لشکرکشی هواداران رقبای سنتی در ایران و کره

برقراری یک اتحاد نانوشته بین هواداران پرسپولیس و پوهانگ استیلرز از یک سو و استقلال و اولسان هیوندای از یک سو مورد توجه رسانه‌های کره‌ای قرار گرفته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، درحالیکه بزرگترین نبرد باشگاهی فوتبال در قاره آسیا امسال بین پرسپولیس از ایران و اولسان هیوندای از کره جنوبی برگزار خواهد شد این فینال به ایجاد اتحادی نانوشته بین هواداران دو رقیب سنتی در ایران و کره دامن زده است.

چهار روز مانده به برگزاری فینال بزرگ آسیا بین پرسپولیس و اولسان شاهد نبرد سرسختانه هواداران ایرانی و کره ای در شبکه‌های اجتماعی هستیم. اما نکته جالب اینجا است که نه تنها در فضای شبکه‌های اجتماعی ایران، هواداران استقلال رقیب سنتی پرسپولیس هم در این میان حضوری پررنگ دارند بلکه در کشور مقابل، کره، هم شاهد حضور پررنگ هواداران رقیب سنتی اولسان، یعنی هواداران پوهانگ استیلرز هستیم.

نکته جالب توجه اینجا است که در فضای مجازی یک اتحاد نانوشته بین هواداران پرسپولیس و پوهانگ استیلرز از یک سو و از طرف دیگر شاهد اتحادی نانوشته بین استقلالی‌ها با هواداران اولسان هیوندای هستیم.

بعد از پیروزی اولسان بر ویسل کوبه و راه یافتن این تیم به فینال هواداران این تیم و سایر تیم‌های لیگ کره در وهله اول در اقدامی هماهنگ و ملی موجی از پیام‌های تبریک خطاب به اولسان هیواندای به راه انداختند.

اما خبرگزاری یونهاپ کره در گزارشی می‌گوید پیام‌های حمایت از باشگاه اولسان تنها به کره‌ای‌ها محدود نبود. این خبرگزاری به پیامی به زبان فارسی اشاره می‌کند که در صفحه اینستاگرام باشگاه اولسان هیوندای دیده می‌شود. حتی یک حساب اینستاگرامی به زبان فارسی ایجاد می‌شود که در پروفایل حساب خود قید کرده: " امیدوارم اولسان هیوندای قهرمان آسیا شود".

یونهاپ در ادامه به مخاطبان کره ای خود توضیح می‌دهد که ایرانی‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی پیام‌هایی در حمایت از اولسان هیوندای منتشر می‌کنند هواداران استقلال، رقیب سنتی پرسپولیس در فوتبال ایران هستند. این رسانه کره ای در ادامه توضیح می‌دهد دربی تهران که هر ساله در ورزشگاه آزادی بین دو تیم برگزار می‌شود بزرگترین نبرد فوتبالی ایران است و آن را می‌توان به نبرد دو تیم سوون سامسونگ و اف‌سی سئول در کره مقایسه کرد.

این خبرگزاری کره ای می‌گوید این گفته که "دشمن دشمن من‌، دوست من است" در میان هواداران ایرانی پرسپولیس و استقلال ظاهراً خریدار دارد. به همین دلیل است که استقلالی‌ها دست به کار حمایت از اولسان شده اند. البته پرسپولیسی‌ها هم ساکت ننشسته و شروع به حمایت از حریف سنتی اولسان، یعنی پوهانگ استیلرز کرده اند.

یک هوادار پرسپولیسی دو عکس از دو شکست باشگاه اولسان هیوندای را منتشر کرده که بدترین شکستهای حافظه تاریخی این باشگاه هستند. دو شکست تلخ اولسان مقابل پوهانگ استیلرز در آخرین روز فصل ۲۰۱۳ و فصل ۲۰۱۹ لیگ کره که مانع قهرمانی اولسان در این لیگ شد. دو شکستی که هر دو در ماه دسامبر اتفاق افتاده اند. این هوادار پرسپولیسی در پست خود به زبان فارسی نوشت: "هواداران پوهانگ استیلرز با به اشتراک گذاشتن این پست و یادآوری شکست‌های تلخ اولسان در ماه دسامبر به پرسپولیسی‌ها امیدواری دادند که شما قهرمان خواهید شد".

بیشتر بخوانید:

فخرفروشی کُره‌ای‌ها به نداشتن بازیکن محروم مقابل پرسپولیس

بشار رسن اسلحه پرسپولیس در فینال/خوشحالی سرمربی عراق ازدرخشش بشار

 

 

تگ ها


استقلال تهران کره جنوبی اولسان هیوندای پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس AFC Champions League فوتبال