لحظه‌شماری برای آغاز ال کلاسیکو (زنده)

از ساعت ۲۳:۳۰ امشب در ورزشگاه دی استفانو مادرید، شاگردان زین‌الدین زیدان در تیم فوتبال رئال مادرید از آبی و اناری‌های بارسلونا میزبانی می‌کنند....

به گزارش "ورزش سه" ۲۴۶مین ال کلاسیکو میان رئال مادرید و بارسلونا در شرایطی برگزار می‌شود که دو تیم فرصت آن را دارند تا با پیروزی در این مسابقه، هم گام بلندی به سوی قهرمانی لالیگا بردارند و هم برای حداقل ۲۴ ساعت صدر را از تسخیر اتلتیکو مادرید در بیاورند؛ بارسلونا در یک‌قدمی صدر جدول ۶۵ امتیاز دارد و در جایگاه دوم لالیگاست و رئال مادرید با ۶۳ امتیاز و اختلافی سه امتیازی تا صدر جدول در جایگاه سوم قرار دارد.

در ۲۴۵ ال کلاسیکو قبلی سهم رئالی‌ها ۹۷ برد و بارسایی‌ها ۹۶ برد بوده که پیروزی خارج از خانه امشب شاگردان کومان به جز پرواز به سوی صدر می‌تواند در تاریخچهال کلاسیکو هم بردهای بارسا را با حریف سنتی خود برابر کند؛ شما می‌توانید گزارش زنده و لحظه به لحظه از اتفاقات و حواشی پیرامون این دیدار مهم را در این صفحه بخوانید:


۱۹:۵۲ - تیم منتخب رئال مادرید و بارسلونا به انتخاب هواسکورد

۱۹:۴۰ - نمایی از ورزشگاه آلفردو دی‌استفانو در فاصله ۴ ساعت تا شروع ال کلاسیکو


۱۹:۲۵ - نتایج ۶ ال‌ کلاسیکو اخیر

۱۹:۱۵- نخستین حضور در ورزشگاه آلفردو دی‌استفانو و انگیزه مسی برای پایان دادن به طلسم ال کلاسیکو

دو تیم رئال مادرید و بارسلونا در حالی در ورزشگاه آلفردو دی‌استفانو به مصاف هم می‌روند که لیونل مسی در ۶ تقابل آخر مقابل کهکشانی‌ها (پس از خروج کریستیانو رونالدو از رئال) موفق به گلزنی نشده و در صورت حضور در این دیدار، بازی در نودمین ورزشگاهی که در دوران بازی‌اش به میدان رفته را تجربه خواهد کرد.

او در ۶۹ ورزشگاه از ۸۹ ورزشگاهی که تا به حال به میدان رفته موفق به گلزنی شده است. علاوه بر این، مسی این فرصت را خواهد داشت تا با حضور در این دیدار، با رکورد بیشترین حضور در ال کلاسیکوی سرخیو راموس (۴۵ بازی) برابری کند.

۱۹:۰۲ - آخرین تلاش‌های پیکه برای حضور در ال کلاسیکو

به گزارش خاوی میگل، خبرنگار نشریه AS، جرارد پیکه همچنان از مصدومیت در ناحیه زانو رنج می‌برد و برای حضور در دیدار امشب مقابل رئال مادرید مجبور به تزریق داروهای مسکن شده تا در صورت صلاحدید رونالد کومان برای کاتالان‌ها به میدان برود.

بر اساس این گزارش، تزریق چنین داروهایی و حضور در میادین خطر بازگشت مصدومیت را افزایش می‌بخشد و با وجود اینکه بارسلونا میبایست هفته آینده در فینال کوپادل‌ری به مصاف اتلتیک بیلبائو برود، این اقدام کاتالان‌ها خطر بزرگی به حساب می‌آید.


۱۸:۵۵ - آاس: بهترین و زیباترین مسابقه جهان

۱۸:۴۶- مارکا: کاپیتان ها بدون گل

* بنزما: در ۹ مسابقه اخیر خود در ال کلاسیکو گل نزده است.
* مسی: در ۶ مسابقه آخر ال کلاسیکو گل نزده است.


