حواشی دیدار تراکتورسازی و استقلال

تیم فوتبال استقلال تهران در یکی از حساس‌ترین بازی های نیم‌فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر، از ساعت 15:30 در استادیوم یادگار امام تبریز به مصاف تراکتورسازی رفت....

تیم فوتبال استقلال تهران در یکی از حساس‌ترین بازی های نیم‌فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر، از ساعت 15:30 در استادیوم یادگار امام تبریز به مصاف تراکتورسازی رفت.

به گزارش مدال،تیم فوتبال استقلال تهران در یکی از حساس‌ترین بازی های نیم‌ فصل دوم رقابت‌های لیگ برترفوتبال ایران، از ساعت 15:30 در استادیوم یادگار امام تبریز به مصاف تراکتورسازی رفت.حواشی این دیدار را در ادامه می خوانید:

* درهای ورزشگاه از ساعت 11:30 امروز گشوده شد.

* باشگاه استقلال بار دیگر تاکید کرد که هواداران این تیم ۱۰ درصد ظرفیت خود را در ورزشگاه یادگار امام خواهند داشت و روی سکوهای زرد مستقر خواهند شد. این بخش از ورزشگاه ورودی جداگانه دارد

* در سطح شهر تبریز هواداران در حال عزیمت به سمت ورزشگاه هستند و بسیاری از خودروها با آویزان کردن پرچم تراکتورسازی روی ماشین‌های خود در حال حرکت در خیابان‌ها هستند.

* در ورزشگاه جایگاهی به مناسبت گرامیداشت سالگرد شهدای 29 بهمن تبریز تعبیه شده تا طی مراسمی بازیکنان با اهدای شاخه گل یاد و خاطره آن شهدا را گرامی دارند.

* بازی امروز با یک دقیقه سکوت به دلیل همدردی با خانواده‌های شهدای حادثه تروریستی زاهدان آغاز خواهد شد.

*مبلغ بلیط این دیدار 3 هزار تومان تعیین شده است که در باجه های بلیط فروشی نیز حضور هواداران تراکتورسازی مشاهده می شود.

*پیش بینی می شود حدود 80 هزار نفر تماشاگر این بازی را از نزدیک نظاره گر باشند.

*هواداران تراکتورسازی برای لحظاتی علیه تیم پرسپولیس شعار دادند. تراکتوری‌ها در فاصله ۲ ساعت مانده به آغاز دیدار تیمشان با استقلال تیم خود را به شدت تشویق کردند.

*در شرایطی ظرفیت ورزشگاه تکمیل شده است ترافیک بسیار شدیدی در بیرون از ورزشگاه به وجود آمده است.

* بسیاری از هواداران به صورت پیاده و بسیاری با وسیله نقلیه در حال عزیمت به ورزشگاه هستند.

* حدود صد هوادار استقلال در طبقه دوم ورزشگاه استقرار یافتند.

*تعدادی از هواداران تراکتورسازی که برای تماشای دیدار تیم‌های تراکتورسازی و استقلال به ورزشگاه آمده‌اند، پرچمی به دست دارند که روی آن نام قزوین نوشته شده با باز شدن آن، تشویق‌ها شدت گرفت. هوادارانی که از شهرستان‌های مختلف به تبریز آمده‌اند در سکوهای مختلف ورزشگاه پرچمی به دست دارند که نام شهرشان روی آن نوشته شده است.

*آهنگ‌هایی به زبان بومی در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز پخش می‌شود که استقبال هواداران را به همراه داشت.

*بازار سیاه بلیت در مقابل گیت‌های بلیت‌فروشی ورزشگاه یادگار امام(ره) شکل‌گرفته و قیمت‌های متفاوتی برای بلیت‌های این دیدار اعلام می‌شود.

*تعدادی از هواداران معلول تراکتورسازی نیز برای تماشای دیدار تیمشان مقابل استقلال خودشان را به ورزشگاه رسانده‌اند.

*هواداران تیم میزبان، کیسه‌ای آبی‌رنگ را به آسمان پرتاب و برای استقلالی‌ها کُری خواندند. این کیسه روی سکوهای ورزشگاه یادگار امام (ره) و بین هواداران دست به دست می‌شود. تراکتوری‌ها شعارهایی هم علیه استقلال سر دادند.

*هواداران تراکتورسازی در ورزشگاه یادگار امام (ره) موج مکزیکی به راه انداخته و با نزدیک شدن به آغاز بازی، تیمشان را با شدت بیشتری تشویق می‌کنند.

* آسمان تبریز نیمه‌ابری تا آفتابی بوده و هیچگونه شواهد قابل توجه از آغاز بارش در یک ساعت آینده وجود ندارد.

*ظرفیت طبقه اول ورزشگاه یادگار امام پر شد و درب های طبقه دوم به روی هواداران باز شده است؛ همچنین مسئولان تبریزی اعلام کردند با توجه به جمیعت حاضر در اطراف استادیوم دیگر کسی به سمت یادگار امام حرکت نکند چون ظرفیت ورزشگاه به زودی تکمیل خواهد شد

* ظرفیت ورزشگاه یادگار امام تبریز در شرایطی که بیش از یک ساعت تا شروع بازی باقی مانده تکمیل شد. بنا بر اعلام مسئولان ورزشگاه دیگر امکان حضور هوادارن وجود ندارد.

