لخویا 0 - پرسپولیس 1 ; حماسه پرسپولیس

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، بعد از تساوی بدون گل در استادیوم آزادی، سرخپوشان اینبار با بازی منطقی و بدون احساس توانستند علیرغم دور شدن از بازی مالکانه همیشگی به یک برد شیرین دست یابند؛ بردی به قیمت بقا در لیگ قهرمانان آسیا و حضور در جمع هشت تیم برتر ......

به گزارش مدال به نقل از  "ورزش سه"، بعد از تساوی بدون گل در استادیوم آزادی، سرخپوشان اینبار با بازی منطقی و بدون احساس توانستند علیرغم دور شدن از بازی مالکانه همیشگی به یک برد شیرین دست یابند؛ بردی به قیمت بقا در لیگ قهرمانان آسیا و حضور در جمع هشت تیم برتر.
در شبی که شرایط جوی و مهاجمان طراز اول لخویا موقعیت سختی برای پرسپولیسی ها شکل داده بود، آنها توانستند به خوبی با اجرای خواسته های تاکتیکی برانکو ایوانکوویچ به خواسته خود دست یافته و به جواز صعود دست یابند.

استادیوم: جاسم به حمد       تماشاگر: حدود 100 نفر
کارت زرد:

سروش رفیعی(8) - محمد انصاری(25) از پرسپولیس
علی عفیف(76) از لخویا

لخویا:

قاسم برهان، محمد موسی، احمد یاسر، چیکو فلورس، خالد مفتاج، اسماعیل محمد، لوییز جونیور، نام تائه هی، کریم بودایف، الموعز علی و یوسف مساکنی
سرمربی: جابر بلماضی

 پرسپولیس:

  علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، صادق محرمی، محمد انصاری، حسین ماهینی، محسن ربیع خواه، محسن مسلمان (62، علی علیپور) ، فرشاد احمدزاه، سروش رفیعی(شهاب کرمی 73)، وحید امیری(علوان زاده 90+2) و مهدی طارمی
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 

شرح گل

  لخویا 0 پرسپولیس 1: ( دقیقه 23، چیکو فلورس، گل به خودی): حرکت فوق العاده پرسپولیسی ها روی خط طولی با وحید امیری و پاس او برای مهدی طارمی، این مهاجم را با دروازه بان حریف در زاویه بسته تک به تک کرد که ارسال زمینی او به قصد موقعیت سازی برای وحید امیری با اشتباه چیکو فلورس یک گل به خودی به نام این مدافع ثبت کرد و پرسپولیس را با یک گل پیش انداخت.

  شرح بازی

تیم لخویا دقایق ابتدایی را با حملات پرتعداد آغاز کرد.

تیم سرخپوش میزبان تلاش زیادی کرد تا در نیمه اول به گل برسد اما در دقیقه ۲۳ این پرسپولیس بود که روی فرصت طلبی مهدی طارمی توانست به گل برتری برسد. در این صحنه کار خوب وحید امیری توپ را به طارمی رساند و او با عبور از مدافع حریف وارد محوطه جریمه شد و درحالی که قصد داشت توپ را برای امیری ارسال کند چیکو فلورس به اشتباه دروازه لخویا را باز کرد

در ادامه پرسپولیس چشم به ضد حملات داشت و تیم لخویا برای رسیدن به گل تساوی تلاش کرد اما تلاش تیم میزبان ثمری نداشت و در نهایت نیمه اول با برتری یک بر صفر پرسپولیس به پایان رسید.

نیمه دوم را باید به طور کامل به تیم لخویا داد. تیمی که با در اختیار داشتن بازیکنان با کیفیت غیرقطری حملات زیادی را روی دروازه نماینده ایران انجام داد و دو بار توپ را به تیر دروازه زد.

لخویا که نمی خواست در خانه اش از رسیدن به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا محروم شود در نیمه دوم حملات زیادی را روی دروازه پرسپولیس انجام داد. العربی مهاجم لخویا هم که در بازی رفت غایب بود در اواسط نیمه دوم به میدان رفت تا به حملات پرتعداد تیمش کمک کند.

در دقایق باقی مانده همین روند حفظ شد اما پرسپولیس در دقیقه ۸۲ می توانست توسط فرشاد احمدزاده به گل دوم دست پیدا کند اما کم دقتی این بازیکن در زدن ضربه آخر باعث شد توپ به تور کناری دروازه برخورد کند.

در حالی که داور برای این بازی شش دقیقه وقت اضافه اعلام کرده بود در دقیقه آخر پرسپولیس می توانست گل دوم را به ثمر برساند اما ضربه علیپور و سپس احمدزاده را دروازه بان حریف گرفت اما در نهایت این بازی با برتری یک بر صفر پرسپولیس به پایان رسید تا این تیم به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

  اتفاق ویژه:

 پرسپولیس در حالی که کمترین شانس را بین نمایندگان ایرانی در مرحله گروهی در اختیار داشت، با صعود به یک هشتم نهایی در نهایت برابر لخویای صدرنشین گروه دوم قرار گرفت که با قاطعیت به این مرحله رسیده بود. آنها اما با تساوی بدون گل در استادیوم آزادی بار دیگر صعود خود به مرحله بعدی را با اما و اگر بزرگی مواجه کردند اما در نهایت آنها با یک بازی منطقی دومین نماینده قطر را از پیش رو برداشتند و توانستند به جمع هشت تیم برتر آسیا راه یابند و در فصل آینده نیز با تقویت خود می توانند شانس رویاپردازی بزرگ خود را در ذهن داشته باشند.

برترین بازیکن:

فارغ از تمام آمار و ارقامی که می تواند عملکرد بازیکنی از جمع پرسپولیسی ها را برتر از دیگری نشان دهد اما دفاع تیمی و ساختار دفاعی فوق العاده سفیدپوشان ایرانی در نهایت یک شب تاریخی را رقم زد. تکل های بی مهابای محمد انصاری، فداکاری های ماهینی و سرعت و تکنیک صادق محرمی در کنار قدرت بالای رهبری سیدجلال که محسن ربیع خواه را نیز به ستاره خط میانی این تیم تبدیل کرده بود، مسلما یک پوئن مثبت برای برانکو برای عبور از این مرحله بود و از این جمع تمامی بازیکنان می توانند جزو برترین بازیکن زمین لقب گیرند. در این بین نباید از دوندگی بالای وحید امیری و نقش انکارناپذیر او در گل پرسپولیس گذشت.


 

 

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس فوتبال