۱۸:۴۰ - آاس اسپانیا در ادعایی جالب‌توجه اعلام کرده است که با نظر زین‌الدین زیدان در جدال امشب، مارسلو دفاع چپ نیمکت‌نشین مادریدی‌ها به صورت فیکس در ترکیب رئال به میدان خواهد رفت؛ آن‌هم در شرایطی که مندی در هفته‌های گذشته نمایش خوبی را در ترکیب تیمش داشته است.


۱۸:۳۷ - راموس، واران، واسکز، مارسلو، کاسمیرو، مودریچ، والورده، وینیسیوس، بنزما، ماریانو و آسنسیو از جمع بازیکنان فعلی رئال مادرید سابقه گلزنی در ال کلاسیکو را دارند؛ البته در جدال امشب خبری از راموس و واران نیست و آن‌ها به دلیل مصدومیت غایب هستند.


۱۸:۳۳ - نگاهی به بازیکنانی شاخص و برجسته‌ای که هم با پیراهن رئال مادرید و هم با پیراهن بارسلونا تجربه بازی دارند

۱۸:۳۰ - بازیکنان برجسته بارسا و رئال در تاریخ ال کلاسیکو در یک قاب


۱۸:۲۸ - ترکیب احتمالی ال کلاسیکو از نگاه هواسکورد

 
۱۸:۲۵ - سایت گل: یک ال کلاسیکو را بدون اسپانیایی‌ها در نظر بگیرید، چه تیمی برنده خواهد شد؟

۱۶:۱۹ - زین‌الدین زیدان از زمان بازگشت دوباره‌اش به رئال مادرید در سال ۲۰۱۹ مقابل بارسلونا و اتلتیکو مادرید شکست نخورده است.

۱۶:۱۶ - ترکیب احتمالی امشب رئال مادرید و بارسلونا از دید آاس

۱۶:۱۴ - دو تیم فوتبال رئال مادرید و بارسلونا ۱۸۱ مسابقه در لالیگا به مصاف یکدیگر رفته‌اند که ۷۴ پیروزی سهم رئالی‌ها و ۷۲ پیروزی سهم بارسایی‌ها بوده است.

۱۶:۱۱ - حوالی ساعت ۱۵ به وقت تهران هواپیمای اختصاصی تیم فوتبال بارسلونا به فرودگاه مادرید رسید تا شاگردان کومان مهیای برگزار ۲۴۶مین ال کلاسیکو باشند.

۱۶:۰۹ - ورزشگاه دی استفانو، پنجمین میزبان ال کلاسیکوها؛ رئال مادرید و بارسلونا برای اولین بار در ورزشگاه دی استفانو به مصاف هم می روند. زمینی که در روزهای اخیر به خاطر صحبت های کلوپ که این ورزشگاه را “زمین تمرینی” خوانده بود، جنجال‌ساز شد. این پنجمین میزبان تاریخ ال کلاسیکوها خواهد بود: سانتیاگو برنابئو با ۹۰، نیوکمپ با ۵۶، لس کورتس با ۲۶ و چامارتین با ۱۷ بازی بقیه میزبان ها بوده اند.

۱۶:۰۶ - خبرگزاری ای بی سی: ۷۰۰ میلیون بیننده کلاسیکو را در سراسر جهان دنبال می‌کنند این سومین رویداد ورزشی پر تماشاگر پس از فینال جام جهانی و لیگ قهرمانان اروپا است.

۱۶:۰۳ - جدال امشب رئال مادرید و بارسلونا در شرایطی در ورزشگاه دی استفانو برگزار می‌شود که رئال مادرید از ۱۴ بازی این فصل لالیگا به طور متوسط ۲.۲۱ امتیاز در هر بازی در آلفردو دی استفانو کسب کرده است.

۱۶:۰۰ - ۹ بازی بدون شکست در لالیگا، جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا کارنامه شاگردان رونالد کومان پیش از جدال حیثیتی امشب است؛ آن‌ها با پیروزی در مقابل حریف سنتی خود می‌توانند اوج‌گیری فوق‌العاده خود در هفته‌های گذشته را تکمیل کنند و به صدر جدول صعود کنند.

۱۵:۵۰ - شاگردان زین‌الدین زیدان در شرایطی امشب از حریف خود پذیرایی می‌کنند که با برد روحیه‌بخش مقابل لیورپول پای به این مصاف حساس گذاشته‌اند؛ رئالی‌ها در ۱۲ دیدار اخیر خود در لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا شکست نخورده‌اند.

تگ ها


بارسلونا رئال مادرید