*محسن فروزان حدود ساعت ۱۴:۳۱ در میان تشویق شدید هواداران تراکتور وارد زمین شد و به سمت آن ها رفت.

* اتوبوس های خط واحد تبریز به صورت رایگان از چند نقطه شهر هواداران را به ورزشگاه منتقل می‌کند.

* حدود صد هوادار استقلال در طبقه دوم ورزشگاه استقرار یافتند.

* در جریان ورود بازیکنان استقلال و گرم کردن پیش از آغاز برخی از طرفداران تراکتورسازی علیه سیدمهدی رحمتی شعار دادند و به سمت او بطری پرتاب کردند.

* از سوی کمیته مشوقین باشگاه تراکتورسازی پرچم 1200 متری به سکوهای ورزشگاه رسید و قرار است در جریان بازی نمایش داده‌ شود.

*استقلالی‌ها معتقدند برخورد مناسبی با آنها در ورزشگاه یادگار تبریز نمی‌شود و پرتاب اشیا هم به آن اضافه شده است.

* هنگام گرم کردن بازیکنان فرهاد مجیدی مربی استقلال و مسعود شجاعی هافبک تراکتورسازی با یکدیگر خوش و بش گرمی کردند و یکدیگر را در آغوش گرفتند

*پیش از آغاز بازی، وینفرد شفر برای بررسی وضعیت ورزشگاه وارد زمین شد. هواداران تراکتورسازی ابتدا واکنشی به او نشان ندادند، اما بعد از اینکه او به ابراز احساسات هواداران استقلال پاسخ داد، هواداران تراکتورسازی او را «هو» کردند.بعد از این اقدام، شفر شال تیم استقلال را از جیب کت خود خارج کرد و آن را بر روی گردنش انداخت. همین کار هم کافی بود تا هواداران تراکتورسازی به شدت علیه او شعار بدهند.

* تماشاگران تیم تراکتورسازی به شدت بازیکنان خودشان را تشویق می‌کنند.

* در بین بازیکنان تراکتورسازی سوگیتا از محبوبیت بیشتری داشته و تماشاگران با نام سوباسا وی را تشویق می‌کنند.

 * تعدادی از هواداران میزبان در کوه های اطراف مشرف به ورزشگاه حضور یافته و بازی را ببنند.

*وزش باد در نیمه اول به سود استقلال و به سمت دروازه محسن فروزان است

* شفر از خبرنگاران می‌خواست از او فیلم نگیرند بلکه از اتفاقاتی که روی سکو رخ داده تصویر برداری کنند.

*وینفرد شفر از همان دقایق ابتدایی اعتراض خود را نسبت به تصمیمات داوری نشان داد و روی خطای گرفته شده به سود میزبان هم اعتراض داشت.

*در اواسط این نیمه، دژاگه روی حرکت انفرادی دیدنی خود تشویق شد هرچند پاس آخرش مناسب نبود و فرصت حمله را از دست داد.

* در صحنه‌ای که استقلال در حال حمله بود داور اعلام خطا کرد که بعد از این اتفاق داریوش شجاعیان به شدت نسبت به این موضوع اعتراض کرد. اعتراض شجاعیان به داور باعث شد او یک کارت زرد دریافت کند.

* دقیقه 45 بعد از اینکه امید نورافکن توپ اشکان دژاگه را به اوت فرستاد دژاگه ضربه‌ای به نورافکن بدون توپ با پا زد که این مسئله باعث شد داور به این بازیکن کارت زرد بدهد. بعد از این اتفاقات اعضای نیمکت نشین استقلال به شدت معترض شدند و اعتقاد داشتند داور باید کارت قرمز به این بازیکن نشان دهد.

*با شدت گرفتن بارش باران در ورزشگاه، بسیاری از تماشاگران ورزشگاه را ترک کردند. همچنین در طول نیمه اول هواداران تراکتورسازی از مواد دودزا استفاده کردند.

حواشی دیدار تراکتورسازی و استقلال
*در ابتدای بازی محسن فروزان به نزد کادر فنی استقلال و فرهاد مجیدی رفت تا از آنها برای حضور در زمین رخصت بگیرد که این مسئله موجب بروز اعتراضاتی از سوی هواداران تراکتور شد!
حواشی دیدار تراکتورسازی و استقلال
*جورج لیکنز تمام دقایق بازی را در کنار خط سپری کرد؛ علی رغم بارش او برخلاف وینفرد شفر عینک خود را هم درآورد و با دستیارش پاتریک تیم را هدایت می کرد.

*در حالی که نیمه دوم آغاز شده، همچنان برخی از هواداران اقدام به ترک ورزشگاه می‌کنند. البته آن هایی که برای نجات از باران در مناطق مختلف پنهان شده بودند، به روی سکوها برگشتند.

*درگیری همچنان بین اندک هواداران استقلال و برخی از تراکتوری های طبقه دوم ادامه دارد؛ پرتاب صندلی از سوی هر دو طرف.

*در بین بازیکنان تراکتورسازی آنتونی استوکس به طور ویژه ای مورد توجه هواداران تبریزی است.

 

حواشی دیدار تراکتورسازی و استقلال