لبرون جیمز: دوست نداریم فصل لغو شود

گزارش شده که برخی مدیران NBA و ایجنت‌ها خواهان این هستند که این فصل از رقابت‌ها لغو شود. با این حال لبران جیمز ۳۵ساله در توییتر نوشته که بازیکنان دوست دارند فصل از سر گرفته شود و این گزارش صحت ندارد....

به گزارش "ورزش سه"، مسابقات NBA یکی از اولین لیگ‌های ورزشی دنیا بود که تمامی فعالیت‌های خود را به‌دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف کرد و مشخص نیست این رقابت اگر تعطیل نشود، از چه زمانی از سر گرفته خواهد شد.


جیمز در توییتی نوشت: «برخی گزارش‌ها را دیدم که نوشته‌اند مقامات و ایجنت‌ها می‌خواهند فصل را لغو کنند؛ این به‌هیچ‌وجه صحیح نیست. از آنهایی که من می‌شناسم هیچ‌کس چنین حرفی نزده است. ما می‌خواهیم به‌محض آنکه ایمنی برقرار شد فصل را به پایان برسانیم. من آماده‌ام. تیمم هم آماده است. هیچ‌کس نباید هیچ‌چیزی را لغو کند.»


جیمز و لس‌آنجلس‌لیکرز در حال حاضر بهترین عملکرد را در کنفرانس غرب با ۴۹ برد و ۱۴ باخت دارند.


گزارش شده بود چندین مقام اجرایی و ایجنت گفته‌اند که مالکان باشگاه‌ها نگران خسارت‌ها هستند به همین دلیل بر سر اینکه فصل لغو شود یا نه مردد هستند. طبق این گزارش، لیکرز در این فصل ۵۰میلیون دلار زیان دیده و انگیزه مالی چندانی برای ازسرگیری فصل ندارد.


استیو کر، مربی گلدن‌استیت‌وریرز هم گفته تیمش حس می‌کند که انگیزه‌ای برای ادامه بازی‌ها وجود ندارد. گلدن‌استیت بدترین آمار NBA را با ۱۵ برد و ۵۰ باخت دارد. کر گفت: «تعلیق لیگ در زمان جالبی انجام شد و واقعاً تفاوتی مهم را رقم زد؛ البته این تفاوت بستگی به این دارد که تیم شما در کجای جدول قرار داشته باشد. من با برخی مربیان که تیم‌های‌شان امید به صعود به پلی‌آف‌ را دارند صحبت کرده‌ام. آنها به‌شکلی مستأصلانه تلاش می‌کنند با بازیکنان در ارتباط باشند.


برخی از آنها با برنامه زوم با بازیکنان تماس تصویری برقرار می‌کنند و به آنها تمرین می‌دهند. اوضاع برای ما متفاوت است چون ما به پلی‌آف نمی‌رسیم. احساس می‌کنیم فصل برای تیم ما به پایان رسیده است. واقعاً هم همین است.»


با این حال بسیاری از مالکان باشگاه‌ها گفته‌اند انتظار دارند این رقابت‌ها از سر گرفته شود. مارک کیوبان، مالک باشگاه دالاس ماوریکس گفته است: «تا حدی خوشبین هستم که فصل را به‌خاطر شبکه‌های تلویزیونی به پایان برسانیم. من فکر نمی‌کنم طرفداران بتوانند به ورزشگاه بیایند. من دوست ندارم درصد بدهم، اما نسبتاً خوشبین هستم. اما این ویروس هیچ اطلاعاتی نمی‌دهد که به ما کمک کند.»


آر.سی بوفورد، مدیر باشگاه سن‌آنتونیو اسپرز هم گفته است: «همه با تمام وجود می‌خواهند به مسابقات برگردند.»


یکی از مقامات برگزاری NBA گفته که هنوز ابهامات زیادی وجود دارد و بسیاری از مسائل غیرقطعی است، اما خوشحال است که سالن‌های تمرینی از یک هفته دیگر به‌شکلی محدود بازگشایی می‌شوند، چراکه این به سود سلامت روانی بازیکنان و برخی از کارکنان است. آدام سیلور، کمیسیونر NBA هم اعلام کرده تا زمانی که مقامات سلامتی آمریکا به‌صورت کامل اعلام نکنند که اوضاع بهبود یافته، علاقه‌ای ندارد بازی‌ها از سر گرفته شوند. در حال حاضر انتظار نمی‌رود واکسن کرونا تا سال ۲۰۲۱ کشف شود و هنوز درمانی قطعی برای این بیماری هم پیدا نشده است.


سیلور گفته است: «در حال حاضر خیلی چیزها غیرقطعی هستند و ما نمی‌دانیم چطور به پیش خواهیم رفت. من باید بگویم اصلی‌ترین موضوع این است که بازیکنان NBA سالم و سلامت باشند؛ همینطور همه افراد درگیر در این رقابت‌ها. ما بیش از هر چیزی به این موضوع اهمیت می‌دهیم.»
منبع: ایران ورزشی

تگ ها


بسکتبال آمریکا لبران جیمز