لحظه به لحظه با نقل و انتقالات استقلال

همانطور که مدیرعامل استقلال از قبل وعده داده بود، هفته جذاب استقلالی ها از راه رسیده است....

به گزارش "ورزش سه"، دفتر باشگاه استقلال در هتل آزادی، چهارشنبه پر رفت و آمدی را به خود دید و مدیران استقلال قراردادهای زیادی را به ثبت رساندند. صبح چهارشنبه بابک مرادی نخستین بازیکنی بود که قراردادش را به مدت ۲ سال با استقلال به ثبت رساند.


سید احمد موسوی مدافع راست تیم گل گهر دیگر خرید جدید استقلال بود. چهارشنبه شب نیز روزبه چشمی و فرشید باقری به مدت یکسال دیگر قراردادشان را با آبی پوشان تمدید کردند تا تیمشان را در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا همراهی کنند. شاهین طاهرخانی دیگر مدافع استقلال هم یک قرارداد جدید و ۳ ساله با این تیم به ثبت رساند.

فرشید اسماعیلی دیگر بازیکنی است که جهت تمدید قرارداد با مدیران استقلال وارد مذاکره شده است. محمدحسین مرادمند مدافع سابق شهرخودرو هم به احتمال فراوان به عضویت استقلال درخواهد آمد.
اکنون هواداران استقلال منتظر تمدید قرارداد علی کریمی و محمد دانشگر هستند که باید دید احمد سعادتمند تا چه اندازه در عملی کردن این خواسته هواداران موفق خواهد بود.

اخبار نقل و انتقالاتی استقلال را با هم مرور میکنیم.

چهارشنبه ۱۹ شهریور

۲۳:۲۶ - ارسلان مطهری مهاجم گلزن باشگاه استقلال نیز به محل مذاکرات این تیم در هتل آزادی آمد.

۲۳:۱۳ -  شاهین طاهرخانی مدافع استقلال بعد از جلسه با احمد سعادتمند، قرارداد خود را با استقلال به مدت سه فصل دیگر تمدید کرد.

۲۲:۳۴ - فرشید اسماعیلی هافبک تیم استقلال،  دقایقی پیش وارد هتل آزادی شد تا با احمد سعادتمند برای تمدید قرارداد مذاکره کند.

۲۲:۰۸ - محمدحسین مرادمند مدافع سابق تیم شهرخودرو که بالاخره موفق شد قراردادش را با این تیم فسخ کند، دقایقی پیش برای عقد قرارداد با استقلال وارد دفتر مدیرعامل باشگاه شد.

۲۰:۲۷ – باشگاه استقلال موفق شد قرارداد ۲ نفر از ۵ بازیکن مدنظرش را تمدید کند. روزبه چشمی و فرشید باقری دو نفری بودند که امشب با احمد سعادتمند مدیرعامل این تیم به توافق رسیدند و هر دو به مدت یک سال دیگر در جمع آبی پوشان ماندگار شدند.

۱۹:۵۵ - مهدی عبدیان عضوهیات مدیره استقلال به همراه شاهین طاهرخانی مدافع این تیم، وارد هتل آزادی شدند. مذاکرات استقلالی ها با بازیکنان موردنظرشان، در هتل آزادی برگزار می شود.

۱۷:۰۱ - فرشید باقری هافبک دفاعی تیم استقلال جهت مذاکره با مدیران استقلال و تمدید قراردادش، در هتل محل مذاکرات این تیم حاضر شد.

۱۶:۲۶ - مدیران استقلال سعی دارند برای تقویت خط حمله خود، به سراغ رضا جبیره مهاجم ملی پوش امید صنعت نفت آبادان بروند و گویا مذاکراتی هم با این بازیکن انجام شده است.

۱۶:۲۰ -  احمد موسوی مدافع راست ۲۸ ساله و لرستانی گل گهر سیرجان جدیدترین خرید استقلال است. این بازیکن با ثبت قراردادی ۲ ساله، به عضویت آبی پوشان تهرانی درآمد.

۱۳:۵۰ – پیمان بابایی مهاجم سابق تیم سومقایت آذربایجان که در هتل محل انجام مذاکرات استقلالی ها حاضر شده بود، انجام هرگونه مذاکره با مدیران این تیم را تکذیب کرد.

