لحظه به لحظه با اولین روز یورو ۲۰۲۰ (زنده)

یورو ۲۰۲۰ پس از ۱۲ ماه تاخیر بالاخره امشب با دیدار ایتالیا و ترکیه آغاز خواهد شد....

به گزارش "ورزش سه"، پس از یک سال تاخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا رقابت های یورو ۲۰۲۰ بالاخره از ساعت ۲۳:۳۰ امشب و با سوت شروع بازی ایتالیا و ترکیه در ورزشگاه المپیکوی رم آغاز خواهد شد.

شاگردان روبرتو مانچینی سه بازی خود در مرحله گروهی را در استادیوم المپیکوی رم میزبانی خواهند کرد.

در بازی افتتاحیه برابر ترکیه، ایتالیا مارکو وراتی و لورنزو پلگرینی را در اختیار نخواهد داشت؛ وراتی در حال بهبود یافتن از مصدومیت است از بازی بعدی در اختیار تیم خواهد بود اما پلگرینی یورو را از دست داد و گائتانو کاستروویلی جانشین او در آتزوری شد.

ایتالیایی ها پیش از شروع اولین مسابقه، مراسم افتتاحیه کوتاهی را نیز برگزار خواهند کرد که در آن آندره‌آ بوچلی، خواننده مشهور ایتالیایی، به هنرنمایی خواهد پرداخت و شاهد حرکات نمایشی جت ها و همچنین آتشبازی در آسمان رم خواهیم بود.

این تورنمنت که یک ماه به طول خواهد انجامید شاهد رقابت نزدیک غول های اروپایی بر سر قهرمانی در اروپا خواهد بود.

از فرانسه به عنوان بخت اول قهرمانی در یورو ۲۰۲۰ نام می برند و نگاهی به لیست بازیکنان حاضر در تیم دیدیه دشان ترس به دل هر حریفی خواهد انداخت.

انگلیس نیز پس از قهرمانی در جام جهانی ۱۹۶۶ در خاک این کشور، دیگر در عرصه های بین المللی نتوانسته جام بگیرد و به دنبال شکستن این طلسم خواهد بود.

ایتالیای روبرتو مانچینی نیز با رنسانسی که این سرمربی در آتزوری بر پا کرده، از مدعیان قهرمانی است. شاگردان مانچینی به دنبال تغییر تصویر ایتالیای تدافعی در ذهن بینندگان هستند.

آلمان با یوآخیم لوو ماه های پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته اما هر تیمی که قدرت مانشافت را دست کم بگیرد، به سختی مجازات خواهد شد.

کریستیانو رونالدو و تیم ملی پرتغال نیز به دنبال کسب دومین قهرمانی اروپا و ثبت رکوردهای جدیدی هستند.

اسپانیا نیز که در روزهای اخیر با مشکل ابتلای دو تن از ستارگانش به ویروس کرونا دست به گریبان بوده، چشم به حضوری پر قدرت در این رقابت ها دارد. گزارش شده که بازیکنان اسپانیا قرار است امروز واکسینه شوند.

-روزنامه های ایتالیایی یک صدا صفحه یک خود را به حمایت از تیم ملی این کشور در اولین گام در یورو اختصاص داده اند.

- شنول گونش، سرمربی تیم ملی ترکیه، تاکید کرد که آنها می‌توانند با حفظ تمرکز حتی به شکست ایتالیا نیز امیدوار باشند.

- هاکان چالهان اوغلو، ستاره تیم ملی ترکیه که در سری آ ایتالیا و باشگاه میلان بازی می کند، تقابل امشب را بسیار خاص می داند.

- جورجیو کیه‌لینی، مدافع باتجربه تیم ملی ایتالیا، معتقد است که آنها کار بسیار دشواری مقابل ترکیه پیش رو خواهند داشت چرا که این تیم با تمام توان خود بازی می کند.

- رسانه‌های ایتالیایی ادعا کرده‌اند که الساندرو نستا و فرانچسکو توتی، دو اسطوره تیم ملی ایتالیا، بازی امشب این تیم مقابل ترکیه را از نزدیک تماشا خواهند کرد

- بنابر ادعای رسانه های اسپانیایی و با توجه به اعلام قبلی اعضای تیم ملی اسپانیا امروز و پیش از آغاز رقابت‌های یورو واکسن کرونا خواهند داد.

-در ایتالیا امیدهای زیادی به شروع خوب تیم ملی این کشور در رقابتهای یورو و پیروزی مقابل ترکیه وجود دارد. همچنین در ماه های اخیر تیم روبرتو مانچینی به قدری خوب کار کرده که ایتالیایی‌ها به حضور در مرحله پایانی و حتی کسب عنوان قهرمانی نیز امیدوار هستند.

تگ ها


یورو ۲۰۲۰