افتخاراتش با سه عنوان قهرمانی در NBA، ۴ عنوان MVP و ۲ مدال طلای المپیک مزین شده حالا می‌تواند یک افتخار دیگر هم به این ویترین که پر از عناوین فردی و شکستن رکورد‌های مختلف است، اضافه کند. او در برتری ۱۲۶ بر ۱۱۷ تیمش مقابل پرتلند نامش را یکبار دیگر در تاریخ مهمترین رقابت‌های بسکتبالی دنیا مطرح کرد، چون این بار از لحاظ امتیازآوری از ویلت چمبرلین اسطوره‌ای سبقت گرفت. چمبرلین که از بین سال‌های ۱۹۵۹ تا ۱۹۷۳ توانسته بود ۳۱۴۱۹ امتیاز بگیرد تأثیر بسیار زیادی بر تاریخ رقابت‌های بسکتبال در آمریکا داشت. لبرون جیمز، اما پیش از بازی با پرتلند ۳۱۳۸۱ امتیاز در کارنامه اش داشت. او دو کوارتر اول را هم چندان خوب نبود ولی موتورش در دو کوارتر پایانی به ویژه در کوارتر سوم روشن شد و سرانجام هم ۴۴ امتیاز، ۱۰ ریباند و ۹ پاس منجر به امتیاز ثبت کرد.

«وقتی از یک مرحله این‌چنینی در زندگی حرفه‌ای‌ام عبور می‌کنم همیشه یادم می‌آید که من پسری از آکرون بودم؛ پسری که مجبور بود سخت کار کند تا به اینجا برسد». جیمز که همیشه در موفقیت‌ها، گذشته اش را فراموش نکرده این فصل را با ایستادن در رتبه هفتمین بازیکن امتیازآور تاریخ NBA شروع کرد ولی طولی نکشید که توانست دو پله صعود کند؛ ابتدا درک نوویتسکی را پشت‌سر گذاشت و حالا هم که از چمبرلین عبور کرده است. او با میانگین کسب ۲۷ امتیاز در هر بازی می‌تواند با حفظ همین روند به مایکل جردن و ۳۲۲۹۲ امتیازش در NBA در اوایل ژانویه برسد. البته به غیر از آنکه موتور امتیازگیری «LBJ» روشن شده، روند پیروزی‌های لس‌آنجلس لیکرز هم بهتر شده و این باشگاه می‌تواند نتیجه سرمایه‌ای که برای لبرون کرده را ببیند؛ آن‌ها با این برد جدید به هشتمین پیروزی‌شان در این فصل رسیدند و حالا به جایگاه هفتم کنفرانس غرب رسیده‌اند. جیمز می‌گوید: «برگشتن به موفقیت، پروسه‌ای است که نیاز به زمان دارد ولی در همین دو ماه و نیم ما پیشرفت بسیار زیادی کرده‌ایم و زیر نظر کادرفنی در مسیر خوبی قرار گرفته‌ایم.» با وجود رقم خوردن این همه اتفاقات خوب برای لبرون و لیکرز، اما یک اتفاق کام هواداران و بازیکنان باشگاه را تلخ کرد؛ در شب بازی با پرتلند دست راخون روندو یکی دیگر از بازیکنان کلیدی این تیم شکست و به دلیل همین مصدومیت او تا چند هفته نمی‌تواند برای تیمش بازی کند.

تگ ها


بسکتبال