۱۲:۴۶ – پیمان بابایی مهاجم ۲۶ ساله که در نقل و انتقالات نیم‌فصل ۹۸-۹۷ با انتقالی قرضی از ماشین‌سازی تبریز به سومقایت آذربایجان پیوسته بود، جهت انجام مذاکرات با استقلال، وارد هتل آزادی شد.

۱۱:۲۰ – در حالیکه گفته می شد فرشاد احمدزاده بازیکن سابق فولاد و پرسپولیس با مسئولان استقلال مذاکراتی داشته است، به نظر می رسد دو طرف به توافق نرسیده اند و پیوستن این بازیکن به استقلال کنسل شده است.

۱۰:۵۷ – عظیم گوک مدافع تیم استقلال صبح امروز با حضور در دفتر این باشگاه، قراردادش را با این تیم فسخ کرد.

۰۰۱۵ - احمد موسوی عصر امروز با مدیران استقلال در هتل آزادی دیدار داشت که در آخر به توافق نهایی نرسیدند و این مدافع هتل را ترک نمود. گفته می‌شود موسوی امشب باز وارد این هتل شده تا مذاکرات نهایی خود را با مدیران این تیم انجام دهد و در صورت توافق به استقلال بپیوندد.

۰۰:۰۸ - بابک مرادی وینگر سابق تیم ماشین سازی که به عنوان اولین بازیکن با مدیران استقلال وارد مذاکره شد، پس از گفتگوهای طولانی بالاخره با این تیم به توافق رسید. قرارداد مرادی با استقلال ۲ ساله خواهد بود.

سه شنبه ۱۸ شهریور

۲۳:۲۵ - گفته می شود که سیدحسین حسینی سنگربان تیم استقلال با مدیران این تیم برای تمدید قراردادش تا سال ۱۴۰۱ به توافق رسیده است.

۲۳:۴۰ - بابک مرادی پس از مذاکره چندباره با مدیران استقلال، بدون گفت و گو با خبرنگاران هتل آزادی را ترک کرد.

۲۳:۳۰ - احمد موسوی مدافع فصل گذشته گل گهر سیرجان محل انجام مذاکرات با باشگاه استقلال را ترک کرد و اعلام کرد برای ادامه مذاکرات فردا بر می گردد.


 

۲۲:۲۰ - بابک مرادی وینگر سابق تیم ماشین سازی که روز شنبه به عنوان نخستین بازیکن با مدیران استقلال وارد مذاکره شد، امشب نیز در هتل آزادی حاضر شد تا با سعادتمند به مذاکره بنشیند. البته مرادی پس از پایان این جلسه، بدون گفتگو با خبرنگاران، محل مذاکرات را ترک کرد.

۲۱:۴۵ -  بالاخره و پس از چند دور مذاکره، متین کریم زاده آبی پوش شد. باشگاه استقلال تهران پس از مذاکره با مدافع فصل گذشته تیم پارس جنوبی جم رضایت این بازیکن را جلب کرد. قرارداد این مدافع چپ ۲۲ ساله با استقلال، ۳ ساله خاهد بود.

۲۱:۴۰ - عارف غلامی مدافع تیم استقلال که گفته می شد دیروز با حضور در فدراسیون فوتبال به دنبال فسخ قراردادش با این تیم بوده است، قراردادش را به مدت ۲ سال دیگر تمدید کرد. بدین ترتیب غلامی تا سال ۱۴۰۱ در جمع آبی پوشان باقی خواهد ماند.

۲۰:۲۰ - سید احمد موسوی مدافع تیم فوتبال گل گهر سیرجان که چند روزی است شایعات پیوستنش به آبی های تهران به گوش می رسد، امشب نشستی را با مسئولان استقلال برگزار کرد اما با آنها به توافق نرسید.


۲۰:۱۵ - گفته می شود که عارف غلامی پس از چند جلسه مذاکره، با مدیران استقلال به توافق رسیده است و ممکن است این بازیکن امشب قراردادش را با آبی پوشان تمدید کند.

