لخت شدن مربیان مغولی در اعتراض به ناداوری !

ادامه حق خوری های داوری و هیات ژوری در کشتی آزاد المپیک با واکنش جالب مربیان مغولستان روبه رو شد ......

ادامه حق خوری های داوری و هیات ژوری در کشتی آزاد المپیک با واکنش جالب مربیان مغولستان روبه رو شد.

به گزارش ایسنا، در دیدار رده بندی وزن 65 کیلوگرم کشتی آزاد اختیار نوروزف از ازبکستان برابر مانداخ ناران گارزونیج  حریف مغولستانی برای کسب مدال برنز به روی تشک رفت که این کشتی نیز حرف و حدیث های زیادی در داوری داشت و در نهایت با برتری8 بر 7 حریف ازبک به پایان رسید.

بعد از قضاوت های یک طرفه به سود کشتی گیر ازبک در این مبارزه، مربیان مغولستان که به شدت از ناداوری انجام شده علیه کشتی گیرشان عصبانی بودند تصمیم گرفتند مقابل هیات ژوری لباس‌های خود را از تن دربیاورند و اعتراض خود را به رای ناعادلانه هیات ژوری به این شکل اعلام کنند. کشتی گیر مغولی نیز بعد از پایان مسابقه با رقیبش دست داد ولی به سمت داور مسابقه نرفت و به این ترتیب داور هم نتوانست دست رقیب ازبک را در کنار حریف مغول بالا ببرد تا به این ترتیب پرونده این کشتی جنجالی با دخالت هیات ژوری به سود ازبکستان به پایان برسد و باز هم ناداوری در رقابت های کشتی المپیک خودنمایی کند.

این کشتی گیر ازبک در کشتی مقابل پورتوریکو نیز با رای هیات ژوری و داور بصورت ناعادلانه توانست برنده شود که آن دیدار نیز اعتراض شدید کشتی گیر پورتوریکویی و مربیانش را در پی داشت. لابی ازبک ها برای کسب مدال کشتی گیرشان در المپیک با این ناداوری ها به خوبی نمایش داده شد و تشت رسوایی آن ها بر زمین افتاد. باید دیدواکنش لالوویچ رییس اتحادیه جهانی کشتی نسبت به قضاوت های جانبدارانه روز آخر کشتی آزاد چه عکس العملی خواهد داشت.

کشتی رضا یزدانی با ختاگ گازیموف آذربایجانی و همچنین رقابت طغرل عسگروف آذربایجانی با فرانک چامیزو از ایتالیا، از دیگر مسابقاتی بودند که به حق خوری به سود آذربایجانی ها به پایان رسید و حتی باعث شد رسول خادم نامه اعتراض آمیزی را به رییس اتحادیه جهانی کشتی ارسال کند و به شدت از ناداوری های انجام شده در کشتی آزاد المپیک گلایه کند.

تگ ها


اخبار روز کشتی