۱۹:۳۴ - روزبه چشمی مدافع تیم استقلال که قراردادش با این تیم به پایان رسیده است، عصر امروز و با لباس شخصی، در تمرین آبی پوشان حضور پیدا کرد تا گمانه زنی ها در خصوص تمدید قرارداد این بازیکن، رنگ و روی واقعیت به خود بگیرد.

۲۰:۰۰ - پس از به گوش رسیدن خبرهایی در خصوص مذاکره استقلال با فرشاد احمدزاده، این بازیکن با انتشار یک استوری معنادار در اینستاگرام، به این شایعات دامن زد.

۱۹:۲۵ - متین کریم‌زاده، مدافع سابق تیم امید برای اتمام پروسه قرارداد خود به هتل آزادی آمد.

۱۸:۰۱ - باشگاه استقلال تهران برای بازگشت آرمین سهرابیان به این تیم، طی روزهای اخیر مذاکراتش را با این بازیکن آغاز کرده است. استقلال در تلاش است تا رضایت این بازیکن برای بازگشت را جلب کند که تا به امروز مذاکرات طرفین نتیجه خاصی نداشته است و ادامه دارد.

۱۷:۵۱ – خبرگزاری ایلنا نوشته است که استقلال با عارف غلامی به توافق رسیده است و این مدافع قراردادش را به مدت ۲ سال با آبی پوشان تمدید کرده است.

۱۷:۲۴ – خبرگزاری ایلنا نوشته است که مسئولان باشگاه استقلال تهران در ادامه مذاکره با بازیکنان لیگ برتری در پنجره نقل و انتقالات تابستانی به سراغ فرشاد احمدزاده رفته‌اند. بازیکن فصل گذشته تیم فولاد خوزستان به گزینه جدید نقل و انتقالات آبی‌ها تبدیل شده است و مدیران استقلال به دنبال آغاز روند مذاکرات با این بازیکن هستند.

۱۷:۴۰ - میلاد جهانی هافبک فصل گذشته صنعت نفت آبادان که برای مذاکره با باشگاه ذوب آهن به تهران آمده، بر سر مسائل مالی با این باشگاه به توافق نرسیده است. او که بهترین پاسور لیگ محسوب می‌شود، مذاکراتی با باشگاه استقلال انجام داده و احتمال پیوستن این هافبک به استقلال وجود دارد.

۱۷:۳۴ - بعد از انتخاب مجید نامجومطلق به عنوان سرمربی تیم استقلال در دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا، وی در اولین اقدام شاهین صمدیان را به عنوان دستیار خود انتخاب کرد. صمدیان در تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز سابقه مربیگری دارد و قرار است در تمرین امروز تیم فوتبال استقلال شرکت کند.

۱۷:۲۵ - در حالیکه این روزها باشگاه استقلال مذاکرات با بازیکنانش را در هتل آزادی پیش می برد، گفته می شود که احمد سعادتمند ساعتی پیش آنجا را به قصد وزارت ورزش ترک کرد. هنوز مشخص نیست دلیل جلسه فوری مذکور و حضور سعادتمند در ساختمان سئول چیست.

۱۷:۲۰ - عارف غلامی مدافع استقلال که برای مذاکره با مدیران این باشگاه راهی هتل آزادی شده بود، تنها به گفتن یک جمله بسنده کرد. غلامی گفت: مشخص نیست در استقلال بمانم یا نمانم. او پس از این جمله کوتاه، به سرعت هتل آزادی را ترک کرد.

۱۳:۴۵ – مذاکرات استقلال برای جذب رضا اسدی همچنان ادامه دارد. اسدی که از کشور اتریش نیز پیشنهاد خوبی دارد، در صورت عدم توافق با آن باشگاه، ممکن اسن دومین خرید استقلال از تراکتورسازی لقب بگیرد.

۱۳:۳۰ – یکی از سایت های ورزشی مدعی شده که باشگاه استقلال قصد دارد پس از پایان رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، قرارداد هرویه میلیچ را فسخ کند. این در حالی است که چند روز پیش، احمد سعادتمند با انتشار پستی در اینستاگرام، خطاب به میلیچ و دیاباته اعلام کرده بود که این باشگاه به قراردادش با این دو بازیکن، پایبند است.

۱۲:۵۰ – عارف غلامی مدافع آبی پوشان روز گذشته به منظور فسخ قرارداد به فدراسیون رفت ولی این اتفاق نیفتاد. غلامی امروز به همراه مدیر برنامه‌هایش با حضور در یکی از هتل‌های تهران به دیدار سعادتمند رفت تا در خصوص ادامه همکاری‌اش با این تیم مذاکره کند.

۱۲:۰۰ – پورحمیدی در مصاحبه با یکی از روزنامه های ورزشی گفته است: استقلال را قطعا در آسیا همراهی خواهم کرد و اگر قرار باشد این کار را بکنم حتماً از باشگاه تعهد می‌خواهم که بعدش بگذارند از استقلال بروم. اگر قرار باشد آقا رشید تشریف بیاورد قطعاً ماندن من در این تیم فایده‌ای برایم ندارد و نمی‌توانم پیشرفت کنم.


۱۱:۴۰ - حسین پورحمیدی سنگربان دوم استقلال جهت مذاکره با مسئولین این تیم، وارد ساختمان باشگاه استقلال شد. پورحمیدی روزگذشته قصد داشت قراردادش را فسخ کند ولی ظاهرا این بازیکن تا پایان رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، در این تیم خواهد ماند.

دوشنبه ۱۷ شهریور

۲۲:۴۰ - شاهین طاهرخانی دقایقی پیش  وارد هتل آزادی شد تا با مدیرعامل باشگاه استقلال آقای سعادتمند صحبت کند.

۱۶:۱۰ - متین کریم زاده که نام او را از حضور با کیفیتش در رقابت های انتخابی المپیک توکیو شنیده بودیم، به عنوان خرید بعدی به فهرست آسیایی استقلال اضافه خواهد شد. کریم زاده فصل قبل در ۱۸ بازی برای تیم پارس جنوبی به میدان رفت. این بازیکن ۲۲ ساله و بوشهری، سابقه حضور در تیم شاهین بوشهر را نیز در کارنامه دارد.

۱۵:۲۳ – عارف غلامی با حضور در فدراسیون فوتبال، قراردادش با استقلال فسخ کرد. گفته می شود این بازیکن راهی بواویشتای پرتغال خواهد شد.

یکشنبه ۱۶ شهریور

۲۳:۴۳ - گفته می شود که مدیران استقلال هم اکنون در حال مذاکره با روزبه چشمی هستند تا در صورت توافقات نهایی، این بازیکن قراردادش را با استقلال تمدید کند.

۲۲:۵۱ - گویا یکی از بازیکنان قدیمی استقلال پیشنهاد حضور الکس نوری بر روی نیمکت این تیم را به مدیران استقلال داده است و سازمان لیگ به باشگاه استقلال اعلام کرده در صورتی که نوری حاضر شود قراردادش را به ریال دریافت کند، مشکلی بابت حضور بر روی نیمکت این تیم نخواهد داشت که البته این اتفاق به احتمال فراوان رخ نخواهد داد.

۲۲:۴۰ – عارف غلامی به یک سوژه جدید در استقلال تبدیل شده است. امروز خبرهایی در رسانه ها منتشر شد که این بازیکن قصد دارد قراردادش را با این تیم فسخ کند. باید منتظر ماند و دید که هدف غلامی این است که علاقه مدیران استقلال به خودش را محک بزند و یا این مدافع واقعا قصد جدایی از جمع آبی پوشان را دارد.

۲۲:۳۰ - امیر‌حسین‌ کریمی هافبک سابق پیکان که پیش از این با مدیران استقلال به توافق رسیده بود و حتی این توافق منجر به ثبت قرارداد شده بود، حالا و با تغییر نظر مدیران استقلال ممکن است که راهی شهر خودرو مشهد شود.

۲۲:۱۵ – با نزدیک شدن به ساعات پایانی روز یکشنبه، خبری از اعلام جذب امیرحسین کریمی و بابک مرادی نشد. گفته می شد که خبر رسمی جذب این دو بازیکن که با مسئولان استقلال به توافق رسیده اند، امروز اعلام خواهد شد که ظاهرا این کار به روزهای آتی موکول شده است.

۲۱:۳۶ – بالاخره مدیران باشگاه استقلال به جمع بندی نهایی رسیدند و مجید نامجو مطلق به عنوان سرمربی موقت آبی پوشان معرفی شد. نامجومطلق تا پایان لیگ قهرمانان آسیا هدایت استقلال را برعهده خواهد شد.

۲۰:۲۳– در حالیکه محمدحسین مرادمند در یک جلسه طولانی مدت با مدیران استقلال حضور داشت، با این تیم به توافق نرسید و از آنجا راهی باشگاه پرسپولیس شد. پیش از این برخی منابع پیش بینی کرده بودند که مرادمند ابتدا در باشگاه استقلال حاضر شده و سپس راهی باشگاه پرسپولیس می شود که این پیش بینی به حقیقت تبدیل شد.

۲۱:۲۶ - رشید مظاهری سنگربان جدید استقلال پس از انعقاد قرارداد با این تیم، دقایقی قبل در پستی اینستاگرامی با هواداران تراکتور خداحافظی کرد و نوشت: امیدوارم مسئولان باشگاه تراکتور با تصمیمات درست باعث ایجاد حاشیه و کدورت خاطر برای هواداران این تیم نشوند!

۲۱:۲۰ - حسین مرادمند مدافع شهر خودرو که امروز هم با باشگاه استقلال و هم با باشگاه پرسپولیس مذاکره کرد، در مصاحبه‌ای گفته بود «به ندای قلبم خود گوش می‌دهم و تیم جدیدم را انتخاب می‌کنم»؛ موضوعی که برای وی، حواشی فراوانی را در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرد. حالا مرادمند با انتشار استوری به این مسئله واکنش نشان داده است.


۲۰:۲۳ - از باشگاه پرسپولیس خبر می‌رسد که محمدحسین مرادمند با این تیم هم به توافق نرسیده است و قرار است تا آخر امشب تصمیم نهایی خود را درباره تیم فصل جدید خود بگیرد.

۲۰:۰۱ - با توجه به احتمال توافق علی کریمی با استقلال، گویا مدیران باشگاه مذاکره با رضا اسدی را از اولویت خود خارج کرده‌اند.

۱۹:۴۵ - روزبه چشمی مدافع تیم فوتبال استقلال دقایقی پیش مذاکراتش با مدیران باشگاه را جهت تمدید قرارداد آغاز کرد.
 

۱۹:۳۰- محمد حسین مرادمند که در آستانه توافق با آبی‌های پایتخت بود، با این تیم به توافق نرسید و حالا خبر آمده  که وارد باشگاه پرسپولیس شده است.

۱۸:۳۰: سعادتمند مدیرعامل استقلال در آخرین مذاکراتی که با کریمی داشته به او رقم پیشنهادی بسیار مناسبی را پیشنهاد داده و اعلام کرده که حتی حاضر است بالاترین مبلغ قرارداد در بین بازیکنان را به او پرداخت کند تا راضی به تمدید قرارداد شود. از این رو گفته می‌شود احتمال تمدید قرارداد کریمی بالا رفته است.

۱۷:۴۲- رشید مظاهری دروازه‌بان ۳۱ ساله و ملی‌پوش سابق ذوب‌آهن و تراکتور، با قراردادی ۲ ساله به استقلال پیوست.


۱۶:۱۵ - رشید مظاهری دروازه بان پیشین تراکتور که شب گذشته جلسه اولیه خود را با مسئولان استقلال انجام داد، دقایقی پیش وارد محل مذاکره مدیران استقلال با بازیکنان مد نظرشان شد و به نظر می رسد تا ساعتی دیگر به طور رسمی به استقلال بپیوندد.

۱۵:۳۵ - محمدحسین مرادمند که از چند روز قبل با مسئولان استقلال برای حضور در این تیم به توافق رسیده بود، صبح امروز از مشهد به تهران سفر کرد و  وارد محل یکی از هتل های تهران شد تا مذاکرات نهایی را با مسئولان آبی ها انجام بدهد و قراردادش را امضا کند.

۱۵:۳۰: باشگاه استقلال رسما اعلام کرد وریا غفوری کاپیتان آبی ها قراردادش را به مدت دو فصل دیگر با این تیم تمدید کرده است.


۱۵:۲۰ - گفته می شود که حسین پورحمیدی گلر دوم تیم استقلال در فصل گذشته، با حضور در سازمان لیگ خواستار فسخ قرارداد یکطرفه خود با باشگاه استقلال شده است. این بازیکن با توجه به قانون عدم حضور در ۱۰درصد از بازی‌های تیمش در فصل گذشته خواستار فسخ قرارداد با استقلال شده است.

۱۴:۴۰ – استقلالی ها با فرشید باقری نیز به توافقاتی دست یافته اند و این بازیکن نیز به مانند روزبه چشمی قراردادش را با آبی پوشان تمدید می کند.

۱۴:۲۵ – از گوشه و کنار خبر می رسد که روزبه چشمی با مدیران این باشگاه به توافق رسیده و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، این بازیکن امشب و یا در روزهای آتی قراردادش را با استقلال تمدید می کند.

۱۴:۱۰ – باشگاه تراکتورسازی نسبت به مذاکرات استقلال و رشید مظاهری واکنش نشان داد. این باشگاه طی بیانیه ای اعلام کرد نظر به قرارداد فی ‌مابین باشگاه تراکتور با رشید مظاهری، ایشان تحت قرارداد این باشگاه بوده و هرگونه مذاکره و انعقاد قرارداد احتمالی با وی توسط سایر باشگاه‌ها، غیرقانونی است

۱۳:۴۰ -  همه هواداران استقلال در انتظار خبر رسمی توافق این باشگاه با وریا غفوری هستند. طی مذاکراتی که شب گذشته انجام شد، کاپیتان استقلال با مدیران این تیم به توافق نهایی رسید و اکنون همه در انتظار اعلام خبر رسمی آن هستند. در طی این مذاکرات، خسرو حیدری کاپیتان سابق استقلال نفش بسزایی در توافق وریا با مدیران استقلال داشت

۱۳:۰۵ – توافقات نهایی با امیرحسین کریمی انجام شده است. هافبک ۲۴ ساله فصول گذشته پیکان که یکی از کاپیتان های این تیم نیز محسوب می‌شد و سابقه حضور در سپاهان را نیز در کارنامه دارد، با مسئولان استقلال به توافقات نهایی رسیده است و شاید با کمی تأخیر خبر رسمی جذب این بازیکن از سوی استقلالی ها منتشر شود.

شنبه ۱۵ شهریور

۲۳:۲۰ – رفته رفته به پایان روز شنبه نیز نزدیک می شویم و استقلال که باید تا روز دوشنبه لیست نهایی خود جهت حضور در آسیا را به AFC ارسال کند، هنوز خبری درخصوص جذب یا تمدید با بازیکنان مدنظر این تیم مخابره نشده است. نکته مهمتر نیز نامشخص بودن وضعیت نیمکت این تیم است و در حالیکه امروز هواداران استقلال در مقابل دفتر این باشگاه دست به تجمع زدند و مطالبه اصلی آنها، تعیین زودهنگام سرمربی برای این تیم بود، ولی مدیران استقلال در این خصوص نیز تصمیمی نگرفته اند تا روزهای آشفته و بلاتکلیف این تیم، ادامه داشته باشد.

۲۳:۱۳ - هنوز خبر همکاری احتمالی با رسول خطیبی از سوی باشگاه استقلال تکذیب نشده است؛ خطیبی که در حال حاضر در تهران به سر می‌برد، با اطرافیان مدیرعامل باشگاه استقلال نیز مذاکراتی داشته است.

۲۳:۱۱ - باشگاه استقلال از برخی بازیکنان پیشکسوت خود مثل آرش برهانی و خسرو حیدری برای همفکری با مدیرعامل دعوت به عمل آورده و آن‌ها در جلساتی جداگانه با سعادتمند دیدار داشته و درباره شرایط تیم با وی به گفتگو نشسته‌اند.

۲۳:۱۰ - وریا غفوری کاپیتان استقلال امشب برای مذاکره با مدیران استقلال با آن‌ها جلسه‌ای دیرهنگام ترتیب داده تا درباره دریافت طلب و بازگشت به تمرین صحبت کند.

۲۰:۲۰- شایعه ای عجیب در فضای مجازی منتشر شده که گویا قرار است عمر دانسی دستیار آندره آ استراماچونی برای به عهده گرفتن هدایت استقلال در بازی های لیگ قهرمانان آسیا، تا ۴۸ ساعت آینده وارد ایران شود. ورزش سه به دنبال پیگیری صحت و سقم این خبر است.

۱۷:۴۵ - درحالیکه احمد سعادتمند مدیرعامل استقلال وعده داد بود که آبی پوشان از امروز وارد بازار نقل و انتقالات می شوند، اما نکته ی عجیب اینجاست که تاکنون این باشگاه خبری را در مورد بازار نقل و انتقالات این تیم منعکس نکرده است. هر چند امروز اخباری در مورد جذب چند بازیکن مطرح شد، اما شاید این اخبار خیلی جدی نباشد و فقط یک توافق با این بازیکنان صورت گرفته باشد تا در صورت به توافق نرسیدن با گزینه های اصلی، مدیران استقلال به سراغ این بازیکنان بروند.

۱۷:۳۱ - خبرگزاری ایلنا اعلام کرده است که فرشید اسماعیلی در آستانه پیوستن به یک تیم قطری است. اسماعیلی با فرا رسیدن تابستان قراردادش به پایان رسیده است و درحالیکه شایعه شده  او مورد توجه دو  تیم پرطرفدار سپاهان و تراکتور قرار دارد به احتمال فراوان طی ۴۸ ساعت آینده تیم جدید خود را معرفی خواهد کرد. او با پیشنهادی جدی یکی از تیم‌های قطری رو به شده است و بین طرفین در همین رابطه مذاکراتی هم صورت گرفته است.

۱۷:۱۷ – در حالیکه میثم مجیدی بازیکن تیم آلومینیوم اراک با انتشار پستی در اینستاگرام برای فرشید اسماعیلی در چالش جدیدش آرزوی موفقیت کرده بود تا به شایعات جدایی هافبک استقلال دامن زده باشد، این بازیکن پس از دقایقی این پست را ویرایش کرده و برای اسماعیلی آرزوی موفقیت کرد. رسول خطیبی سرمربی آلومنیوم اراک نیز در گفتگو با "ورزش سه" اعلام کرد که پست اینستاگرامی میثم مجیدی ربطی به آلومینوم ندارد و اسماعیلی راهی این تیم نخواهد شد.

۱۵:۵۰ - تسنیم نوشته است که با جدایی سعید رمضانی از سرپرستی تیم استقلال، گفته می‌شود احمد مددی، معاون باشگاه جدی‌ترین گزینه برای جانشینی او در لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود تا برای فصل آینده لیگ برتر سراغ گزینه دیگری بروند.

۱۵:۴۶ - خبرگزاری مهر نوشته است که در صورت پاسخ منفی قطعی نامجو مطلق، محمود فکری کاپیتان پیشین استقلال و سرمربی کنونی تیم نساجی یک گزینه جدی برای هدایت این تیم در آسیا است. شرایط حضور فکری به عنوان سرمربی چنین است که او کاملا به صورت موقت و به همراه همه تیم مربیگری‌اش که شامل صمد مرفاوی، سیروس دین محمدی، حنیف عمران زاده و احمد فیض کریملو است هدایت آبی پوشان را در ۴ بازی آسیایی بر عهده گرفته و بعد از پایان این مسابقات از سرمربی اصلی استقلال که احتمال دارد استراماچونی باشد رونمایی شود.

۱۵:۱۰ - خبرگزاری تسنیم امروز در گزارش به جزئیات توافق مدیران استقلال با مربی ایتالیایی برای حضور مجدد او در تهران اشاره کرده است. گویا یکی از شرطهای سرمربی سابق استقلال، بازگشت به تهران بعد از پایان مرحله گروهی لیگ قهرمانان است و استراماچونی به مدیران استقلال گفته که نمی‌خواهد در مرحله گروهی روی نیمکت استقلال بنشیند. این موضوع دلیل اصلی تصمیم مدیران استقلال برای انتخاب یک سرمربی موقت است.

۱۵:۰۵ – نام هایی که از بازیکنان جدید استقلال در فضای مجازی منتشر شده، با اقبال عمومی نزد هواداران این تیم مواجه نشده و اسامی بازیکنانی که خبرگزاری ها از مذاکره آنها مدیران استقلال منتشر کرده اند، بیشتر موجب نگرانی هواداران این تیم برای فصل جدید شده است. در حالی که احمد سعادتمند وعده خبرهای جذاب در طی این هفته داده بود، اما اکنون آبی ها از نام هایی همچون احسان حاج صفی، رشید مظاهری، سعید واسعی و... به خرید بازیکنان معمولی رسیده اند.

۱۴:۲۲- در روزهای پیش اسامی نظیر احسان حاج صفی، سعید واسعی، محمدحسین مرادمند، علی شجاعی و آرمان رمضانی پیرامون باشگاه استقلال شنیده می شد ولی با فرا رسیدن زمان فعالیت استقلال در فصل نقل و انتقالات، خبری از این بازیکنان نیست و ظاهرا بابک مرادی و امیرحسین کریمی، نخستین خریدهای استقلال برای فصل جدید هستند.

۱۴:۱۸ – درحالیکه امروز رسما اعلام شد رشید مظاهری از تراکتورسازی جدا شده و این بازیکن با مدیران استقلال نیز مذاکراتی را داشته است اما اکنون خبر می رسد که نظر سعادتمند درخصوص این دروازه بان تغییر کرده و ممکن است آبی ها از بین محسن فروزان، علیرضا حقیقی و حبیب فرعباسی یکی را به خدمت بگیرند.

۱۴:۱۵ - فرشید اسماعیلی هافبک استقلال که قراردادش با این تیم به اتمام رسیده است، اعلام کرد که باشگاه استقلال مذاکره ای با من انجام نداده است. من از خبر تمدید قراردادم بی اطلاعم.

۱۴:۱۰ – کار انتقال امیرحسین کریمی و بابک مرادی با حضور در یکی از هتل های نزدیک باشگاه استقلال، قراردادشان را با این تیم امضا کرده اند و گفته می شود بابک مرادی پس از سفر به شیراز، دو روز دیگر در تمرین استقلال حاضر می شود. امیرحسین کریمی نیز که ساکن تهران است، در صورتی که فردا تمرین استقلال برگزار شود، حضور خواهد داشت. باشگاه استقلال ظاهرا قصد دارد فردا خبر رسمی توافق با کریمی و مرادی را رسانه ای کند.

۱۳:۴۲ – از گوشه و کنار خبر می رسد که استقلالی ها برای تقویت دروازه خود، باب مذاکرات با رشید مظاهری را باز کرده اند و با این گلر نیز به توافقاتی دست یافته اند.

۱۳:۳۲ - خبرگزاری میزان از توافق امیرحسین کریمی هافبک دفاعی تیم پیکان با استقلال خبر داده است. کریمی در لیگ نوزدهم در ۲۸ دیدار برای خودروسازان به میدان رفت.

۱۳:۰۳ – خبرگزاری میزان از مذاکرات محمد دانشگر با باشگاه الوکره قطر خبر داده است. دانشگر از آن ۷ بازیکنی است که قراردادی با استقلال ندارد.

۱۱:۰۲ – در حالی که در بعضی از خبرگزاری ها عنوان کرده اند که وریا غفوری استقلال را در رقابت های آسیایی همراهی نمی کند، اما این بازیکن به دنبال مطالباتش از فصول گذشته است و در صورت پرداخت شدن این طلب ها، غفوری در تمرینات استقلال حاضر می شود.

۱۰:۴۰ – بابک مرادی وینگر چپ پای تیم ماشین سازی نخستین بازیکنی بود که با باشگاه استقلال به صورت رسمی وارد مذاکره شد. حاتمی صبح امروز جهت مذاکره با مدیران این تیم، وارد دفتر باشگاه استقلال شد.

تگ ها


نقل و انتقالات ۱۳۹۹ استقلال تهران